Половин България ще празнува тази вечер, тъй като след 13 години суша, Левски отново спечели трофей. И то по какъв начин само! За щастие на "сините" фенове, футболистите на треньора Станимир Стоилов победиха кръвния враг ЦСКА във финала на Sesame Купа на България.
В герой за 26-кратните шампиони се превърна Илиян Стефанов (57'), който бе автор на единственото попадение в срещата.
Това е 26-а Купа за Левски. "Сините" са първенци по брой отличия от тази надпревара, следвани от ЦСКА с 21. Спечеленият тази вечер трофей пък олицетворява позитивните промени, които настъпиха на "Герена" след пристигането на Мъри. Много хора заговориха за "Втора синя приказка". Очевидно първата глава е завършена. Следва продължение...
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
Двубоят започна на високи обороти, като и двата отбора се радваха на огромна подкрепа от страна на хилядите запалянковци, изпълнили трибуните на "Васил Левски".
Хосе Кордоба бе автор на първия удар в мача и той стана факт в 9-ата минута, но бе от твърде далечна дистанция и топката излезе в аут.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 14-ата минута Жорди Кайседо предприе много опасен пробив отдясно. Ноа Сонко Сундберг обаче набра завидна скорост и успя да се справи с нападателя на "червените".
В 17-ата минута Иван Турицов пусна хубаво центриране отдясно, търсейки Кайседо. Келиан ван дер Каап обаче успя да покрие еквадорския голмайстор и изчисти с глава.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 27-ата минута Дълга топка стигна до Георги Йомов, който напредна опасно и подаде към нахлуващия в пеналтерията Тибо Вион. Футболистът обаче не успя да отправи хубав удар и кълбото не намери рамките на вратата.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 37-ата минута Мено Кох действа доста разконцентрирано и не успя да отиграе добре топката, която се озова в краката на Билал Бари, но нападателят на "сините" не успя да отправи удар от близо седем метра.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 41-вата минута Драган Михайлович центрира отдясно след отлична комбинация с Билал Бари. Цунами се разминава с топката на няколко метра от вратата. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.
В 57-ата минута Левски поведе в резултата. След опасна контра, започнала от Уелтон, топката стигна до Филип Кръстев, който подаде към халфа на "сините", който шутира от дъгата на наказателното поле. Кълбото се чукна в прасеца на Мено Кох и допълнително затрудни Густаво Бусато.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 66-ата минута центриране на Георги Йомов отдясно бе изчистено в ъглов удар. След корнера играчите на Левски осъществиха бърза контра, но Уелтон не успя да спечели нищо от ситуацията.
Очаквано, в следващите минути срещата се "укроти". Играчите на Левски се опитваха колкото се може по-дълго време да владеят топката, докато "червените" се опитваха да намерят бърз отговор на попадението.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 85-ата минута Георги Миланов пусна отличен пас по земя отляво към Драган Михайлович, който се озова на отлична голова позиция. Швейцарецът обаче нанесе много разочароващ изстрел, който бе отразен от Густаво Бусато.

USD
CHF
GBP
VLAD
на 15.05.2022 в 19:07:21 #141Джърман, видях лично Кучев да подава некви монети на Аси, след което последния почна да бере камъни от храсталаците. Самия вандалски акт не го видях, но косвените доказателства са налице.
abc-xyz
на 15.05.2022 в 19:05:46 #140waterloo на 15.05.2022 в 21:56:56#208 ВЛАД, колко цесекари (чорбари) откри във форума? До момента под тази статия е писал само един! ============== Тъпунчо, лигав старец (уж враг) ти се обяснява в любов, а ти даже не се усещаш, че има нещо гейско в намеренията му!! Добре, че си далеч в Канада, инак вече да ти го е нахлузил!
VLAD
на 15.05.2022 в 19:04:48 #139Иначе нещо не видях в А сектор ербап телетата дето се хвалеха тука преди мача. Ко стана бе смелчаци?
german
на 15.05.2022 в 19:03:40 #138214. верно, рицарят на маджуна, сега крои трескаво джамове, птичето един път каца на рамото
reddevil1948
на 15.05.2022 в 19:02:01 #137VLAD на 15.05.2022 в 21:54:32#207 Ей го говедото от комент 202 - типичен пример. Счупени кръстове, феерии, извънземен футбол и злоба. Теле, ние бяхме толкова зле, че вие ако бяхте некъв читав отбор трябваше да ни качите на разлика като шалварите бе муньо. Просто сте една идея по-малко зле от нас. братле какво им обясняваш...вече са си взели дозата/спринцовката за кеф и не може да се комуникира нормално....то принципно е трудно, пък какво да кажем в такъв момент
все пак от 12 години не им се е случвало нещо подобно.
1948asentseto
на 15.05.2022 в 19:01:19 #136Надявам се сега поне подкрепящите и Лудогорец като втори техен любим отбор говеда да се освестят от толкова много време без трофей и да разберат, че Бербатов и мин. Василев не са им врагове, а огромни приятели!
Ако първенството се играе честно, те най-вероятно са шампиони догодина!
Много се надявам да успеят да премислят това и да създадем едно добро бъдеще за българския футбол!
VLAD
на 15.05.2022 в 19:01:15 #135Кучев, вдъхновен от един филм на Чаплин, накарал Асито да счупи джамовете на Армията, та да изкара некой къс лев.
