Тазгодишният финал за Купата на България противопоставя Арда и ЦСКА. Двата отбора от седмици насам се подготвят за сблъсъка, който на практика ще осмисли целия им сезон. Мачът е на "Васил Левски" от 19:30 часа.
Ако Арда спечели, това ще е исторически първи трофей в клубната история. ЦСКА пък няма отличие от 2016 година насам, когато триумфира в тази надпревара. През миналия сезон "червените" загубиха финала срещу Локомотив (Пловдив) и сега са пределно амбицирани да зарадват многобройните си фенове.
Нов провал би означавал пети сезон без прибавено отличие към богатата клубна витрина.
Вчера беше решено на стадиона да бъдат допуснати около 22 000 зрители или 50% от капацитета на съоръжението. Това стана ясно след среща в здравното министерство, на която присъстваха изпълнителният директор на ЦСКА Пламен Марков и тарторът на "червената" агитка Иван Велчев-Кюстендилеца.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!
Арда стигна до последния мач, след като елиминира последователно Спартак (Варна), Етър, ФК ЦСКА 1948 и Славия.
ЦСКА се справи на 1/16-финалите с Ботев (Ихтиман) - 5:0, след това отстрани Черно море с 3:1 и Ботев (Враца) с 4:0, а голямото изпитание беше на полуфиналите, където "червените" срещнаха Лудогорец. На "Армията" двата тима завършиха 1:1, но в Разград ЦСКА категорично надигра съперника си и след успех с 2:1 си осигури място на финала.
До момента двата съперника на финала изиграха три мача помежду си през сезона. Първите два не излъчиха победител. В Кърджали домакините поведоха с гол на Светослав Ковачев (74'), но Жером Синклер (84') вкара за крайното 1:1. На "Българска армия" ЦСКА излезе напред с попадение на Жорди Кайседо, но бившият футболист на "червените" Тонислав Йорданов изравни от дузпа в последните секунди. В плейофната фаза 31-кратният шампион се наложи трудно с 1:0 у дома след късен гол на Юрген Матей.
На вратата на символичния домакин Арда ще застане юношата на ЦСКА Иван Караджов. Тримата в защита ще са Милен Стоев, Алекс Петков и Пламен Крумов. Деян Лозев, Лъчезар Котев, Емил Мартинов и Александър Георгиев ще играят в средата на терена, а в предни позиции ще действат Иван Коконов, Тонислав Йорданов и възстановения от контузия Спас Делев.
Под рамката за ЦСКА ще се завърне Густаво Бусато. Карето защитници пред него ще е в състав Брадли Мазику, Иван Турицов и двамата нидерландци в средата Юрген Матей - Мено Кох.
Пред тях като опорен халф ще действа един от марковите състезатели за ЦСКА през сезона - Амос Юга.
Конците при изграждането на атаките ще дърпат Тиаго и Феде Варела. По левия фланг се очаква Любо Пенев да заложи на Греъм Кери, който е прероден под негово ръководство и се е доказал във важните мачове. Изненадата в състава на Ел Голеадор ще бъде присъствието на Тибо Вион.
Французинът ще даде нужната острота и увереност пред гола. Атаката ще води трансферното попадение Бисмарк Чарлс, а като резерва ще се появи Жорди Кайседо.
USD
CHF
GBP
djingibi1914
на 19.05.2021 в 13:57:18 #48Змия За 10 милки толкова вълна и захар Питаш ли Киряк ефенди Гел ,за 60 милки колко мангасара като теб е ибал Сега ще му задават неудобни въпроси
zmayforever
на 19.05.2021 в 13:54:00 #47Химнебиби.....тва е постижение.....10милки в евраци......тва е супер.....колко ли захар ще премине през тъз фактура.....
.....колко ли морска вода ще се излее......от....Ловеч до София.....тва вълни ще бъдат......
djingibi1914
на 19.05.2021 в 13:45:21 #46Стефча Като загубим какво чакаме 10 милки от УЕФА и пари за Антов Соу и ако Каляри бутне КосмонаФтина % за ЦСКА
zmayforever
на 19.05.2021 в 13:43:43 #452- ами като ти престои известно време шунка..... .... Та.....шунка или наденица......варено или сушено.....
zmayforever
на 19.05.2021 в 13:42:08 #44user avatar 5983 СЛЕДВАЙ fanty на 19.05.2021 в 16:39:30#138 1- защото ката гнявиш през пръстите и разкъсваш по някакъв начин молекулярните връзки в месото и сланината....... ..... Аха......ясно.......а га я налакаш с юмруци.....стават по споени.....
