Половин България ще празнува тази вечер, тъй като след 13 години суша, Левски отново спечели трофей. И то по какъв начин само! За щастие на "сините" фенове, футболистите на треньора Станимир Стоилов победиха кръвния враг ЦСКА във финала на Sesame Купа на България.
В герой за 26-кратните шампиони се превърна Илиян Стефанов (57'), който бе автор на единственото попадение в срещата.
Това е 26-а Купа за Левски. "Сините" са първенци по брой отличия от тази надпревара, следвани от ЦСКА с 21. Спечеленият тази вечер трофей пък олицетворява позитивните промени, които настъпиха на "Герена" след пристигането на Мъри. Много хора заговориха за "Втора синя приказка". Очевидно първата глава е завършена. Следва продължение...
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
Двубоят започна на високи обороти, като и двата отбора се радваха на огромна подкрепа от страна на хилядите запалянковци, изпълнили трибуните на "Васил Левски".
Хосе Кордоба бе автор на първия удар в мача и той стана факт в 9-ата минута, но бе от твърде далечна дистанция и топката излезе в аут.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 14-ата минута Жорди Кайседо предприе много опасен пробив отдясно. Ноа Сонко Сундберг обаче набра завидна скорост и успя да се справи с нападателя на "червените".
В 17-ата минута Иван Турицов пусна хубаво центриране отдясно, търсейки Кайседо. Келиан ван дер Каап обаче успя да покрие еквадорския голмайстор и изчисти с глава.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 27-ата минута Дълга топка стигна до Георги Йомов, който напредна опасно и подаде към нахлуващия в пеналтерията Тибо Вион. Футболистът обаче не успя да отправи хубав удар и кълбото не намери рамките на вратата.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 37-ата минута Мено Кох действа доста разконцентрирано и не успя да отиграе добре топката, която се озова в краката на Билал Бари, но нападателят на "сините" не успя да отправи удар от близо седем метра.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 41-вата минута Драган Михайлович центрира отдясно след отлична комбинация с Билал Бари. Цунами се разминава с топката на няколко метра от вратата. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.
В 57-ата минута Левски поведе в резултата. След опасна контра, започнала от Уелтон, топката стигна до Филип Кръстев, който подаде към халфа на "сините", който шутира от дъгата на наказателното поле. Кълбото се чукна в прасеца на Мено Кох и допълнително затрудни Густаво Бусато.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 66-ата минута центриране на Георги Йомов отдясно бе изчистено в ъглов удар. След корнера играчите на Левски осъществиха бърза контра, но Уелтон не успя да спечели нищо от ситуацията.
Очаквано, в следващите минути срещата се "укроти". Играчите на Левски се опитваха колкото се може по-дълго време да владеят топката, докато "червените" се опитваха да намерят бърз отговор на попадението.
Източник: Стартфото, Костадин Андонов
В 85-ата минута Георги Миланов пусна отличен пас по земя отляво към Драган Михайлович, който се озова на отлична голова позиция. Швейцарецът обаче нанесе много разочароващ изстрел, който бе отразен от Густаво Бусато.

USD
CHF
GBP
gipsykings
на 15.05.2022 в 17:53:13 #101За майка ми ли намери да говориш бе тpaвестит спинозен?
Да го туря на цялата ти семка от женски род, но с два кaпyтa, щото всичките сигурно бъкат от венерически болести. За Тунчо това, се не чудите...
sega
на 15.05.2022 в 17:52:49 #100Тити, ние не избрахме Мъри, но поне не го изгонихме. Ако го бяхме изгонили сигурно щяхме да изпаднем. Бруно щеше да Ви направи шампиони оше тази година и сега щяхте да сте поне с 3-4 юноши титуляри. Не знам какво не му харесахте. С Любо шампиони тази година нямаше да станете , но пак щеше да вкари българи и щяхте да имате отбор за следващата. Вие си сложихте Плоския и загубихте всичко. Отбора Ви се оценява двойно на този на Левски, при това в Левски цената надуват Горанов и Цонев. Пак загубихте. Не е проблема в играчите. Сега ше стане оше по-зле зашото половината отбор си тръгва без пари , нямате треньор ... това са последствията от Плоския. Даже левскари Ви казвахме , че тоя ше Ви закопае. Всеки път го прави. След 2 години пак забравете и пак го назначете.
abc-xyz
на 15.05.2022 в 17:52:15 #99gipsykings на 15.05.2022 в 20:39:11#143 Равностоен мач, един рикошет...това е ========= Мачът между неможачите беше толкова равностоен, че на вратата им спокойно можех да бъде и аз, седнал на столче и пиещ бира. Нямаше обаче да виждам добре играта, щото обикновено тя беше на около 50 -100 метра надалеч.
WHATEVER
на 15.05.2022 в 17:51:40 #98Мислех да им сипвам на припсовете, ама то няма в какво... Купата е СИНЯ!