VLAD
на 15.05.2022 в 18:59:24 #134Деди Педи, боли ме хоя за твойто мнение набедени интелектуалецо.
1948asentseto
на 15.05.2022 в 18:57:09 #133Както беше надписът в една велика хореография от мач срещу говедата от серията от тяхната 100-годишнина: “Нашата любов е вечна, винаги ще има ЦСКА!”
Ще го има, нищо, че всякакви незнайни бездушници излагат червената фланелка! Скоро пак ще бъдем голям отбор!
VLAD
на 15.05.2022 в 18:54:32 #132Ей го говедото от комент 202 - типичен пример. Счупени кръстове, феерии, извънземен футбол и злоба. Теле, ние бяхме толкова зле, че вие ако бяхте некъв читав отбор трябваше да ни качите на разлика като шалварите бе муньо. Просто сте една идея по-малко зле от нас.
1948asentseto
на 15.05.2022 в 18:53:58 #131Форумисти, днес единственият светъл лъч за мен, а вярвам и за много от вас, беше това, което великата червена армия показа на трибуните - феноменална подкрепа, с което феновете на ЦСКА доказаха, че никога не сме се отдръпвали или спирали да подкрепяме отбора. Просто ни е срам от това, че на терена не виждаме играчи, които с гордост да бранят червената фланелка. Вместо това те само я разхождат. Например през сезон 2015/16, когато бяхме във “В” група кой от играчите не се е раздавал на макс и не е показвал, че знае в какъв отбор играе? През сезон 2017/18, когато треньор беше славният армейски генерал Стамен Белчев
, в сравнение със сега имаше доста по-солидна подкрепя на домакинства и гостувания, но и тогава имаше играчи, които играха за ЦСКА, макар и чужденци - Каранга, Пинто, Тиаго, Черниаускас и разбира се, всички останали българи.
Ами ето защо през тези сезони имаше по-голяма подкрепа. Сега кого да подкрепяш? Турицов, Йомов, Евтимов и може би Матей и Бусато.
abc-xyz
на 15.05.2022 в 18:51:12 #130Почваме отначало: нов отбор, нов треньор, нови закани, нови врътки около стадиона, само дето догодина, напролет ще е същото! Майтап, бе! Догодина, напролет ще е друго!
VLAD
на 15.05.2022 в 18:50:56 #129Попрочетох коментарите назад. Ма много жлъч и мъка сте били събрали бе драги ми телета. Взели купата, всички цесекари във форума ги поздравяваме, те едно си мучат: Литекс, сгъвай, жлъч, злоба. Телюги сър.
georgi-petrov-VSNK7V8z
на 15.05.2022 в 18:48:19 #128Издирва се "гениалния"писач Домусчиев?! Дришливецо червен накарахме ви сами да си говорите и да не знаете от къде ви дойдоха тези сини оси налитащи на месо?!Типичен представител на ситуацията бе клетия Турицов на който Уелтън счупи кръста многократно?!Нещо подобно и с Лам се получи,момчето едва ли ще спи тази вечер от този бразилски кошмар ?!А ти проклетнико направи незабавно консултация с лекар да те ти се е спукала злъчката зависливо и тясно скроено човече?!
abc-xyz
на 15.05.2022 в 18:47:06 #127abc-xyz на 15.05.2022 в 21:26:04#187 waterloo на 15.05.2022 в 21:01:23#170 abc-xyz, ======= "Интелигент" Ватерлоо още ми търси гнусотиите отпреди мача! Пък "хармеец" Тъпунчо още примижа доволно от похвалите му!
eagle
на 15.05.2022 в 18:46:24 #126Лам, Мухар, Баи, Жеферсон, Вилдсхут - ще бъда много щастлив, ако никога повече не обличат екипа на ЦСКА. Което ме подсеща за хвалебствената статия на Ангел Домусчиев по повод оставате ето на Жвфвесон в отбора и догодина. Ангеле, мишок некадърен, къде си се скрил
bobi_raf
на 15.05.2022 в 18:45:57 #125Хубаво е казАл емблемата, бъдете цска-ри не само, когато печелим. Емблема, амиго, не е до загубата. Да 1000дат говедата, ред им беше за кеф. Загуба със сърчице да беше. Не пи4ка ви лелина, 20000 тъпака. Ние сме на заплати.
angela-domuschieva
на 15.05.2022 в 18:44:02 #124Прекрасен ден за българския футбол! Колкото по бързо комунистическия урод цска и етрополско—ловешката му метастаза литекс,минат в отвъдното,толкова пи бързо Българския футбол ще се върне на победния път! САМО ЛЕВСКИ!
kanchu
на 15.05.2022 в 18:40:03 #123Мухар и Лам абсолютни некадърници. Играем с трима дефанзивни халфа като защитника Тибо Вион трябваше да бъде креативния халф зад нападателя. Кери на крилото пълна нула, а силата му е в средата. Йомов играе едно полувреме. Турицов беше отчайващ, Мено Кох и Жеферсон също. Единствения, който игра футбол беше Юга. Тотално разграден двор, бездушна игра и детински грешки...По-слаб, бездарен и отчайващ ЦСКА не съм гледал...
1948asentseto
на 15.05.2022 в 18:39:07 #122Blue blood, честит трофей и на теб, смятам, че е напълно заслужена, но няма как да се сългася с твърдението ти, че по трибуните сте доминирали
Равностойно и достойно беше и от двата отбора, без да омаловажавам