Ръководството на ЦСКА излезе с позиция по повод тиражираните в някои медии твърдения за евентуално "сливане" между 31-кратния шампион и проекта ЦСКА 1948 от Бистрица.
Ето какво споделиха от столичния гранд:
"Ръководството на ЦСКА категорично изразява възмущението си от твърденията в публичното пространство, че клубът ни възнамерява да участва в бъдещи проекти под каквато и да е форма ("сливания", "обединения" и т.н.) с други футболни клубове или юридически лица. Приемаме всички подобни публикации, коментари и внушения за зле скалъпени опити за всяване на интриги и напрежение в клуба и в "червената" общност в момент, в който ЦСКА е в процес на качествена трансформация и изграждане на солидни основи за бъдещето си развитие.
ЦСКА е клуб със 77-годишна история и е доказана футболна марка не само в България, но и на европейската сцена. Клубът ни е социален феномен и ние носим историческа отговорност да пазим авторитета, името и обичта на милиони българи.
В тази връзка ясно искаме да изразим решимостта си да се противопоставяме на всички зложелатели и откровени манипулатори, чиято единствена цел е да отклонят ЦСКА от предприетия път към превръщането му в модерен европейски клуб, с който всички негови привърженици да се гордеят.
Убедени сме, че подобни "сензации" няма как да разколебаят истинските "армейски" фенове в подкрепата им към любимия клуб и заедно ще извървим пътя до голямата цел.
Само ЦСКА!", завършва съобщението.
USD
CHF
GBP
VLAD
на 06.10.2025 в 20:45:50 #52Слушай е посерко очукан, ае да не ми смяташ покупките, а? Ако искаш мое си спретнем едно състезание със снимки на фен артикули, а? Нещо много отворен го раздаваше под другата статия за това колко публика имало, а сега кат типичен *** ми се въртиш на всички страни. ***.
oficer1
на 06.10.2025 в 20:45:25 #51Еми ти си реши проблема, ве, Ескимос! Вече няма да има безсъние! Няма да те измъчва таз дилема. Вече и ти кЪт всички ни знаеш, кФо да ни коментираш?! Ща замоля да се отнасяш към всички с еднакъв аршин. Иначе мУралО ти издиша кЪт пръдня в памперс.
Esox
на 06.10.2025 в 20:41:27 #50Пръдльо, мен мноо отдавн не няма, ама що виртуални билети съм купил идея си нямаш. Тази година за пръв път си бях 2 Бг и съм направил оборот във фен магазина колкото за теб и семейството ти взети заедно в последните 2-3 години (ако изобщо купуваш нещо). Отделно от това съм давал за да спасим клуба, така че не ми се отваряй.
Esox
на 06.10.2025 в 20:38:57 #49Офицерин, кво да ги коментирам тия, всички ги знаят кви са що са, никой нее казал, че не са. Ама вие сте друго нЯщУ, и Долно Уйно да припознаете, ще кажеш, че е твоя клуб ..
VLAD
на 06.10.2025 в 20:34:48 #48Я, чифтокопитното канадско пак го раздава остроумен. Нали питаше за публика? Я коментирай това от мач, в който водите в класирането. https://shorturl.at/IddZh
Esox
на 06.10.2025 в 20:24:34 #47Мик Джагър
на 06.10.2025 в 20:17:24 #46Безкохонник си ти доколкото чувам
А, че си глупав като животно е факт. Придобиването на емблемата е важно от морална точка, но придобиването на активите беше много по-важно и то съхрани отбора
Esox
на 06.10.2025 в 20:14:27 #45Тоя па Джендъра за морал ми говори... лумпен! Скрий се е, безкохоннико!
Esox
на 06.10.2025 в 20:13:38 #44Офицер, дорде купихте ине и еНблема на кой отбор викахте цецека брв? Я ми отговори с една дума ако може, не цял чаршаф като Умерения, в който не се казва нищо. Та, с една дума моля, на кой отбор викахте цецека?
Мик Джагър
на 06.10.2025 в 20:12:48 #43И мен много ме дразни говеждия норал. За всички други отбори няма проблем и то без да им каквото и са било правоприемство и връзка, но з ЦСКА неможе
Абе що не си ЕБМ, настанени като циганя безвъзмездно, натискани кредиторите, опрощавани дългове и нагли, т нагли
Мик Джагър
на 06.10.2025 в 20:08:46 #42Есокс и той глупав като животно. То има съдебно решение (окончателно), той ми цитира защитна теза инто преди да бъдат купени активите.
Esox
на 06.10.2025 в 19:48:43 #41Кучев, мани го тоя маргинал, не не знимавай с някъф обезумял от злобинг припс...
Esox
на 06.10.2025 в 19:47:50 #40Повече нищо няма да кажа по темата, за мен а и за вас е ясно каква е работата... Скоро само да няма дежа ву... че то се писаха деклаеации, че и с Литекс НЯМА как да станат нещата... Днес подобна декларация излезе, всичко се повтаря... Ама така е, намерили са едни будали (феновете) и сега си ги връткат: един път оторед, един път отзаТ, после ФОстата, после пак на караминьола... Да ви е сладко!!! Без топузи - толкова!!!
Esox
на 06.10.2025 в 19:43:49 #39Ние избрахме този, който ни спаси клуба! Избрахме си собствения клуб!
