ФИФА и КАС приемат ЦСКА за спортен наследник на фалиралото дружество ПФК ЦСКА АД. За Световната футболна централа това е клубът, който носи слава на България на международната сцена десетилетия наред. Съдът в Лозана също призна ЦСКА. Влизаш в авторитетния сайт за трансфери transfermarkt и там също виждаш богатата визитка на "червените" - с 31 титли на България, 20 Купи и 4 Суперкупи. Остава едно - историята на ЦСКА да бъде върната и в официалния сайт на УЕФА. От Европейската централа на няколко пъти са казали на хора от ръководството на "армейците", че ще го направят на драго сърце. Но има една малка формалност - трябва да получат писмо от БФС, че това е спортният наследник на ПФК ЦСКА АД. А такова продължава да не идва...
Защо? Крайно време е управляващите (все още) футбола ни открито да дадат отговор на този въпрос. Да изложат мотивите си, те да станат ясни за цялата футболна общественост. В противен случай може да се мисли, че просто от БФС не харесват, меко казано, ЦСКА. Така ли е? "Мащеха" ли е централата за "червените" и "майка" ли е за много други? С всичките преструктурирания на футболните клубове през годините, нито този Левски е Левски от 1914-а година, нито Ботев (Пловдив) е този от 1912, нито Локомотив (Пловдив) този от 1926, нито Берое от 1916. Но проблем за БФС явно няма. За ЦСКА има.
Източник: Bfunion.bg
Време е за открити отговори. Най-вече от Борислав Попов. Да каже колко пъти е говорил с хора от ЦСКА по темата и какви са мотивите да не изпрати въпросното писмо до УЕФА. Имало ли е подписано писмо от вече бившия президент на БФС Борислав Михайлов и ако е имало, защо не е изпратено?! Става ли актуална поговорката за господаря и пъдаря? Любимото тире на Съюза продължава да фигурира в сайта, в името на "доведеното дете". ФИФА и КАС казаха тежката си дума, но от БФС още си правят оглушки. Скоро пак е имало разговор между ЦСКА и футболната ни централа, отново завършил без успех. Няма смисъл "червените" да продължават опитите за комуникация. Може би с новото ръководство на БФС ще се разберат бързо.
Източник: LAP.bg
Емил Костадинов. Легенда на ЦСКА. Заради ЦСКА отиде в чужбина, след това направи име като футболист. Голямо име. Може би точно той трябваше да е човекът, който да се бори за това писмо, като част от БФС в момента. Но е като заспал дълбок зимен сън. От който явно не иска да се събуди, не и заради ЦСКА. Жалко...
"Червените" имат 3 полуфинала в Европа - два от тях за КЕШ. Отстраниха действащи европейски шампиони и донесоха слава на България през годините. За големите успехи на ЦСКА здравето и живота си дадоха редица легенди на футбола ни. Явно и тяхната памет не е достатъчен мотив просто да бъде изпратено едно писмо до УЕФА. А ЦСКА продължава да записва успехи там, където се чувства най-добре - на голямата европейска сцена. През този сезон впечатли всички с победите си над Базел и Рома с по 3:1. Там, на терена - там се решават нещата. Там се постига спортна слава. Футболът е за хората. Хората имат своите герои - играчите. Не управниците на футбола ни. На терена не са нито Михаил Касабов, нито Борислав Попов, нито някой друг от БФС. Историята помни други. Независимо дали с писмо до УЕФА или без.
USD
CHF
GBP
Мик Джагър
на 11.02.2021 в 14:57:32 #85Жорка, ако има необходимите документи и е компетентен, не само е необходимо да ги прати, а е задължен
Мик Джагър
на 11.02.2021 в 14:54:05 #84Появи се и юриста-хомосексуалист, който си мисли, че се пише “прокорор”
Пирга, никакво преместване не е инало на отбор, 1000 пъти съм ти обяднявал какъв беше точно механизма, не го ли вдена
Преместване на отбор имаше про Велбъжд Кюстендил, ама там не ревете, що така
djingibi1914
на 11.02.2021 в 14:52:08 #83Основният инструмент на манипулаторите е привързването на термина юридическо правоприемство с идеята за продължаването на спортната идентичност (която бива наричана „спортно наследство,“ „наследяване на история и успехи,“ „спортна история“ и други подобни термини от правната фантастика). ====================================================================== Педерло залагаш да биеш дузпа на твоята врата Защо бе? Прочети горенаписаното и виж към този разред пишмян ЙОристи ли си Чакам да обясниш печатната грешка във ФИФА и КАС с пропуска на ТИРЕТО Сюнетчийо
djingibi1914
на 11.02.2021 в 14:43:56 #82Пирги Че трябва да се плаща Трябва Но това са Лупи,Митал,Гърнетата и Манджуците
blue_canary
на 11.02.2021 в 14:38:20 #81Кучев,пидиразино най-обикновен,Господ здраве да ти дава и млади жени.Жив и здрав бъди.
И довечера да изхвърлиш кучката на двора и да си викнеш истинска
nick-krastev
на 11.02.2021 в 14:37:22 #80georgi-kirilov на 11.02.2021 в 16:20:27 #140 Чорбари, защо никой от вас не зададе един много прост въпрос на Гриша Ганчев. Даже ще подскажа. Господин Ганчев, искате ли Цска-София,да стане Цска/ без тире/ ☆☆☆ Ние нямаме нужда от отговор на този важен само за вас въпрос. Като ви е важно това тире питайте си го вие, аз специално не го и виждам, но явно на вас ви бърка в очите.
