ЦСКА загуби две дела във ФИФА на обща стойност 1 134 580 лева. Заведени от бившите играчи на отбора - Бернардо Тенгариня и Нилсон Антонио. Клубът ще трябва да плаща стари дългове. Но новината е добра. Защото по този начин и ФИФА призна "червените" за приемник на фалиралото дружество.
Дори и след платените 8 милиона за емблемата и активите, темата с "тирето" продължи да бъде дъвкана, най-вече от фенове на Левски и един новак в елита. Сега се слага край! Това е ЦСКА - най-титулуваният отбор в България. Обичан от милиони наши сънародници - у нас и по целия свят.
Източник: cska.bg
ЦСКА си остава признат навсякъде в Европа. Убедих се лично - веднъж в Италия и два пъти в Швейцария. Хора от Рома, Базел и Йънг Бойс се интересуваха живо от "червените" и самите те припомняха постигнатото от ЦСКА през годините на европейската сцена.
Новината е лоша за ЦСКА от финансова гледна точка, но добра от морална. За пореден път. За други хора темата с "тирето" никога няма да отмине. Това им остава. Едните организираха погребението на футболния клуб. Много избързаха. Сега техният любим отбор е тръгнал по същия път. Като се говори за морал и прозрачност, да попитат каква е заплатата на новия треньор Славиша Стоянович. Или той идва да спасява и дарява? Дано се завърне прозрачността в Левски. Беше обещана при новото ръководство. Да видим как клубът продължава да е на футболната карта, след като няма договори за спонсорство.
Източник: LAP.bg
За другите, още по-моралните, няма какво да се каже. След като делата не се водят към тях, а към ЦСКА - всичко е ясно. Остава им да броят головете на централния нападател до подобряването на рекорд и да увеличат фенската си маса. Поне малко, за да се изпълнят местата на "лъвчето" на стадион "Васил Левски". И да вземат нещо повече от мачовете с Левски и Лудогорец от поражения с по 0:3... Трудно е на новите отбори в елита, винаги е било така. Трябва време.
ЦСКА си е ЦСКА и се завърна сред най-добрите в Европа. А днес е първият ден в клуба на новия треньор. Ден, изпълнен с надежди и очаквания. ЦСКА да се върне там, където му е мястото и у нас.
USD
CHF
GBP
sly
на 12.11.2020 в 13:59:57 #170"но може да имаш среща с дебеловрати момчета!" НК чел ли си?
sly
на 12.11.2020 в 13:58:20 #169Галке ма, ти четенето хартийски в туалетната на старчскио за доресване ли броиш? Или да доизси.не? Ха,ха! "Апропо, много ли ти се дръпна лайното че сам се издаде с мобилния си?" Ченги!
sly
на 12.11.2020 в 13:11:17 #168"Разпоредбата на чл.6, ал.3 от Закона за адвокатурата установява вписване без полагане на изпит на: кандидатите с образователна и научна степен „доктор по право”, както и лицата, които имат юридически стаж повече от 5 години." Галкеееее, какво си чела у старческио?????
sly
на 12.11.2020 в 12:33:26 #167Галка отново в действие! Галке, да кажеш как се става адвокат? Ма ти от лекции у кинефа си изпушила!
bravebg
на 12.11.2020 в 10:47:42 #166waterloo на 12.11.2020 в 12:20:01 Деди пак те е присвила деменция и почваш да плямпаш глупости ако ти е сложно да прочетеш и разбереш 12 странички документ...... поне заключенията прочети.... те са ги написали кратко, точно, ясно и недвусмислено от ФИФА: "Having taken all the above into account and on the basis of the information and documentation at his disposal, the member of the Committee decides to endorse the conclusions of the Chairman and the Deputy Chairman of the Disciplinary Committee and considers that there is no other alternative but to conclude that the new Club, PFC CSKA-Sofia, is to be regarded as the sporting successor of the original Debtor, PFC CSKA Sofia" А че БФС е неправителствена организация е не само факт (чисто юридически от регистрацията и управленската структура на организацията) ами и изискване!!! И ако успееш да докажеш обратното ще ни натирят и от ФИФА и от УЕФА...... ама пуста деменция не прощава....