Туй верно ли го казваш гусин офицерин? Озбрал си собствения си клуб? Собствения клуб, състезавал се под името Летикс, който е ребрандиран с маркетингова цел? А онзи клуб, който фалира собствен ли ви беше или е бякакъв далечен, направо чужд?!?
Абе как един от вас няма топки, няма МЪ-ДЯ да изкезе и да каже: Абе верно, припознахне Литекс и сега му викаме ЦСКА! Един няма... Ама сте много тънкообидни като ви се казва и стартират някои форумци псувните по подразбиране... Един от вас няма кохонес да го напише това, щото всички го знаете и мислите, яде ви отвътре като грях, ама пусто дай ако не го кажем все едно не е станало...
Мишешка работа, Футкинска...
oficer1
на 06.10.2025 в 19:35:12 #38Тонг
Според мен бъркаш! Бъркаш понятията и значението.
Защото ние не сме избрали Челси или Барселона!
Ние избрахме този, който ни спаси клуба! Избрахме си собствения клуб!
ЦСКА сега съществува и вярвам, че повече подобни тъпотии нЕма станат!
Как и какво е трябвало да се направи е направено!
Нищо противозаконно не е направено!
Ако ти ми посочиш от десетките сливания, преструктурирания, взимане на лицензи и дори местенето на цял един отбор в друг град и много подобни, кой от тези клубове е платил нещо на държавата и на част от кредиторите си? Независимо каква сума. Кой?
За кой клуб имаше търг, за кой клуб имаше назначен синдик и т.н???
На кой клуб му пречеха години за стадиона, докато на други се даваха безвъзмездно, а на трети направо държавата им ги строеше?
За теб всички останали са "аФтентични", или? Ново АД за БотеФ и лиценз на Сопот, ама синтие братчеди са ОК, м?
Нищо, че Цял Кюстендил се премести в Пловдив! Смени си името и стана Локомотив?
Мога да ти давам още много примери, но е безмислено.
Не съм доволен, но приемам ситуацията с разум. Каквото е могло се е направило!
Моралът е крив. И понеже преди време никой не гледаше тези АД-та и кой какви врътки прави, всеки си правеше каквото иска и ставаше тихомълком!
Сега ФИФА и УЕФА имат други правила, други изисквания и вече кът си натрупал дългове и управляваш некадърно не е толкова лесно да тропнеш едно хорце и ни лук ял ни лук мирисал.
Не сме Реал Мадрид, а и не искаме, поне аз не!
Няколко Армейци с възможности напраха нужното за да има ЦСКА!
Точно феновете избират, Тонг!
Ние червените фенове си подкрепяме отбора и си пеем за ЦСКА!
Ние сме избрали ..."ОЩЕ ОТ ДЕТЕ"
Отатък Сухата река пълнят стадиона само срещу нас! Правят шествие само срещу нас!
И говорят и обсъждат само нас!
Кой - кой е се вижда на стадиона и по интереса на медиите и обществото като цяло!
Всичко друго е фенски закачки, нали така пощальони?!
Tong
на 06.10.2025 в 19:30:39 #37Все пак ми се иска, въпреки всички "математики" (т.е. бройките) в нашия форум да има място някаква дискусия по футболни въпроси. Не само дърдорни и псувания на лична основа. Умерен, дискусията обичайно е доста емоционална от твоя страна. В този смисъл ми е въпросът. Аз много рядко се вълнувам докато пиша каквото пиша. Нали си наясно, че повечето простотии се пишат от любов към спорта, а не на база на реални убеждения
Мик Джагър
на 06.10.2025 в 19:24:05 #36Умерения направо е е обърнал хастара на слабоумния Тунчо
Мик Джагър
на 06.10.2025 в 19:23:09 #35Абе какви са тия глупости? За какво точно ще се сливаме? Единият отбор е ЦСКА, играе на Армията, носи емблемта и феновете с зад него. Финансово отборът е много силен и е въпрос на време и спортно-технически да се извиси. Другото е комплексарски проект, който се казва централен спортен клуба на армията 1948, има измислена емлема, играе в село Бистрица и никой не се интересува от него. Та каква точно е идеята да се сливаме?
don-julio
на 06.10.2025 в 19:04:31 #34Ааааааа, не
Аз, сеньор дон Хулио Веласкез, искам да пердаша две цесеката. Никакво обединение не трябва да има
Tong
на 06.10.2025 в 19:04:15 #33grizzlybear1948, няма нужда от особено дълга памет, за да се знае, че периодично сини и червени стават за мезе - че понякога дори едновременно
Левски и в момента са за мезе, но поне повечето сини фенове си знаем хала
Умерен,
Въпросът е защо си губиш енергията да се занимаваш с "анти"? Не че и аз не го правя на моменти, ама после все се питам какъв е бил смисълът
Офицер,
. И аз няма да се задълбавам в темата - достатъчно сме я чоплили и си знаем кой как вижда нещата
- само ще споделя, че колкото и да те уважавам не мога да се съглася, че феновете (собствените или чуждите) определят кой е отборът им - левскарите можем да решим, че нашият е Челси, примерно. Затова си има правила. Халюцинирането - инидивидуално или групово (колкото и да е голяма групата) - си остава в крайна сметка халюциниране.
Което, разбира се, не означава, че някой може да каже на някого какво да мисли или чувства.