Половин България ще празнува тази вечер, тъй като след 13 години суша, Левски отново спечели трофей. И то по какъв начин само! За щастие на "сините" фенове, футболистите на треньора Станимир Стоилов победиха кръвния враг ЦСКА във финала на Sesame Купа на България.
В герой за 26-кратните шампиони се превърна Илиян Стефанов (57'), който бе автор на единственото попадение в срещата.
Това е 26-а Купа за Левски. "Сините" са първенци по брой отличия от тази надпревара, следвани от ЦСКА с 21. Спечеленият тази вечер трофей пък олицетворява позитивните промени, които настъпиха на "Герена" след пристигането на Мъри. Много хора заговориха за "Втора синя приказка". Очевидно първата глава е завършена. Следва продължение...
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
Двубоят започна на високи обороти, като и двата отбора се радваха на огромна подкрепа от страна на хилядите запалянковци, изпълнили трибуните на "Васил Левски".
Хосе Кордоба бе автор на първия удар в мача и той стана факт в 9-ата минута, но бе от твърде далечна дистанция и топката излезе в аут.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 14-ата минута Жорди Кайседо предприе много опасен пробив отдясно. Ноа Сонко Сундберг обаче набра завидна скорост и успя да се справи с нападателя на "червените".
В 17-ата минута Иван Турицов пусна хубаво центриране отдясно, търсейки Кайседо. Келиан ван дер Каап обаче успя да покрие еквадорския голмайстор и изчисти с глава.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 27-ата минута Дълга топка стигна до Георги Йомов, който напредна опасно и подаде към нахлуващия в пеналтерията Тибо Вион. Футболистът обаче не успя да отправи хубав удар и кълбото не намери рамките на вратата.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 37-ата минута Мено Кох действа доста разконцентрирано и не успя да отиграе добре топката, която се озова в краката на Билал Бари, но нападателят на "сините" не успя да отправи удар от близо седем метра.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 41-вата минута Драган Михайлович центрира отдясно след отлична комбинация с Билал Бари. Цунами се разминава с топката на няколко метра от вратата. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.
В 57-ата минута Левски поведе в резултата. След опасна контра, започнала от Уелтон, топката стигна до Филип Кръстев, който подаде към халфа на "сините", който шутира от дъгата на наказателното поле. Кълбото се чукна в прасеца на Мено Кох и допълнително затрудни Густаво Бусато.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 66-ата минута центриране на Георги Йомов отдясно бе изчистено в ъглов удар. След корнера играчите на Левски осъществиха бърза контра, но Уелтон не успя да спечели нищо от ситуацията.
Очаквано, в следващите минути срещата се "укроти". Играчите на Левски се опитваха колкото се може по-дълго време да владеят топката, докато "червените" се опитваха да намерят бърз отговор на попадението.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 85-ата минута Георги Миланов пусна отличен пас по земя отляво към Драган Михайлович, който се озова на отлична голова позиция. Швейцарецът обаче нанесе много разочароващ изстрел, който бе отразен от Густаво Бусато.

USD
CHF
GBP
loveca
на 15.05.2022 в 16:33:31 #41Слаб мач на Левски - всичко под 5:0 е слаба игра.
big master
на 15.05.2022 в 16:32:44 #40Пардю не става за тренер да му се купува билет за парвия нискотарифен полет и да не се враща. 80 процента от играчите сащо не са за ЦСКА тях в една гаска и да ги стоварят в парвото дере по патя
abc-xyz
на 15.05.2022 в 16:32:19 #39kk1914kk на 15.05.2022 в 19:26:01#49 ======== Коце, научи се да я обръщаш тая камера, да гое! Изкриви ми врата! Ай, честита радост!
SeaWolf
на 15.05.2022 в 16:32:17 #38Честито на всички подкрепящи Левски! Заслужена победа, играхте по-добре от прасюгите. Дано и в Европа продължите добрите игри!
ugliesttroll
на 15.05.2022 в 16:31:38 #37Честито сини другари купата ви е полунапълно заслужена след 3 формално отстранени селски отбора после уговорка с лудогорка и щастлив рикошет
abc-xyz
на 15.05.2022 в 16:28:47 #36Що ми се струва, че няма дълго време да попиваме от цивилизацията на Пърдю? Винаги като дойде нов треньор, отборът се мобилизира и играе на макс. С Пърдю почти отпаднахме на полуфинала от Славия (след 2:0 в първия мач??), а днес почти не минахме центъра и заслужавахме да паднем поне с 3 гола разлика.