bravebg
на 12.11.2020 в 08:59:40 #165vladi-angelov на 12.11.2020 в 09:33:15 и кое от написаното не ти е ясно? елементарен анализ не можеш ли да направиш? изкупено е юридическото лице, което е представлявало Литекс и е преструктурирано за да започне да представлява ЦСКА и да продължи спортната му история.... да, между тези двете няма никаква правна, финансова и организационна връзка - това е факт, и не случайно по-долу е написано, че за да се осигури продължаване на спортната история именно на ЦСКА се купува емблема, търговска марка и като цяло активите на старото дружество. Кое от написаното е проблем? Не случайно в целият документ от ФИФА еднозначно казват ТОВА Е ЦСКА, сменяйте си юридическите лица колкото щете, щом представлявате цветове, емблема, търговска марка, стадион, фенове - ВИЕ СТЕ ЦСКА... какво толкова сложно за разбиране има в документа? За ФИФА, УЕФА и КАС един спортен клуб не се изчерпва с юридическото лице, толкова ли е сложно за разбиране?
Мик Джагър
на 12.11.2020 в 08:51:33 #164Чaлма, вече два филма са направени за ЦСКА - за завръщането в групите след 10-годишна пауза и за Стоичков до Антов ( най-младия капитан в лига Европа)
Мик Джагър
на 12.11.2020 в 08:49:45 #163И още нещо простовати младежи, винаги след фалит на старото търговско дружество, новото АД, с което се възражда отбора няма нищо общо със старото. Винаги се касае за новосъздадено или за съществуващо вече търговско дружество, но без задължения. АД-то е юридическо, а не физическо лице, съответно не притежава душевност и характер, поради това няма никакво значение кое юридическо лице се ползва, важното е няма задължения или да са малки. Поради това дeбилни сравнения с Боби Михайлов са нелепи, защото едно е да смениш името на Боби Михайлов със съдебен процес интой естествено ще си остане същия човек, съвсем различно е с едно завляние в търговския регистър да смениш името на търговското дружество, което не носи душа
Не знам на толкова боси хора как по-просто да ви го обясня
Та дали новото търговско дружество се казвало Кока кола, Севко или Буталик или пък е новорегистрирано няма никакво значение, то винаги е ново и няма връзка със старото
moti_k
на 12.11.2020 в 08:49:40 #162цяла Европа......дори преди началото на лига Европа се появи една новина в гонг(може и фалшива да е била),че от УЕФА щели да правят филм за ЦСКА-София и завръщането им в турнирите от Европа.....но явно са се сетили, че този отбор никога не е играл в Европа и никакъв такъв филм няма. Знае се,че Микре е станал ЦСКА и дори си го признават!
Мик Джагър
на 12.11.2020 в 08:41:04 #161Прости, неграмотни и оскотени животни, напълно незапознати с правните институти, бъркащи физически лица с юридически, неправещи разлика по приложимостта на Закона за наследството и Търговския закон, неразбиращи търговската несъстоятелност и спортното правоприемство тръгнали да обядняват кое е ЦСКА
Слушайте животни, една защитна теза по конкретно дело няма никакво значение, още повече, че никой не е твърдял, че сме Литекс и не е търсил спортна правоприемственост на Литекс. Напротив твърдението е, че дружеството е ново, нямащо (към онзи момент) нищо общо с фалиралото и е използвано от футболен клуб Литекс, заради това не следва да се плаща. След придобиването на активите и емблемата вече е осъществена тази приемственост и декларираното тогава не отговаря на ствременните реалии. Та ЦСКА е най-честно възродения клиб в света
moti_k
на 12.11.2020 в 08:39:54 #160Ебльо, майничките ще са ви достатъчни! Ха,ха!
moti_k
на 12.11.2020 в 08:17:17 #159Питам тирейци, защо виеха срещу Космонавта? Недялков? Манолев? Били предатели? Ха сега да се наслаждавате на ку.во Бруно! Нали познато ви звучи? Що не търсите достойнство у Босненеца? Кабриото пари нямат, но имат достойнство! Но какво достойнство от припозналите Микре Юнайтед! Затова ЦСКА стана за присмех на цяла Европа......дори преди началото на лига Европа се появи една новина в гонг(може и фалшива да е била),че от УЕФА щели да правят филм за ЦСКА-София и завръщането им в турнирите от Европа.....но явно са се сетили, че този отбор никога не е играл в Европа и никакъв такъв филм няма. Знае се,че Микре е станал ЦСКА и дори си го признават, ама вие цска та цска.......Ако някой заслужава припознаване заради достойно израстване,това е ЦСКА1948-поне е с играчи от школата на несъществуващия отбор!който и да дойде в това село Етрополе ще си останат топ Евоидиот без гол , ахаха гол кога а а а а!
