ЦСКА подсили атаката си с Мохамед Брахими. В петък френското крило премина успешно медицинските прегледи и подписа договор с "армейците". 26-годишният Брахими се превръща в седмото лятно попълнение на 31-кратните шампиони. Стандартната му позиция на терена е на десния фланг на атаката, но с успех играе и отляво.
Брахими има опит по българските терени. Той започна футболната си кариера в родната Франция, а през 2020 г. е привлечен в Царско село. Следват периоди в Нефтохимик и Пирин Благоевград преди трансфера му в Ботев Пловдив през лятото на 2022 г.
Именно с Ботев Брахими постига най-големия успех в кариерата си - спечелването на Купата на България през 2024 г., когато работи съвместно с настоящия старши треньор на ЦСКА Душан Керкез. Преди това крилото играе под наем в руския елитен Факел Воронеж, а през лятото на 2024-а се завръща в същия клуб с постоянен договор. Двете страни разтрогнаха контракта преди часове.
В столичния гранд Мохамед Брахими ще играе с №11.
"Приветстваме Брахими с добре дошъл в най-големия български клуб и му пожелаваме много успехи и трофеи!", написаха от ЦСКА.
Мохамед Амине Брахими
Роден на: 17 септември 1998 г.
Ръст: 181 см.
Позиция: офанзивен полузащитник.
USD
CHF
GBP
oficer1
на 22.08.2025 в 16:53:43 #29Кучев, ако искаш с мен.
Отдавна не съм се дращил с някой!
С Армеец не ми идва от сърце пцУФнята, ама..., ти нали ще си пийнеш...
Виж с нЕкое слабоумно гувЯдо ще е друго!
САМО ЦСКА!!! СЕГА И ЗАВИНАГИ!!!
194820
на 22.08.2025 в 16:51:42 #28user avatar 91400 Следвай borislav-hlebarski на 22.08.2025 в 19:27:02 #28 Всички сегашни попълнения са в пъти по добри от всичката жмел, докарана в последните години и скоро ще си проличи. Има едно изключение и това е Сегер и предполагам, че ще е следващия с предсрочно приключен договор. Интересен факт е, че всичко се случва след като Нога си замина.... ============= В грешка си, сегер е мн добър играч и скоро друго ще говориш
donaldtrump
на 22.08.2025 в 16:51:22 #27Чорбата имамного голям проблем с Директорите. Ето един кратък списък> майор Александър Николов капитан Мишо Микулаш майор Петко Дудов полковник Любомир Константинов полковник д-р Стефан Божков полковник проф. Георги Хрисов полковник Господин Чолаков Радослав Златков Пауло Нога Стоян Орманджиев Филип Филипов Десислава Иванова Любослав Пенев Васил Божков Прамод Митал Димитър Борисов и Иво Иванов Михаил Хаджиев Иван Велчев – Кюстендилеца Гриша Ганчев Михаил Мадански Ангел Траков Emil Kostadinov Aleksandar Tomov Stoycho Stoilov Да са живи и здрави да ни радват
УмеренЦСКА
на 22.08.2025 в 16:45:35 #26На пръв поглед новите попълнения на ЦСКА вдъхват доверие, но още не сме ги виждали на терена с топката. Не трябва да се надяваме, че още след някоя седмица веднага ще заиграят пълноценно. Но знае ли човек... Вече се изказах скромно, че задачата на ЦСКА в предстоящите кръгове е да престане да губи точки по много. Някакво "мачкане" на съперниците никой не може да очаква, няма "материал" за такива подвизи. Ако Керкез е треньор на място, до края на годината ще отсее зърното от плявата и ще сглоби нещо (титуляри и резерви). Само да няма "фенски истерии", те са разрушително нещо за всяка "еволюция". Известно е, че доста футболисти на ЦСКА се отвратиха от тия "фенски истерии" по време на мачовете, особено на "расова основа", което е най- голямата дивотия пречеща на ЦСКА през последните години, че и десетилетия! Да не говоря за нападките към треньорите, и това е пълна дивотия, която толкова попречи на ЦСКА да създаде поне някаква приемственост в отбора.
XAN_lil
на 22.08.2025 в 16:39:05 #25Ата... Гледай саааа, аз вече съм много объркан и всичко дето блеща, е.....колкото да не заспя. Вече изгубих всичко, вяра, очаквания, дори не се нервирам вече
Просто нямам очаквания, от тук нататък само от мач на мач ще гледам....нищо в перспектива.
Защо се нагледах, на изпуснати титли, купи, и всякакви провали, а от две години и непосредственост до безкрай
Ай, на всички
oficer1
на 22.08.2025 в 16:30:59 #24Добре дошъл на, Брахими!
Мисля, че е добро попълнение, а откакто Нога
си би камшика, изглежда правим доста по-смислени
и качествени трансфери!
Тодор, Кошмара, Додай, Пастор, Сегер, сега Бахрими.
Не става ясно Нога или Томанов са привличали предишните
греди, но поне след Нога, идват по-надежни и познати играчи!
Времето ще покаже.
САМО ЦСКА!!! СЕГА И ЗАВИНАГИ!!!
п.п
Ата, така те искам!
Позитивен!