САМО ЛЕВСКИ и честито на всички Левскари!
Тунчо
на 15.05.2022 в 17:50:32 #97Така както сте почнали да поздравявате Царско Село поздравихте ли бе *** гномски,че и те ви го туриха?Там сте на "Армията" за да гаврите всичко армейско и българско.
plamen-yankov
на 15.05.2022 в 17:49:03 #9609.09. ....OLIGOFREN SI BESHE I OSTANAAAAAAAA.........OT 100 GODINI SEGA BIXTE S RIKOSHET
Ohliovski_reboot
на 15.05.2022 в 17:48:17 #95Направо съм втрещен от форумните чорби Поздравяват ни,оценят мача реално --------------------------------------------------------------- Е па Топа цела седмица инги обеснева колко сте по-добри, то след толко форплей пенетрацията им иде приятна.
Тунчо
на 15.05.2022 в 17:48:04 #94На говедата ще кажа че това негърско гомно и припозналите го травестити нямат нито една допирна точка с автентичния клуб.Доскоро се опитваха да се легитимират със Стоичо, но вече и него го няма.Тази смрад трябва да се изрине от армията на часа.Антибългарски соросидини изроди.
1948asentseto
на 15.05.2022 в 17:47:58 #93Ватерло, и на тебе честита купа, ветеране!
Много изстрадахте, трябва да ближете краката на Мъри, че ви създаде такива условия за радост сега!
1948asentseto
на 15.05.2022 в 17:46:39 #92А, сега видях, един от първият е коментари е негов
Пана, не трябваше да дърпаш дявола за опашката бе, човек! Не, че в противен случай щяхме да бием…
1948asentseto
на 15.05.2022 в 17:45:16 #91А Паната покри ли се, поздрави ли, какво стана с него, беше много уверен в успеха този лудак
Тунчо
на 15.05.2022 в 17:43:16 #90gipsykings на 15.05.2022 в 20:39:11#143 Стига въртяхте плочата с промяната...айде сторете я!!! Равностоен мач, един рикошет...това е. За пръв път от 3 години ни бият. Промяна, бля-бля...диванни философии. Поклон пред двете публики на стадиона. Честито на победителите. Животът продължава. Бъдете цесекари всеки ден. Не само когато бием. =================================================== Какви цесекари сте вие бе майка ви долнаа соросоидна и антибългарска?
Tong
на 15.05.2022 в 17:42:00 #89Не можах да гледам мача, но се радвам, че Левски са преодолели огромното напрежение след 13 години суша, през което време бяха изпуснати 3 такива - кой от кой по-тъпо. Това е голямата новина, за мен. Честито, левскари!
german
на 15.05.2022 в 17:40:25 #88пиргосе,
не сме слепи котета, разбираме от футбол
на черното, бяло не можем да кажем
gipsykings
на 15.05.2022 в 17:39:11 #87Стига въртяхте плочата с промяната...айде сторете я!!! Равностоен мач, един рикошет...това е. За пръв път от 3 години ни бият. Промяна, бля-бля...диванни философии. Поклон пред двете публики на стадиона. Честито на победителите. Животът продължава. Бъдете цесекари всеки ден. Не само когато бием.
09.09.16
на 15.05.2022 в 17:38:55 #86Литекс никога не са ни били проблем
SuperMario
на 15.05.2022 в 17:36:34 #85В такъв момент, когато отборът на Тирето ( а който и да е друг) е паднал на земята е много подло, вместо да му подадеш ръка да се изправи - да го сриташ докато е паднал, и да отминеш.... Мъжкарството и достойнството е приоритет на тези, които като видят един човек паднал на земята, спират и подават ръка да се изправи! Феновете на Тирето с мълчаливата си подкрепа и съгласие с корумпираното управление на микрекнският комбинатор, имат вина! Но в името на обичта си към отбора, правеха компромиси със съвестта и фенските си убеждения - по тази причина и вината за тоя провал е частична ! Истинският виновник за поредният вече 6 годишен провал, както и за изкуственият фалит и изтриване на автентичният ЦСКА от историята на българският футбол е Григор Ганчев! бореца-мутра, който с комбинации източваше парите от българската хазна, които вместо да отиват при нашите родители и пра-родители като помощи (пенсии и медицинско осигуряване - влизаха в джобовете на микренският комбинатор - Остап Бендер!
1948asentseto
на 15.05.2022 в 17:35:50 #84Коце, изстрадали клетнико, къде губиш ти и оня другия страдалец Рулза?
Хайде, честита победа, по-добри бяхте, а и ние не заслужавахме, това е истината!
Ohliovski_reboot
на 15.05.2022 в 17:35:40 #83Тирейци станаа за сме, падат без игра от фалитковците. Кво беше, подготовката на Любо, пуштинята му шашова.
vladang
на 15.05.2022 в 17:35:06 #82Бахси оранджавият сайт. Не ,че ми дреме ,просто е факт.