От ЦСКА възнамеряват да привлекат нов вратар, с идеята за заместник на Густаво Бусато. Договорът на бразилеца, който в момента е резерва на младия Лапоухов, изтича през юни догодина. Стражът държи куп рекорди при "червените" за чужденец, няма да получи предложение за нов контракт.
По информация на "Тема Спорт", спортно-техническото ръководство обмисля интересен ход, който е свързан с новоизлюпен национал. ЦСКА може да си върне Димитър Евтимов (32 г.), който прави много силен сезон с Ботев Враца. През пролетта той пази под връх Околчица под наем от столичани. През лятото договорът му с "червените" изтече и не бе подновен. Евтимов избра да остане при врачани, които тогава бяха водени от Христо Янев. Именно неговото преминаване в ЦСКА може да се окаже катализатор за завръщане на Евтимов при червените. Друг е въпросът дали той би бил съгласен да е резерва на Лапухов, който към момента изглежда непоклатим под рамката. В момента родният страж е на лагер с националния отбор преди световните квалификации с Турция и Грузия. Лапоухов пък е част от селекцията на Беларус.
USD
CHF
EUR
GBP
194820
на 12.11.2025 в 11:46:33 #4Не, не е правилно, Евтимов ако го вземат пак ще залепне на резервната и ще загуби ниво, да си седи във Враца и да си играе. Голема грешка беше, когато беше в ЦСКА, той трябваше да е титуляр, а бусато резерва, провалиха му кариерата, сега е късно либе за китка.
sssauron
на 12.11.2025 в 10:43:37 #3А Ицо хубаво избяга от нас, Вангел също, ама да си гледат там строежа на Армията и да ни оставят читавите футболисти на мира
sssauron
на 12.11.2025 в 10:41:58 #2Ааа, ще имате много здраве, всеки ден пишат за разни претенции към нашите футболисти. Защо направо ЦСКА не се премести да играе във Враца, да наследи целия ни отбор и те така, несериозно е това вече
machkai-kobra-2
на 12.11.2025 в 10:32:40 #1Най накрая нещо смислено от това ръководство! Но не виждам логика защо не се предложи нов договор на Бусато? Или поне някакъв пост в ЦСКА. Помощник тренер за вратарите да кажем.