УмеренЦСКА
на 22.08.2025 в 16:30:44 #23Ако се погледне класирането, кои са напред и кои изостават? Единствената "аномалия" е челното класиране на Локомотив Сф и Добруджа. Най- големите "челници" им осигуриха лесни мачове по време на техния "европоход", а сега започнаха и отлаганията по повод на техните евромачове. В крайна сметка се играе "всеки срещу всеки" и кой знае какво ще стане до края на полусезона. Като че на никой не му прави впечатление, че отборът на Венци Стефанов е последен само с една точка!
Ataspor
на 22.08.2025 в 16:20:28 #22Хане, нищо не е загубено. Минали са само 4 кръга. Разликата с първите изглежда огромна, но като изключим широките гащи, всички имат да губят много точки. А най-рязко ще се приземят братчедите
На мен все ми се струва, че техният дон ще отлети преди Керкез
Та в тоя ред на мисли - разкарахме половината инвалиди останаха още толкова, но и те са пътници. Явно ще вземем поне още 3-4. Мисля си, че ще можем да се сборим за 2 място и за купата.
Новите засега изглеждат на прилично ниво спрямо наританите, така че може да гледаме малко по-оптимистично и да вярваме, че ръководството се опитва да ни извади от тинята.
Но Томанов задължително трябва да потегли заедно с инвалидите. Той просто е приключил за каквато и да е сериозна работа.
Ай
че окъсняхме
УмеренЦСКА
на 22.08.2025 в 16:19:54 #21...Одобрявам политиката на ЦСКА да допускат информация в медиите за всякакви трансфери (навън и навътре) чак когато станат официален факт....
УмеренЦСКА
на 22.08.2025 в 16:16:46 #20Палача: "Играл е целия минал сезон титуляр в Руското предимно халф-бек и отзивите за дефанзивната му работа са доста добри." Няма да е лошо Брахими да се подвизава в дефанзивната формация на ЦСКА като халф- бек. Защитниците на ЦСКА често пъти допускат пробиви в зоните си. Въпреки, че Брахими в настоящата статия го рекламират като "крило" май е по- добре да укрепи защитната формация отколкото да му възлагат офанзивни функции. Но това да го решава треньорът. Ситуацията е такава, че ЦСКА да разчита на "нападателен стил" е малко нещо авантюра.
XAN_lil
на 22.08.2025 в 16:11:21 #19Мисирки сър
194820
на 22.08.2025 в 16:09:36 #18Изненеда, тупаннспор ниже жълти статии за цска, а изпуска трансфери и важна информация, смехх журналя....
pala4a
на 22.08.2025 в 16:06:56 #17Играл е целия минал сезон титуляр в Руското предимно халф-бек и отзивите за дефанзивната му работа са доста добри. Заради тази му позиция няма и голове и асистенции. Ако наистина сменят схемата на 3-4-3(3-5-2) ще свърши работа.
УмеренЦСКА
на 22.08.2025 в 15:55:40 #16Допълнение. Приемам без съмнения всички критики към ръководството на ЦСКА. Закъсняха и с "чистката" и със "селекцията". Колко това закъснение е резултат на управленска немощ и колко е резултат на обективните обстоятелства не може да се твърди еднозначно. Според мен, в тая не особено приятна ситуация най- малко претенции трябва да се отправят към най- лесната жертва, треньора.
УмеренЦСКА
на 22.08.2025 в 15:51:11 #15Предстоящият мач с ЦСКА 1948 в неделя има доста важно значение, без да е нещо "фатално". Именно трябва да спре вече тази загуба на точки всеки кръг. Имаше пауза поради отложения мач на ЦСКА, да се надяваме, че нашите са се подготвили поне физически. ...Тези футболисти, които не бяха засегнати от "чистката" просто са длъжни да се натегнат и да спечелят мача, в свой личен интерес. Новите ще ги почакаме да се "интегрират"...
УмеренЦСКА
на 22.08.2025 в 15:38:42 #14...Седмо попълнение. Не е малко, но първенството вече е в разгара си, а новите попълнения още не са се "интегрирали" в отбора. Което е нещо напълно нормално, но времето напредва, а някакъв що- годе боеспособен отбор няма... Ако има някаква надежда ЦСКА да не изостане прекомерно през есенния полусезон трябва да се прекрати загубата на точки всеки мач. Славно или безславно, все едно.
Ataspor
на 22.08.2025 в 15:33:40 #13XAN_lil на 22.08.2025 в 18:26:58#11 Поне едно нещо се преобърна, дори и да не вземем много добри от раз футболисти, но поне виждаме някакво събуждане в ръководството. ----------- Събуждането засега е само в едната посока, но все пак е нещо. Но пък хептен без играчи не става. Прескочим ли и следващата година европата, ще е фатално.
УмеренЦСКА
на 22.08.2025 в 15:33:31 #12Лорд Слим: "Да се взимат играчи,които имат опит по родните терени и са на добра възраст." Съвсем правилно! Погледнах английската Уикипедия, Брахими е изиграл през миналия сезон във Воронеж 29 мача. Но за два сезона в Русия има цифром и словом 1 (един гол). Твърде малко за офанзивен играч. Впрочем, в английската Уикипедия профилът му е дефанзивен халф. Той и в Ботев Пд за три сезона има също един гол, така е в Уикипедията. Но както и да е, от треньора зависи на какъв пост ще го използва.
nepreklonen-armeets
на 22.08.2025 в 15:33:23 #11Късмет и успех! САМО ЦСКА!!!
XAN_lil
на 22.08.2025 в 15:31:02 #10И много избеляхме, Тъчунчо кво ще каже, М
Ай, за новия стар ефбемти и