ФИФА признава ЦСКА за спортен наследник на фалиралото дружество ПФК ЦСКА АД. Това става ясно от няколко решения на Световната футболна централа.
ТОПСПОРТ представя извадки от тях. Те са след жалби до ФИФА от бивши футболисти на ЦСКА, сред които и нападателят Иван Боладо. Неговото дело стигна до КАС. Беше разгледано на 09.02.2021-а година, а решението ще бъде обявено след най-малко месец.
Ето какво се казва в решение на ФИФА точно във връзка с жалба на Боладо (от 20.11.2019-а година, подписано от председателя на Дисциплинарната комисия към ФИФА - г-н Анин Йебоа):
Източник: FIFA
"Ето защо, въпреки че новият клуб, ПФК ЦСКА-София, трябва да се счита за спортен наследник на първоначалния длъжник, ПФК ЦСКА София, председателят решава, че не на новия клуб се налагат дисциплинарни наказания и всички обвинения срещу последния се освобождават в резултат на липсата на старание на Кредитора при събиране на дълга му в производството по несъстоятелност".
ФИФА отсъжда в полза на ЦСКА, който е спортен наследник на фалиралото дружество. Заради това делото стигна до КАС, където ще бъде взето финално решение.
Такова е решението и по другите дела - навсякъде ФИФА счита ЦСКА за спортен наследник на първоначалния длъжник. Акцентът е върху думата "спортен".
Източник: FIFA
Източник: FIFA
USD
CHF
GBP
bozhidar-nikolov-ZIgIkrFL
на 12.02.2021 в 11:55:47 #82И, какво сега? Един надървен УЙ за супер дрисльо, Педерло, Пиргъс,Клаудия, Тунджа,коконата, апростола и продажното БФС. Само ЦСКА. п.п:да ме извинява някой боклук, ако съм го пропуснал.
mad-max
на 12.02.2021 в 11:55:09 #81Блажени са вярващите
german
на 12.02.2021 в 11:46:41 #80в #99, негова чест джингиби е абсолютно прав
спорове м/у играчи/треньори и клубове се решават само във ФИФА на адрес швейцария; цюрих; ул."фифащрасе"1 някъде на ниво -
/минус/ три
последователността е:
1. Players status committee
2. Dispute resolution chamber
и ако не се изпълняват решенията на 2. отиваш в
3. Disciplinary committee
Ако не те удовлетворява можеш да се оплачео на арменския поп ама не в Ереван, ами в Лозана,не е далеч от Цюрих
Tong
на 12.02.2021 в 11:45:53 #79Джингиби, излагаш се, пич. Обиждаш без да виждаш, че грешката е при теб
. В списъка, за който си дал линк. Изписват ответника съобразно името му в исковата молба. Не се излагай да обиждаш като не знаеш за какво става дума - гледай какво пише в решенията - имаш два отделни правни субекта - единият с тире, а другият без тире. Схващаш? Предлагам ти да не спориш за неща, които не разбираш - в твой интерес е.
Ако пък разбираш от правна фанатстика - нямаш грижа, можеш да я доусъвършенстваш. Ще ти върши добра работа на маса.
