ЦСКА загуби две дела във ФИФА на обща стойност 1 134 580 лева. Заведени от бившите играчи на отбора - Бернардо Тенгариня и Нилсон Антонио. Клубът ще трябва да плаща стари дългове. Но новината е добра. Защото по този начин и ФИФА призна "червените" за приемник на фалиралото дружество.
Дори и след платените 8 милиона за емблемата и активите, темата с "тирето" продължи да бъде дъвкана, най-вече от фенове на Левски и един новак в елита. Сега се слага край! Това е ЦСКА - най-титулуваният отбор в България. Обичан от милиони наши сънародници - у нас и по целия свят.
Източник: cska.bg
ЦСКА си остава признат навсякъде в Европа. Убедих се лично - веднъж в Италия и два пъти в Швейцария. Хора от Рома, Базел и Йънг Бойс се интересуваха живо от "червените" и самите те припомняха постигнатото от ЦСКА през годините на европейската сцена.
Новината е лоша за ЦСКА от финансова гледна точка, но добра от морална. За пореден път. За други хора темата с "тирето" никога няма да отмине. Това им остава. Едните организираха погребението на футболния клуб. Много избързаха. Сега техният любим отбор е тръгнал по същия път. Като се говори за морал и прозрачност, да попитат каква е заплатата на новия треньор Славиша Стоянович. Или той идва да спасява и дарява? Дано се завърне прозрачността в Левски. Беше обещана при новото ръководство. Да видим как клубът продължава да е на футболната карта, след като няма договори за спонсорство.
Източник: LAP.bg
За другите, още по-моралните, няма какво да се каже. След като делата не се водят към тях, а към ЦСКА - всичко е ясно. Остава им да броят головете на централния нападател до подобряването на рекорд и да увеличат фенската си маса. Поне малко, за да се изпълнят местата на "лъвчето" на стадион "Васил Левски". И да вземат нещо повече от мачовете с Левски и Лудогорец от поражения с по 0:3... Трудно е на новите отбори в елита, винаги е било така. Трябва време.
ЦСКА си е ЦСКА и се завърна сред най-добрите в Европа. А днес е първият ден в клуба на новия треньор. Ден, изпълнен с надежди и очаквания. ЦСКА да се върне там, където му е мястото и у нас.
USD
CHF
GBP
bravebg
на 11.11.2020 в 18:14:03 #130Akademik на 11.11.2020 в 19:58:25 щом това те успокоява, ако искаш и за Огоста Хайредин ни мисли....
nick-krastev
на 11.11.2020 в 18:07:50 #129Джудиста-лекоатлет се прави на поет-напет, а всъщност е гей-кyроед !!!!
Akademik
на 11.11.2020 в 17:58:25 #128ЛитексЛовеч
купи цска Факт
bravebg
на 11.11.2020 в 17:49:44 #127Akademik на 11.11.2020 в 19:32:08#236 Левски може да купи много титли !!!!! те това е приказка... че сме я гледали и на живо.... Лафчис и Батков за 30 години напазаруваха десетина титли.... знаем че можете да купувате, затова после идват Офи, Антверпен, Тампере, Тукпере и ви навадуцват...
elaizgrey
на 11.11.2020 в 17:46:25 #126Уха как са се разпенили добитъците тука. Спокойно е копита, тирето идва и за вас, вечно вторите. Ма вие където отивате ние оттам се връщаме бе мамини. Собствениците ви Бойко и Делян ще ви държат на изкуствено дишане още малко, до изборите и после ще обяснявате, че левски елин пелин е спортен приемник на подуяне, а сте с лиценза на числото по маркетингови причини. Още малко. А дотогава повтаряйте след мен. А ЦСКА е супертим непобедим. И на вашето знаме е Юда, на нашето грее звезда.
Akademik
на 11.11.2020 в 17:32:08 #125Левски може да купи много титли, (ние за рейс ще ги съберем за часове Факт) ама ако така ставаше то и Литекс Ловеч щеше да купи титлите на цска , ама не
в най—добрият случей ще сте преименуван Литекс с Record на цска София
Циркаджиии селски
nick-krastev
на 11.11.2020 в 17:28:26 #124jack.jackson на 11.11.2020 в 18:57:32#214 От целата статия разбрах нещо, което тотално уби децките ми мичти! Като дете се възхищавах на отбор в който играеха Стоичков, Костадинов, Пенев, Трифон Иванов ... Мислех че са ЦСКА, не днес разбрах че това е било менте, щото само днешното ЦСКА е ЦСКА. А тогавашният отбор беше всъщност ЦФКА Средец! Сегашният ЦСКА си има Кьостендилец и Сър Ейнджъл- топспортен бард, а онзи си немаше нищо. Сиромашия! Бът Онли Цесикату Тъч Дъ Скай! Оуеееееааа Йееееее! ☆☆☆ Леле, леле, ка' сме се оплеле !!!!
