Данните, че бившият началник на "Гражданска защита" Никола Николов е в топ 5 на разследваните засега не се потвърждават, съобщи БТВ.
Адвокат на лидера на Евророма Цветелин Кънчев заяви в петък, че научил от клиента си за подобен списък на петима, които трябва да бъдат разследвани за злоупотреби.
Самият Кънчев, заедно с още двама, е в ареста по обвинение за изнудване над Николов.
Не се потвърждават и данните за престъпления, които арестуваните твърдят, че имат срещу бившия началник на Гражданска защита.
Според данните, събрани до момента, Николов е платил 160 000 евро, за да не бъдат разгласявани данни, които ще го злепоставят в обществото, както и за да бъде запазена сигурността на семейството му.
10 000 евро са били платени за свикването на ромското мешере, което трябвало да реши какво да се прави с документите срещу Никола Николов.
Разследващите проверили и откъде Николов е взел тези пари, но се оказало, че те са законни. Основната част от тях били от негов близък, който имал фирма.
Припомняме, служители на СДВР задържаха Христо Върбанов - Папата, изнудвал ексшефа на ГЗ за 250 000 евро. Той беше заловен в момент на получаване на поредната искана вноска. В ареста се намират още четирима задържани, измежду които и лидерът на Евророма Цветелин Кънчев.
Руслан 21
на 07.12.2009 в 00:24:25 #6Има се хас да не бяха законни и той да отиде в полицията. Ебати идиотските предположения журналистически и не само.
ko4o
на 06.12.2009 в 20:12:48 #5При мешерето няма болни,няма отлагане,няма продажни адвокати...
Минувач
на 06.12.2009 в 17:16:24 #4Забележете: "ромското мешере, което трябвало да реши какво да се прави с документите срещу Никола Николов" !!!!
Нашият съд ряпа да яде. Оказва се, че документи действително има и плащането си е заслужавало.
Мешерото трябва да стане национална институция.

vesso65
на 06.12.2009 в 17:01:29 #3Смях в залата. Защо не направят ревизия на фирмата на приятеля и счетоводните записи в тази фирма??? А не дай си боже да се окаже, че тази фирма, или свързани с нея са спечелили доста пари от държавни поръчки. То и една варненска съдийка бе със законни пари, но когато има интерес някой да се разрови, или има обществен натиск това да се направи излизат други неща. Та този човек е с пагони и е бил шеф на държавна институция. Защо ли не е потърсил полициатя първия път? Дали е гузен за нещо или е наясно за състоянието на институциите, доколко си изпълняват функциите????
rincewind
на 06.12.2009 в 16:52:35 #2chjornajat kot като чета текста, би трябвало да са го проверили и "проятелчето" но живеем в България, та дажем съм сигурен, че са рекли - "а, добре" и тва е била проверката по тая тема, се сещам за чалга изродките, нека да видят кой им е дал кинтите, да ги разследват от къде тез пари и т.н. да вдиш как и наркодилърчетата покрай училищата ще изчезнат
chjornajat kot
на 06.12.2009 в 16:19:50 #1Защо ли не ми се вярва в законността на парите на генерала ? Що не проверят и фирмата на тоя "близък" ?Да не би тоя "близък" да е Красьо от Плевен ?! Не, нищо лично, но ми се струва, че гарван гарвану око не вади !!! А циганята - те са си за затвора !!!
