Дългото чакане за феновете приключи. Днес в 17:00 часа ЦСКА и Левски стартират битката на сезона, която ще определи носителя на Sesame Купа на България.
За първи път от години, билетите бяха разпродадени мигновено, което гарантира уникална емоция за присъстващите.
Според специалистите, фаворит в срещата няма, като "червените" имат опит в тези битки, но пък "сините" са под уникална еуфория. За ЦСКА вдигането на трофея би било спасение на сезона след като мечтите за титла не успяха да бъдат сбъднати.
В лагера на Левски спечелването на Купата би било завършек на един бурен сезон, който започна със стотици неизвестни, но след идването на Станимир Стоилов нещата се обърнаха и отборът изплува и показва съвсем друг облик. Ентусиазмът за феновете е огромен и това личи по уникалната подкрепа към тима.
Ако погледнем към статистиката - "сините" са рекордьори по брой купи с 25, на четири пред "армейците". За последно обаче отборът триумфира с отличието през 2007, когато надви Литекс с минималното 1:0 след продължения. ЦСКА грабна трофея миналата година с успех над Арда с 1:0. Последният финал в надпреварата между "червени" и "сини" бе през 2005, когато Левски спечели с 2:1.
Главен съдия на финала ще бъде Никола Попов, а негови помощници ще са Георги Тодоров и Мартин Венев. Четвърти съдия ще бъде Георги Гинчев, а на ВАР-а ще са Ивайло Стоянов и Иво Колев. Резервен асистент съдия е Георги Минев, а съдийски наблюдател - Ичко Лозев.
USD
CHF
GBP
galin1948
на 15.05.2022 в 21:16:57 #133Бездушна и срамна игра под негово ръководство, специално за купата със Славия и с Левски беше тотален крах. Пардю за 5 мача не е успял да вкара гол на различен от Славия отбор. В тези 5 мача няма никакъв напредък в играта. Започнах да гледам мачове на Септември, заради нашумялия им треньор Славко Матич. Разликата между нашата игра и тази на Септември е огромна, а Септември са отбор от Втора лига! Те имат всичко, което ние нямаме сплотен колектив, агресия, себераздаване, мотивиран отбор, отбор който играе само с българи. Септември успяха да спечелят всяко едно дерби, което играха само с младите българчета, а ние с чужденците от зимната пауза насам нищо! Всичко, което са написали за треньора на Септември е истината, а той е бил и наш футболист, ръководството сериозно трябва да се замисли за него, като следващ вариант за треньор!
Bloody_Sword
на 15.05.2022 в 16:19:59 #132Честита победа и купа на сините фенове. Повече желаеха победата от наште мърди.
pavel-ganchev
на 15.05.2022 в 16:12:49 #131Честито, Телета_! Надиграхте ни. Микренски боклуци, имате една календарна година време да изправите ВСИЧКИ простотии, които творите начело на нашия Велик клуб! Мистър, Пардю, Айде или умната, или бързата газ и да те няма. Срам! Резил! За черната сбирщина, за Джуджетата с бело и жълто около устата! Срам за мистър Алан, все година е до отбора, в клуба!
Paul
на 15.05.2022 в 16:10:08 #130Изгорял процесор - айде не коментирай футбола от който ти нищо не разбираш... На сто процента съм сигурен че ти даже не си гледал мача, дей.ба и платката непоръбена
code
на 15.05.2022 в 16:01:37 #129А нашите да стягат редиците.
XAN_lil
на 15.05.2022 в 16:01:26 #128На повторението се вижда рикошета в крака на говедо който е в засада
ГЪДЕ Е ВАР, Свадба майкaти и говедото гнусно
imco1
на 15.05.2022 в 16:00:56 #127Честито на говедата! С тази "игра" не залужавахме купата. Доносниците да не забравят да купят поне една бутилка на Лам, ако не цяла каса. Ако не им се свиди може и за Пардю... Само ЦСКА!
code
на 15.05.2022 в 16:00:42 #126Честито на подуянци. Заслужена победа.
sega
на 15.05.2022 в 16:00:34 #125Чорбенца аре честито! Завършихте един достоен сезон доминиран от Плоския измекяр.
vladang
на 15.05.2022 в 15:59:56 #124ИМАЛИ ПРАСЕТААААА ИМА ЛИ ДЖУДЖЕСМУКАЧИИИИИ
sega
на 15.05.2022 в 15:58:54 #123Накрая и картон за Турицов. Цял мач си игра кеч на спокойствие и му даде картон в добавеното време. За протест! Това даже не може да се сравнява предишните случаи когато не му даваше. Сега му даде само за да си спаси *** и да каже е дал картон на Турицов.
lacoste
на 15.05.2022 в 15:58:00 #122vladang
на 15.05.2022 в 15:55:41 #121На Кръстев защо му показаха жълт.Защото не искаше да докосва маймуна ли?
Chernorizec
на 15.05.2022 в 15:55:31 #120Ехееее най после гъгрицофф
georgi-georgiev-n848BBxI
на 15.05.2022 в 15:55:00 #119Заслужена купа за сините колеги, ЦСКА е безобразно апатичен
sega
на 15.05.2022 в 15:54:53 #118Хм, зашо 5 минути ? Май ше е до гол
Chernorizec
на 15.05.2022 в 15:52:50 #117Гнусни червени симуланти....
sega
на 15.05.2022 в 15:51:47 #116Най-после картон и на Юга, в 87-мата минута. Пак добре , че изчака да му го даде след мача. Попов провокира играчите на Левски разрешавайки откровено груба игра
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:50:18 #115Майка ви да ева мръсна оранжава...вън от армията на часа пасмина от травестити и соросоиди.
Тунчо
на 15.05.2022 в 15:48:58 #114Припсърите се изнесоха...остана им интертото и първата копка.