ЦСКА привлече национала на Беларус Макс Ебонг. Футболистът премина успешно медицинските прегледи и официално подписа договор с "армейския" клуб за срок от три години.
Макс Ебонг е на 26 години и основната му позиция е в сърцето на полузащитата. Той пристига в ЦСКА от казахстанския клуб Астана.
Ебонг е роден през 1999 година във Витебск, Беларус. Стартира футболния си път в школата на Шахтьор Солигорск, а на 19-годишна възраст дебютира за мъжкия отбор на клуба. През 2020 г. преминава в Астана, където записва общо 177 двубоя, отбелязва 11 гола и дава 26 асистенции.
Макс Ебонг преминава през всички възрастови формации на националния отбор на Беларус, преди да дебютира за представителния тим, за който до момента има 54 мача и 5 гола.
В ЦСКА Макс Ебонг ще играе с фланелка с номер 10. Той е вторият футболист от Беларус в настоящия състав на "армейците" след вратаря Фьодор Лапоухов.
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 27.12.2025 в 16:34:59 #8Не му е лоша "визитката", в Астана всяка година е играл двадесетина мача, и в националния отбор на Беларус е с десетина участия на година. Все пак Беларус и Азърбайджан не са по- долу по футбол от България, колкото и това да не ни се нрави. Още нищо не знаем за този футболист, но поне не изглежда "чуплив" и до сега е играл без сериозни прекъсвания. ...Отдавна е известно, че евро- качествените играчи заобикалят България. Ще трябва да се задоволяваме с белоруски национали, няма как...
Ataspor
на 27.12.2025 в 16:17:38 #7borislav-hlebarski на 27.12.2025 в 18:12:46#10 Виждам, че тук е пълно със специалисти, които са много наясно с футбола и трансферите, но предлагам --------------- От две години това правим, гледаме
Гледаме как всеки трансферен прозорец се купуват едни юнаци и на следващия, търсим на кого да ги подарим. И в резултат на това сме под угрозата трета поредна година да гледаме Европата по тв-то.
Ataspor
на 27.12.2025 в 16:13:47 #6За парите които се разпиляха до тук, можеха да се купят 3-4 наистина класни попълнения, които щяха драстично да вдигнат нивото. Никога не сме имали по-големи безхаберници , които да ни правят селекцията. Те дори не са аматьори. За тях още няма измислена дума, която да показва, колко са некадърни. С тия хора нищо добро не ни чака. Имам предвид селекцията, иначе всичко друго е Ок. Вдигна се драстично нивото. Но отбор кога ще имаме, остава неясно
Ragnar2
на 27.12.2025 в 15:58:41 #5Ами точно- не той е избрал Беларус, просто Камерун не са го извикали. Малко звучи като- Нюрнбергер и Лукас Петков избраха да играят за България, а не за Германия
Не изключвам и чисто и просто Беларус да не позволява двойно гражданство. Това не значи, че е лош играч за нашето ниво де, просто като се каже "национал" това не значи нищо. И Турицов е национал...
Ataspor
на 27.12.2025 в 15:54:53 #4Хане, как очакваш някакъв анонимник от Беларус да е по - добър от Лапеня и да ни вдигне нивото
Никакъв урок не са си научили нашите. До тук трансферите са на ниво Сегер и май месец ще търсим на кого да ги подарим
Ай
че са хубави дни все пак
machkai-kobra-2
на 27.12.2025 в 15:49:58 #3Чакай малко ся. Каква е конкуренцията в Беларус каква е в Камерун. На едно място играеш редовно на другото търкаш пейката
Ragnar2
на 27.12.2025 в 15:40:04 #2Пичове, Беларус е една от много малкото държави в Европа с по-слаби национали от нашите. Цели 10 места зад нас- изключително трудно и невероятно постижение, чак не знам как са го постигнали. Никой не избира Беларус пред Камерун що се отнася до футбол. Ще го видим.
Lucho0046
на 27.12.2025 в 14:21:44 #1Брех, не знам дали е добър, но съм виждал, че наистина игра доста за Астана.