Вълчо Арабаджиев е на свобода след като платил гаранцията от половин милион лева, съобщи bTV.
Сумата е внесена на 11 април, а от Министерството на правосъдието съобщават, че още същия ден той е напуснал ареста.
Арабаджиев-младши е зад решетките от близо седем месеца по обвинение, че е държал в банкова касета два милиона и половина евро, за които е знаел, че са придобити от данъчни престъпления.
Припомняме, че на 9 април стана ясно, че след решение на Апелативния специализиран съд Вълчо Арабаджиев излиза на свобода срещу 500 000 лв.
Припомняме, в края на август 2018 г. при спецоперация в офиси в столичния хотел "Маринела" и в пловдивския хотел "Марица" бяха арестувани 10 души, сред които беше и синът на Ветко Арабаджиев - Вълчо.
В хода на претърсванията бяха намерени над 10 милиона лева кеш. Както се изрази зам.-главният прокурор Иван Гешев, парите излизали от всякъде, от куфари, касетки. За преброяването на парите се наложи да бъде броячна машина от БНБ.
Освен това разследващите попаднаха и на луксозен автопарк с автомобили за милиони.
Съдът реши да остави в ареста за постоянно и Елена Караянева и Ромелия Кирилова, които също са обвинени за участие в групата.
И тримата задържани бяха пуснати под парична гаранция от спецсъда, но Апелативният съд ги върна в ареста.
На 19 декември Ветко и Маринела бяха пуснати за издирвани от Интерпол с червена бюлетина. Те се издирват и с Европейска заповед за арест (ЕЗА).
На 20 септември Гешев заяви, че цялото имущество на Арабаджиеви е запорирано.
На 7 март стана ясно, че Ветко и Маринела Арабаджиеви са задържани в Испания.
Седмица по-късно Националният съд в Мадрид остави и двамата за постоянно в ареста. Семейство Арабаджиеви не са поискали доброволно да бъдат върнати в България.