djingibi1914
на 12.02.2021 в 11:39:32 #78Говедата големи специалисти на ТИРЕТА и запетаи ако разбираха от футбол колкото проблемите на ЦСКА Щяха да шампион с преднина 30 точки
asentseto_asentseto
на 12.02.2021 в 11:31:06 #77Форумисти, бих искал да ви припомня СИНЯТА ТИШИНА във форума след победата на ЦСКА във Вечното дерби. Спомнете си това и как никой син клетник не смееше да се обади. Сега ги вижте как отново са налазили, защото мина време от последния им официален мач и се опитват да забравят всичко. Обаче ние знаем, че след 2-3 кръга отново троловете няма да са тук и ще са по храсталаците
djingibi1914
на 12.02.2021 в 11:26:30 #76Тонг Стига си налучквал с ПРАВНА ФАНТАСТИКА Ето ти как КАС ТАС изписват вече ЦСКА Печатна грешка 2 пъти едва ли...???? Аман от пишмянЙОристи,ето ти какво са писали по умни от теб глави https://www.tas-cas.org/en/general-information/news-detail/article/list-of-hearings-4.html Иби учи и накрая доказвай ,станахте за срам Диспозитиви и глупости ето хората са го написали и имаха ЦЯЯЯЯЯЯЯЯЛООООООТО време на света да се поправят
djingibi1914
на 12.02.2021 в 11:21:30 #75В края на май миналата година УЕФА обяви, че червените нямат право да играят в Европа до 2019-20. В писмо до БФС тогава генералният секретар на европейския футболен съюз Теодор Теодоридис обясни, че в случая на „ЦСКА-София“ не може да бъде направено исканото от БФС изключение от „тригодишното правило“ (президентът на БФС Борислав Михайлов няколко пъти е изтъквал, че е полагал усилия да помогне на червените). Преди два дни отново Теодоридис информира футболния съюз: „След като разгледа фактите и обстоятелствата, възникнали при делата в КАС с номера 2017/A/5177 и 2017/A/5201, администрацията на УЕФА стигна до заключението, че тригодишното правило, важащо за клуба, изтича през сезон 2017-18 г.“ Съобщението от УЕФА дойде още преди червените да знаят дали ще се класират за евротурнирите. Моментът на публикуването му вероятно е свързан с делата, заведени от клуба срещу европейския футболен съюз в Спортния арбитражен съд (КАС) в Лозана след недопускането на отбора до евротурнирите. УЕФА са разбрали, че делата не се развиват добре за тях. Това може да е принудило организацията да промени позицията си от миналото лято с идеята да избегне удар по репутацията си при евентуалната загуба на делото и да избегне негативен прецедент. =============================================================== Педерло Педерло
Tong
на 12.02.2021 в 11:21:22 #74Джингиби, не виждам тирето да е свалено в това решение. Другите не съм ги виждал. Така или иначе това не е най-важното. Не тирето ви прави друг отбор. Това, което си писал, не променя това, което аз съм писал, и с което си съгласен. За да говорим за официално признаване, то трябва да се съдържа в диспозитива на решението. Което - при тези констатации на съставите - изглежда вероятно да се случи, ако някой го поиска. Но явно не е поискано на този етап.
Tong
на 12.02.2021 в 11:16:57 #73Краси, много си прав, че Ачката изкарва парички от постове, така че може да се окаже, че не е умствено изоставащ, а много хитър и пуска макс. брой статии с провокативно съдържание
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 12.02.2021 в 11:11:49 #72От рогите,само троловете пишат
много рогати тролове
ама Ачката си изкарва пара И от тях
всеки ден статийте са му над 100+комента
sly
на 12.02.2021 в 11:02:55 #71Педик, па що мълчиш за РФ? Педерлото,Ангелов е завършил ето това: "Рабфак имаше само в соц държавите! Беше създаден, за да могат да студират верните на Партията младежи, които нямат достатъчно багаж на горния етаж и не могат да „влезнат“ две или повече години, ама много искат да имат „вишу“! Так без средно. влязъл за вишу! Рабфаковците не учеха 5-6 години като простосмъртните, а минаваха материала на бегом за 2-3 години - нали са твърде начетени! Изпитите си взимаха с клизми тика, съпромат, теория на вероятностите, електроника, право. Но пък тържествено получаваха преди другите дипломи за инженери, физици, химици, агрономи, юристи. Следваше задължителното внедряване на тези стотици млади хора, извинете – на „цвета” на интелектуалната мисъл на България, естествено, на ръководни длъжности. Така е, кой за каквото е учил. После се завърташе затвореният кръг на безхаберието, ниският професионализъм, корупцията и най-страшното - на войнстващата посредственост в нашия живот. Икономически, духовен и какъвто искате още. Една от първопричините за него е и комунистическото безумие рабфак. За доноси и топене на колеги после назначават най-заслужилите като агенти в ДС!" * Рабфак=специален факултет за предварително обучение на необразовани верни на партията работници и селяни без средно за влизане във висше училище без изпит. Йорист, а? Ангелов Галка! По темата! Ха,ха,ха!