VLAD
на 19.05.2021 в 13:41:38 #43Фен магазина наистина са го пооправили. Преди малко го разгледах и веднага взех едно суитчърче и една тениска. С кеф фърлих една стотачка. Досега беше, искаш да купиш нещо, нема какво. Иначе за мача, много важно ще е, да вкараме гол докъм 25та минута. После мача ни става приказка. Иначе мъка.
stefan-ganev-XShAozq8
на 19.05.2021 в 13:40:18 #42Истината е, че Любо Супен Уномъдейра, нивга не е печелил решителен мач.Разбира се не изключвам тая вечер да го направи за сефте- топка е, а и на Тирето тоз сезон не им липсва цигански късмет...но Любо завари един отбор подготвен добре от бай Стамен Белчев (уважавам този треньор) и боядисания Бруно-Акрапович.С Любо Уномъдейра обаче,Тирето не ги чака нищо добро следващия сезон
..а загубят ли тази вечер...тути финито,да знайте!
zmayforever
на 19.05.2021 в 13:40:05 #41Аааааа......ясно.....ти химнебиби.....за тва Суна....по турско си бегиш....
Мик Джагър
на 19.05.2021 в 13:37:10 #40Айде и аз потеглям към бара
Време е, ЦСКА зове
Ще ми се атаки от първата минута и състав с Тиаго и Варела през цялото време, но Пенев може би ще пусне Юга и Вион, а ще избира между Тиаго и Варела. Кайседо обаче е задължителен.Дано наще играят умно и имаме ден
djingibi1914
на 19.05.2021 в 13:37:06 #39Змия Не турския Хим пускат ,и почваш да лапаш кренвирша
zmayforever
на 19.05.2021 в 13:33:55 #38Абе.....помаклар.....на такива срещи.....като финал.....не се ли изпълнява Българския Хим........
djingibi1914
на 19.05.2021 в 13:32:53 #37Джаклино На теб не ти се коментира мач Просто си мангасар мазохист и искаш да ти го подават Мач щял да коментира ,старогъзорския пеерас
zmayforever
на 19.05.2021 в 13:31:50 #36fanty на 19.05.2021 в 13:54:43#72 при правенето на каймата си има определени правила, освен, че месото трябва да е от определено място на животното, ами при месенето (едно време) се е правело на ръката, като се меси с юмруци, а не с пръстите, т.е. не трябва каймата да минава между пръстите на ръката, оставя се известно време да престои, толкова колкото да почне да лепне и лееееко да замирише, това означава, че узряла....... .... Два въпроса..... 1-я......защо не през пръстите...... 2-я......какво значи лепне.....
djingibi1914
на 19.05.2021 в 13:28:28 #35Педерло Леца в ЕКТ кога ?
sly
на 19.05.2021 в 13:12:06 #34Форумен Педер, а ти къде си виждал диплома за средно,а? Къде я скри, под калъфката? Ау, вие и това нямате! Н......Ангелов, къде се обучи на дантелите? У ребфака? В дантели ли обслужваше? Галка доцентката, дантелената муцка! Педерло няма средноооооо! Йористе?
asentseto_asentseto
на 19.05.2021 в 12:12:13 #33Айде, форумисти, аз вече тръгвам към района на стадиона!
Мик Джагър
на 19.05.2021 в 12:07:15 #32Браво, Джак
пътят ти е правилен, е виж го Коцето знае, че е за Арда, ама за всичко останало се люшка и може лесно да бъде намамен
Мик Джагър
на 19.05.2021 в 11:58:07 #31Не бе, Джак, Педерлото си е ок, само малко е злобен и си пада пеераст
Досаден ми е и с опитите си да вменявамна хората собстяените си изпълнения, а и си е клеветник, ползващ милиционески похвати
Кажи сега, ама честно, за кой си на финала
Мик Джагър
на 19.05.2021 в 11:02:16 #30Споко бе, Джак, за теб Педерло ще се погрижи, освен ако не е същия немец пенсионер, кокто Коцето ще води в Павел Баня
Фанти, много ги подплаши юнаците с тези общи заключения, направо ще ги откажеш от скарата
Аре още малко и да се тръгва вече за мача
Total ML
на 19.05.2021 в 09:13:06 #29Само ЦСКА!!! Борят се за трофея..... Сърцата на феновете на ЦСКА са спеелени отдавна , много отдавна!!! Само ЦСКА!!! България над всички и всичко!!!