Бившият треньор на ЦСКА Георги Василев направи обстоен анализ на дербито с Лудогорец, спечелено от "армейците" с категоричното 4:1. Ето какво каза Гочето пред "Тема Спорт":
"ЦСКА мина като на парад през Лудогорец. Клишето, че разградчани вече са завоювали титлата преди това и са празнували, иска да обезцени това, което направиха червените. Истината е, че те изиграха много хубав мач, при това срещу съперник, който се бори, колкото можа. Гостите имаха желание да направят нещо повече и да не се стига до този резултат, но в този двубой ЦСКА бе много, много по-добър. Къде бяха силни армейците? Много хора си тежат на мястото в състава. Като започнем от централните защитници Матей и Кох, а след това минем през Вион, Тиаго, Варела, Кери. Какво да кажем за прекрасното изпълнение на Бисмарк Чарлс за втория гол - миришеше на класа. Лудогорец може да го боли, но трябва да признае голямото превъзходство на съперника.
ЦСКА при Пенев е радост за окото. Отборът прави все по-интересни неща. Още в предишния мач обърнах внимание, че Тиаго и Варела заедно на терена ще са кошмар за противниците. С тях червените имат голямо разнообразие в играта, интересните ходове извират. Смятам, че в ЦСКА всичко е в началото. Но по-важното е, че я има надеждата и настроението за следващата футболна година. Има я и амбицията върху това състояние да бъде надградено. Всичко говори само едно - че тимът вече до края ще е конкурент за титлата. Лудогорец няма място за успокоение, ако иска да продължи да става шампион. Дано и други тимове да се подобрят през лятото, за да имаме наистина интересно първенство и нивото на футбола ни да се развие. На 100 процента разградчани ги чака солидна конкуренция. ЦСКА на Любослав Пенев ясно се заяви в последните два мача с Лудогорец - и в реванша за купата, и в първенството. 10 години нивото на разградчани бе недостижимо, но сега армейците имат достатъчно аргументи. И ще вложат доста енергия, за да се преборят през следващия сезон. Случващото се е много позитивно, хубаво е да виждаме такива амбиции, които ще доведат до нови мерки - и организационни, и селекционни.
ЦСКА на Любо Пенев се доближава до историческия облик на армейците - да се играе разнообразен и скоростен футбол. Погледнете какво промени - изведе техниката на преден план. А където има техника - начин на контрол над топката, изграждане на атаките и техните завършвания, има и успехи. Към това веднага трябва да добавим статичните положения. В пореден мач се разписват и двамата централни защитници. Това дава разнообразие и ясни послания към другите отбори. Именно, че червените са много опасни при стандартните ситуации. Така съперниците наред с многото задачи, които трябва да гонят в дефанзивен план, трябва да се съобразяват и с включването на централните защитници Матей и Кох. Наред с тях има и отлични изпълнители на центрирания - Тиаго и Кери. Предстоят интересни ходове и на пазара. Много е важно ЦСКА да запази състава си. В този вид не му трябват много промени и попълнения. Докато не така стоят нещата при Лудогорец - там е назрял моментът да се търсят поне няколко нови изпълнители. Ако това състояния на тимовете се запази, то ЦСКА влиза в следващия сезон като фаворит.
В момента дългата скамейка на червените плаща дивиденти. Пенев държи играчите в тонус, като се възползва от равностойните изпълнители, с които разполага.
В заключителните двубои отборът е много свеж и агресивен. Погледнете само колко опции има треньорският щаб за флангови нападатели. Налице е взаимозаменяемост и за върха на атаката. Разнообразието от хора с качества е голямо. Червените имат и богатство в лицето на Тибо Вион, който е много универсален и дава разнообразни решения за няколко поста. Прави впечатление и израстването на Турицов. Всичко това води до представата, че този състав има сериозно бъдеще и е назрял моментът да постигне това, което приляга на марката ЦСКА".