ChernotoVlechugo
на 11.02.2021 в 14:36:41 #79Мол види 10 пъти си сменят името и всяка година са в ЕКТ, Пирги ако може по сериозно
djingibi1914
на 11.02.2021 в 14:33:32 #78Педерло Изписването на ЦСКА София с пистолет на главите ли стана в КАС Ако искаш да ти припомня как ни изписваха 2 месеца по-рано А това че КАС и ФИФА признават ЦСКА за 31 кратен шампион са го описали ясно и конкретно ЦСКА е спортен наследник =============================================================== Основният инструмент на манипулаторите е привързването на термина юридическо правоприемство с идеята за продължаването на спортната идентичност (която бива наричана „спортно наследство,“ „наследяване на история и успехи,“ „спортна история“ и други подобни термини от правната фантастика). Целта е да се изнуди ЦСКА да понесе финансовата тежест на фалиралото дружество, създавайки фалшива морална преграда, която привържениците на ЦСКА да смятат, че може да се преодолее само с плащане на кредиторите на старото дружество. Така или иначе кредиторите ще получат безпрецедентно високо удовлетворение, но това няма общо с факта, че ЦСКА-София е настоящият олицетворител на спортната традиция, започнала със създаването на „Септември при ЦДВ“ през 1948 година. Нито българското право, нито международното спортно право създават изискване за наличието на юридическо правоприемство (пълно или частично) между две дружества, за да може последващото да се счита за продължител на спортната идентичност, на която предшественикът е бил носител. Правото не приема никакви уговорки или условности в това отношение. Всякакви разграничения, свързани с това, каква интелектуална собственост (архивната емблема), дългове и прочие фактори има или е имала предишна организация или дружество, които са оперирали спортната идентичност на ЦСКА, са от правна гледна точка без значение.
ugliesttroll
на 11.02.2021 в 14:28:48 #77Тони акото се е оплицкал целия пак мале мале колко му е гадно ако се издължаваше табуреткеното му полутяло с един милиметър на всеки 100 жалки коментара за гиганта ЦСКА сега холмарина пиргозова щеше да е висока по е 12 метра ...дева куха гадулка
djingibi1914
на 11.02.2021 в 14:28:05 #76Гоше Тръгнал ти е добре коментара ама после си съничил небивалици Пусни си видеото на Попов колко пъти му задават този въпрос и мълчи и няма коментар Даже и УЕФА прати писмо че БФС и знаят адреса Ганчев никой няма какво да го пита Човека каза 5 години Тоест Нюйоркската кантора за спортен арбитраж е изчислила до последно всичко Просто американските хрътки са царе на вратичките на необмислени закони Виж им спечелените дела за колко пари иде реч и ще разбереш защо са наети
ivsto
на 11.02.2021 в 14:24:58 #75Нека се придържаме към реалността, когато лафчис направи новия клуб на гей арена всички журналисти замълчаха защото така им беше казано. Сегашния клуб там няма никъква юридическа приемственост и това много добре си го знаят. Така че ВИНАГИ ВЕРНИ!!!! А страхливците от Подуяне-вечно втори!
Мик Джагър
на 11.02.2021 в 14:21:10 #74Тонка, много са новите неща бре, нови треньори, нови играчи, ЦСКА игра в групи на лига Европа, статистиката в преките мачове с Леца за първенство вече е в полза на ЦСКА. Играем със спбствения си лиценз, А 1 са ни спонсор, много неща, но най-важното е, че придобихме активите и емблемата на ЦСКА
mottorrhead
на 11.02.2021 в 14:16:03 #73Пиргос наистина си ***....
Мик Джагър
на 11.02.2021 в 13:53:23 #72Докарайте психичноболният Хесус Петричев да ни обясни нещата
Мик Джагър
на 11.02.2021 в 13:47:42 #71Абе къде е Хесус Петричев да ни разясни за Кайседо, ще играе ли
djingibi1914
на 11.02.2021 в 13:41:18 #70ХанМаймун Ако Деан Христов натърти още един път ч@лмата, ще ти пратим санитари
OrangeHog
на 11.02.2021 в 13:39:36 #69Колкото и менгеле да се опитва тирето си остава, припоснзхате!
han-kamerun
на 11.02.2021 в 13:39:16 #68Мислия, че не съм много наред. Психически куцам.
djingibi1914
на 11.02.2021 в 13:33:43 #67Герман Затова адвокат Първанов казва: "Ако аз бях адвокат на УЕФА, щях да ги посъветвам да постигнат извънсъдебно споразумение. За съжаление УЕФА не рационализира поведението си според правната и фактическа обстановка по делата, тъй като разполага с огромно влияние в КАС и разчита, че всичко ще им се размине."
djingibi1914
на 11.02.2021 в 13:29:39 #66На „Герена“ се приготвиха подобаващо за арктическите студове, които се очакват у нас за уикенда. Още вчера „сините“ пуснаха парното под терена на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ ================================================================= Кой ще плаща ей....
пак ли МВР
НАП да отидат да видят как може такова разхищение
ОЛАФ ако си нямат работа и те да погледнат