vladang
на 12.11.2020 в 07:33:15 #158От ЦСКА твърдят, че нямат правна, финансова и организационна връзка с първоначалния длъжник „ПФК ЦСКА АД“ и новия клуб „ПФК ЦСКА-СОФИЯ“. По специално е посочено, че новия клуб е правоприемник на Литекс и предоставя следното обяснение: „През сезон 2015/2016 клуб „Литекс Ловеч” беше отстранен от Първа лига на България. В началото на сезон 2016/2017 група предприемачи закупиха фирма „ПФК Литекс Ловеч АД“ и юридическото лице зад клуба Литекс Ловеч. Основната идея на тези предприемачи беше да създадат клуб, който поддържа и отразява историческата спортна история на бившия клуб, който по това време вече е обявен в несъстоятелност и не развива организиран футбол. Следователно на 2 юни 2016 г. предприемачите сменят името на компанията „ПФК Литекс Ловеч АД ” на „ПФК ЦСКА-София ЕАД”. Новият клуб взема участие в новосъздадената Първа лига на България (сезон 2016/2017) със спортния лиценз на клубът Литекс Ловеч.
blue_canary
на 12.11.2020 в 05:32:38 #157"Дисциплинарната комисия на ФИФА отхвърля използвания от защитата на ЦСКА-София аргумент,че клубът няма нищо с ЦСКА,а всъщност е наследник на Литекс Лоич"
Здравей,Ангелчо, здравей и
сладко, сладко ни запей,
защо са нужни тез лъжи,
кажи ни ти,кажи.
Дали за некой лев,не знам
Ама си е голем срам
emidobre
на 12.11.2020 в 05:31:17 #156OOOO дааа
. Тука им сипа с гоемия чирпак на сините комплексирани завистливи злобарчета
. САМО ЦСКА one and the only
и КЗЛ
!!!
partenkov
на 11.11.2020 в 21:34:03 #155Не виждам нещо да се е променило в сайта на УЕФА. Тирето си стои. Стои си и документа, който казва, че Литекс се преименува на ЦСКА-София
govedoebec
на 11.11.2020 в 20:56:31 #154Apostola на 11.11.2020 в 22:47:48#275 Хе,хе Хвърли ги в канала,щото го прекараха натърга,като последния баламурник. ====================================================================== Апастале Да го съжали човек Ганчев Малоуме никой не са прекарали Простата ти кратуна още не е разбрала че Ганчев си купи ЦСКА оригинал за едни 10 000 000 лева Малоумко това се казва шах с пешката Дълговете на ЦСКА бяха 30 000 000 + ,а Ганчев фърли 10 000 000 и след 4 години ги изби с един пробив в ЕКТ ,като добавим приходите от ТВ права и реклами ,вече кяри
govedoebec
на 11.11.2020 в 20:51:57 #153Apostola на 11.11.2020 в 22:35:03#274 Дай законите за правоприемност на юр.лица,и сме квит. ======================================================== Да разбирам ли че плюеш на най-начетените юристи по спортно право от ФИФА УЕФА и ТАС КАС И че Апасталското право най-право Малоуме отвори сайта на ТАС КАС и чети решенията на хората как тълкуват казуса А не копи-пейст от Гуглата Всичко е обяснено в 40-50 точки,как ,защо,кога и къде ЦСКА става спортен наследник на старото ЦСКА
Apostola
на 11.11.2020 в 20:47:48 #152Хе,хе Хвърли ги в канала,щото го прекараха натърга,като последния баламурник. Иначе бе ше приготвил милион ,два ,колкото да отбие номера. После го пркараха за базите с оценката.Тиквата се смили ,и свали мизата до поръчаните 22 мил.и пак няма дружество,няма и стадион. Е поне има рейс.Верно китайски,ама с велик матор. Пак му се усмихна съдбата,случайно влизане в групите,та ша закрепите до следващото първенство ,ама феърплея за Уефа яко .виси.
Apostola
на 11.11.2020 в 20:35:03 #151Дай законите за правоприемност на юр.лица,и сме квит.