USD
CHF
GBP
tipster
на 15.05.2021 в 07:07:36 #19stefan-ganev-XShAozq8 : Подчовек като тебе защо си мисли, че може да коментира Г. Василев - най-добрия треньор в България. Млъкни, бе, форумен чекиджия...
emidobre
на 14.05.2021 в 18:49:40 #18Абсолютно
САМО ЦСКА
Дон фекалий педерло първи пак дриска под статии за великия ЦСКА !!! Фекален трол пусни водата, че пак си усмърдял всичко
!!!
stefan-ganev-XShAozq8
на 14.05.2021 в 17:10:15 #17Гочето всяка година ги възхвалява оранжевите,как вече ахаааа и ще "бутнат" Лудогорец ,не ми се рови да търся подобни негови анализи от миналата,по-миналата и по-по-миналата година...
bggbobikempes
на 14.05.2021 в 15:41:27 #16Гочето е на Ти с играта. Позитивно мнение на специалист, като Него,е като музика за душата.
zmayforever
на 14.05.2021 в 14:56:09 #15Нали помните.....Гочето.....на кого беше треньор.....нали помните.....че га бе треньор на оня славен отбор.....и.....ЦСКА.....МЪЧЕШЕ.....бяха ни.....разтърсили от всякъде отбора на Гочето.....
VLAD
на 14.05.2021 в 14:33:37 #14Копитата също радват нашето око. Жалко, че няма да ги видим и в ЕКТ за поредни подвизи срещу някои счетоводители и бояджии.
Мик Джагър
на 14.05.2021 в 14:20:35 #13Педерло, не виждам как Фанти ще ми се подмаже, твърдейки факти, които са ноторно изввстни
Сам знаеш, че във форума името ти пряко се свързва с Будапеща, агемт Николай, кръстачки, а от скоро и с новия ви спонсор. Нека не се сърдим излишно и да погледнем реално на нещата.
vidovden
на 14.05.2021 в 14:14:45 #12Не трябва да си Ванга за да го забележиш!
Мик Джагър
на 14.05.2021 в 13:55:09 #11Глупости говориш Педерло, нормата е императивна, единствено в т.6 е посочена хипотеза, при която дружеството може да се прекрати. При всички останали ясно е казано “се прекратява”.
Мик Джагър
на 14.05.2021 в 13:51:21 #10А Тиаго сигурно ли е, че си тръва? Педерло, старче, Пенев ползва понякога Вион и като втори дефанзивен халф, след травмата на Джеферсон.
Мик Джагър
на 14.05.2021 в 13:49:32 #9Педерло, понеже си ми слабост и знам, че си прецивял страшни неща, та ще ти обясня. Тактическата постановка на Ел Голеадор е основно 4-1-4-1, като основните изпълнители са: ——————-Бусато————- Турицов/Вион——Матей—Кох——Мазику ———————-Юга———————- —————-Тиаго——-Варела—- Йомов/Кейта————————-Енрике/Кери ————————Кайседо/Бисмарк
J.Brown
на 14.05.2021 в 13:26:50 #8Тоя изкуфелняк пък кой му дава думата?
Мик Джагър
на 14.05.2021 в 13:09:52 #7Отборът е много перспективен за мен. Трябват ни точно трима играчи - централен защитник, дефанзивен халф и централен нападател. И нещата заспиват. Имаме голяма ширина в състава и развностойни смени. Бусато не ме убеждава напълно, че трябва да е несменяем титуляр и бих заложил на Евтимов, но треньорите имат по-преки впечатления и ще им се доверя. Иска ми се да играем с двама офанзивни полузащитници, но като гости срещу силни съперници трябва да имаме опцията инс двама дефанзивни.
Bloody_Sword
на 14.05.2021 в 13:00:54 #6Вървим в правилната посока, но сме далеч от съвършенството. Първо да си го кажем - каквито и да са, лaйногорец излязоха да играят футбол и да бият, затова се отвориха пространства и за нашите нападатели. Срещу сгъстени защити ни е трудно. А при гостуванията сме плахи. При противникова преса трудно изнасяме топката. Не умеем да задържаме владението на топката когато ни трябва. В защита имаме слабости по фланговете, видя се срещу Арда и лaйногорец. Хубавото е че играчите вече си тежат на постовете - радват Матей и Кох, Турицов се прероди, Варела гори и показва класа, Ариецът Бисмарк лъха на футбол. Има и разнообразие и творчество в атака.
orindg_prips
на 14.05.2021 в 12:52:16 #5Алцхаймера гоче не прощава това не е цска на пенев а гмо урода на ганчев...
Мик Джагър
на 14.05.2021 в 12:48:12 #4Видно е, че Клаудия/Нако вече я боли
radostinov
на 14.05.2021 в 12:45:37 #3Много точен анализ на Гочето Личи си че е разбирател
Мик Джагър
на 14.05.2021 в 12:43:32 #2Прав е дипломирания историк от кьолнската школа, ЦСКА е радост
Мустакатият спец е разкрил и още една истина - Намахорче ще ги боли
бате ВИ
на 14.05.2021 в 12:41:28 #1