УмеренЦСКА
на 11.11.2020 в 17:24:52 #123...Още нещо по темата за "приемствеността"... Никъде няма информация, че в чужбина даже и теоретически зъб не обелват за другия кандидат- ЦСКА 1948. Името и годината май са единствените основания за "приемственост", за нея (приемствеността) не е отделена даже и стотинка (половин евроцент)... ...Представям си какво би станало ако ЦСКА 1948 го класират за участие в евротурнирите догодина! Никак не е смешно и невъзможно, фирменият отбор на главния "финансиатор" на "Именната" му лига не е шега работа. Представям си какво ще е на главата на евроклубовете, ако в ЛЕ догодина участват два ЦСКА...
kurzelevdki
на 11.11.2020 в 17:22:14 #122Akademik на 11.11.2020 в 19:15:32#224 Ако Литекс Ловеч купи титлите на цска тогава и Леfски ще може да купува. Трябва ли да са титли на Бг отбори или може и да са на някой Ченогорски или Македонски отбор .лефски .с трици ли ще купува,или с овчи дърдонки....а ,говедо недоклатено?
govedoebec
на 11.11.2020 в 17:19:59 #121Джаклина и Порноперас 17 Знаят лютски езици ПолиглУоти Имало и полезен ефект от гурбета
united 17
на 11.11.2020 в 17:19:35 #120Kъцко, та ти си "засегнат" по рождение е, нискообразован плужек !!!
Akademik
на 11.11.2020 в 17:15:32 #119Ако Литекс Ловеч купи титлите на цска тогава и Левски ще може да купува. Трябва ли да са титли на Бг отбори или може и да са на някой Ченогорски или Македонски отбор
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 11.11.2020 в 17:15:13 #118Ама че си тъпа ниска селянка
демек,активи нямахме ама ти си пишеш,че неможе Гришата да взема само активи
женски кога нещо мъжко от теб
и нисък дъртак,аз съм младо момче косЪ бол
ако нямаш ще ти дам
пробвай с нещо друго да ме засегнеш може и да ме заболи
united 17
на 11.11.2020 в 17:12:58 #117Litex-Sofia touch the sky Achko Domuschiev what a gay !!! Achko ride, Achko fly chase the wind, and touch the sky but the fact is, he is gay !!!
Сhorus:
Ohhhh yeahhhhh orange motherfuckers
fly and ride, touch the sky,
but don't forget that he is gay !!!
soro
на 11.11.2020 в 17:07:03 #116ТЕМАТА Е ЗАКРИТА ! ЦСКА Е ТАМ КЪДЕТО СА ФЕНОВЕТЕ -НА АРМИЯТА!!! ФИФА И УЕФА РАЗБРАХА , МУЧАЩИТЕ И БАНАНИТЕ НЕ , ДА ИМ Е ВЪТРЕ , ЦЕЛИЯ ... И СУХ СУХ СУХ , ДЕРЗАЙТЕ СЛАДКО И СЪС ЗЛОБА
УмеренЦСКА
на 11.11.2020 в 17:04:12 #115...Кога ли на Ганчев ще му кипне чайникът и ще се откаже да налива много пари за минали работи вместо да дава пари за сегашни успехи, които евентуално носят някакви приходи? Още повече, че той не е такъв "едноличен" собственик на ЦСКА какъвто е Домусчиев, примерно. Сигурен съм, че има такива, които контролират инвестициите в ЦСКА и чакат ако не печалба, то поне някакъв баланс приход- разход. Не че в ЦСКА валят пари с торби, но все пак "пазарната реалност" в наше време е основана на някакъв "баланс", в който разни емоции и истории имат място, но се оценяват и финансово... ПП Ако ЦСКА стане шампион, излезе от групите на ЛЕ и влезе в групите на ШЛ проблемите с "приемствеността" ще отпаднат автоматически. Но такова нещо няма да стане през този сезон, а бъдещето е неизвестно. Радостно е, че поне фалит не се очертава реално за сега, другите (имащи цялата си "история") да му мислят...
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 11.11.2020 в 16:58:02 #114ПирГъз джудже жалко я кажи кви са били активите бе шушумиго
единствено музея
п.п.педи15 с тази малка Мишка и с този разпорен гЯз ти е останало само да четеш Къцко и да му бройш запетайте
govedoebec
на 11.11.2020 в 16:54:17 #113Akademik на 11.11.2020 в 18:46:23#208 ако Литекс(Ловеч)придобие Record-а на цска(комунистическото) ========================================================== Не викай дявола Тогава ще трябва поне 1000 години да гоните Литекс с 35 титли
Akademik
на 11.11.2020 в 16:50:26 #112абе за Митал да ви пусне ще трябва да вземете купата на Уефа+ голмайстор и пари за феърплей
Akademik
на 11.11.2020 в 16:46:23 #111ако Литекс(Ловеч)придобие Record-а на цска(комунистическото) тиретУ остава ли или пак преименуване М
ЦИРКАДЖИИИИИИИИИ