09.09.16
на 15.05.2022 в 16:26:28 #35Не ми се мисли какво ще е другият сезон Мъри като направи подготовката и докара още двама трима бразилейроси
oficer1
на 15.05.2022 в 16:26:20 #34Нямаше никакво дерби. Защото ЦСКА в такъв разспад, че направо ме е срам. Телетата заслужаха с всичко показано - купата. Играеш финал, а не връзваш и три-четири паса. Нямаш правилна атака. Балонни топки..., в някои моменти топката беше повече време във въздуха. Мислих, че най -голямата заплаха ще е Джефрито, който сигурно имаше три верни паса за цял мач.
Пълен дърводелец. Обаче Лам надмина моите очаквания.
В момента чувствата са, че цял отбор ни трябва?! Но освен играчи, ни трябва и сърце, душа и страст, а не на последно място и играчи, които ще обичат ЦСКА!
п.п.
Ганчев да погледне към краварника и да види..., как, като се даде пълен картбланш на тренера да си избира играчи, какво може да се случва.
filo-123
на 15.05.2022 в 16:25:59 #33Нека честитим купата на говедата. Изстрадаха много за нея.
bernal
на 15.05.2022 в 16:25:49 #32Честито на сините , напълно заслужено говедата взеха купата , не може за цял мач да нямаме точен удар и едно положение и половина ( без някаква голяма опасност) , бях сигурен че ще се пропукаме в защита но така е ,като нямахме късмет първо с Кох , а след това и с Матей , не трябва да се правят драми от тази загуба ,а да се съсредоточим върху цел номер едно за клуба ,а именно стадиона сега вече активността зависи от ръководството и дано по - често се събираме повече хора на стадиона , като днес ,а не само за мачовете в европа и финалите за купата.
REDMACHINE
на 15.05.2022 в 16:25:34 #31Честита купа на всички Левскари. Стояха по-добре на терена, играха със сърце и заслужиха купата.
edin_chovek
на 15.05.2022 в 16:24:52 #30Aдски грозен мач Гледах Ман С - Реал Мадрид преди дни . Ми то дори вратаря ни Бусато я бие в тъч
09.09.16
на 15.05.2022 в 16:24:21 #29При гола имаше засада топката се удари във футболист на великия Левски който беше в засада
cska snikers
на 15.05.2022 в 16:23:36 #28Има ли все още останали наивници, които мислят, че лицето от Микре е достоен да управлява нашия любим клуб? Марш микре и не се връщай, заедно с гърнетата и апашо ти си поредната гнида. Махай се и не се връщай ...
emidobre
на 15.05.2022 в 16:23:24 #27Честито на говедата, напълно заслужена победа , ние бяхме както в повечето мачове от втория дял, напълно безидейни
!!!
САМО ЦСКА !!!
Bloody_Sword
на 15.05.2022 в 16:22:18 #26Честита победа и купа на сините фенове. Играчите в синьо повече желаеха победата от наште мърди.
big master
на 15.05.2022 в 16:21:57 #25Садията пак прецака мача
И кво ще я правите тая купа гувяда сега
Поне ще ви гледаме сеира из Юропата безценно
loveca
на 15.05.2022 в 16:21:16 #24Гела уреди мача!
abc-xyz
на 15.05.2022 в 16:21:00 #23Честито на сините! Купата се завърна у дома!
Но трябва да е ясно, че мачът е продаден, за да не ни се пречи да строим стадион. Доказателството е, че нямаме един удар към вратата. А това е абсолютно невъзможно, предвид класните играчи, които имаме!
09.09.16
на 15.05.2022 в 16:20:31 #22Всичко е уредено Лудогорец ни пуснаха сега и Литекс ни дадоха купата