bai-iban
на 12.02.2021 в 11:02:18 #70Tирето си стои и не мърда обаче
djingibi1914
на 12.02.2021 в 11:01:56 #69Tong на 12.02.2021 в 12:54:32#98 джингиби, анонс1 и на теб може да обясни разликата между мотиви и диспозитив, но сигурно и ти няма да го разбереш ;) Накратко, обвързващо и (евентуално) окончателно е това, което пише след РЕШИ: (has therefore decided). Другото са някакви изводи, до които съставът е стигнал, но които не са обвързващи извън делото. =================================================================== Тонг Прав си но в случая това решение е обжалвано на 09.02.2021 а и не е единствено Това че Ачката ти е постнал само 1 от решенията на ФИФА си е негово решение А те са 4 на брой Все пак последното датира от 02.2020 г, а това на Ачката е от 2019 г. Така че това решение на ДК може да се каже че беше прощъпулника на признаването на ЦСКА - София за спортен наследник на ЦСКА Вече сме поствали 100-ци пъти решенията на ДК на ФИФА с дата 2020 Решението е винаги същото а КАС дори свалиха ТИРЕТО за да не берат ядове
djingibi1914
на 12.02.2021 в 10:56:17 #68waterloo на 12.02.2021 в 12:53:27#97 Като заключение на дебата мога да кажа: ДК на ФИФА "признава", КАС "признава", само УЕФА си трае! А това не се трае..... ========================================================== Педерло Според теб защо трае УЕФА Знаеш ли или налучкваш Подсказвам Боладо Уриарте и Хубчев ходиха до УЕФА,а после рязко се разбързаха към ФИФА Това да го мислиш за домашно
Tong
на 12.02.2021 в 10:54:32 #67джингиби, анонс1 и на теб може да обясни разликата между мотиви и диспозитив, но сигурно и ти няма да го разбереш ;) Накратко, обвързващо и (евентуално) окончателно е това, което пише след РЕШИ: (has therefore decided). Другото са някакви изводи, до които съставът е стигнал, но които не са обвързващи извън делото.
djingibi1914
на 12.02.2021 в 10:46:07 #66anons1 на 12.02.2021 в 12:36:01#89 Ачка.....такъв текс в едно решение не означава че го признава. Стига с глупостите. Може да си набеден журналист ама си далеч от юристите.... =================================================================== В какъв текст с колко изречения ти трябват на теб за да удовлетворен Ако разбираше малко ,щеше да разбереш че това което е написано в точка 42 и 43 е следствие от 40 точки по горе в становището на ДК на ФИФА А мозАк си трябва за такива съждения и по малко мучене
Tong
на 12.02.2021 в 10:40:03 #65анонс, и да му обясниш за разликата между мотиви и диспозитив, няма да те разбере, карай - ще видим какво ще се случва - нищо няма да ме изненада вече
djingibi1914
на 12.02.2021 в 10:38:45 #64Каракачанов дебел михлюз айде на Армията нямаме парно ,бедни сме ама да беше пратил 2 роти да ринат снега Ние си нямаме Милиардер,нито БФС,нито МВР,ама поне малко армийца е останала Прати 100-120 чиляка хем ще се снимат хем свободно време ,хем тренировка
Tong
на 12.02.2021 в 10:37:42 #63Фанти, де да знам. Не съм ровил по делото за несъстоятелност. Затова ти казвам, че нямаш гаранция - може да са свършили работата, може и да не са. Който си прецени, ще се пробва след като види това решение. Отделна е темата за сроковете...