Документите, подписвани от Калина Илиева, са валидни. Това заяви министърът на земеделието Мирослав Найденов по време на парламентарния контрол.
В отговор на въпрос на Меглена Плугчиева, той обясни, че Държавен фонд „Земеделие" не е губил статута си на разплащателна агенция през периода, в който Калина Илиева е била изпълнителен директор. Найденов добави, че това означава, че документите по администрираните от фонда програми са валидни и изключват негативни последствия за бенефициентите.
Министърът цитира говорителя на еврокомисаря по земеделието Роджър Уайт, според когото случаят с дипломата на Калина Илиева е въпрос от национален характер и ЕК се интересува единствено от това как функционира агенцията. Найденов се позова и на зам.-главния прокурор Валери Първанов, който в интервю е изказал мнението, че липсата на ценз не прави нищожни подписаните от Илиева актове, при положение, че тя е назначена лично от министъра.
Меглена Плугчиева посочи, че десетки фирми съдят страната, а 100 млади фермери са докарани до ръба на мизерията заради проблеми с плащанията.
Тя поиска от Найденов да се ангажира с конкретна дата, когато земеделците ще получат парите си. Земеделският министър заяви, че забавянето е причинено от проверки, с които се цели да се оправи „кашата" в ДФ „Земеделие".
Случаят с Калина Илиева е свързан с действия, за които УС на Държавен фонд земеделие не е могъл да знае, каза още Найденов в отговор на питане от депутата Пенко Атанасов от Коалиция за България. Но след развиването му, беше извършена проверка на легитимността на притежаваните документи, поясни аграрният министър.
Припомняме, след проверка на столичен седмичник стана ясно, че шефката на Фонд Земеделие Калина Илиева ще бъде разследвана заради фалшифициране на дипломата си за завършено висше образование
По отношение на кадровата политика във Фонда, министърът посочи, че задължително условие при назначаване на ръководителя му ще е проверка на квалификацията и професионалния опит, които ще се извършват въз основа на всички предоставени от кандидата документи.
От думите на Мирослав Найденов стана още ясно, че са постъпили сигнали за корупция при разглеждането на проектите по програмата за развитие на селските райони. Те са подадени в ДАНС, има отстранени служители и е започнала проверка. Аграрният министър обаче подчерта, че тези сигнали не са подавани официално и по писмен път.
dk
на 11.02.2011 в 21:08:17 #5Какво земеделие бе? Няма такова нещо. Има фермери отглеждащи промишлено няколко култере - пшеница, царевица, слънчоглед и лозя. За да става само с машини, без хора. По примера на Щатите - огромно производство на жито и царевица, но ядат всичко от внос - това което трябва да го пипне ръката, се внася. Мина башибозукът на Филип Димитров през селата и сега купуваме напомпан зарзават и месо от бройлери.
el viejo
на 11.02.2011 в 14:30:21 #4Пука и на Калинка! Тя е човек на Премиеро и на Министъро на Земеделието. Оказа се, че се е подсигурявала с човеци от Европейските ревизорски служби ОЛАФ! Кой и размаха гащите пред народа! Тя си е вършела чудесно работата за ГЕРБ! Клеветела в ЕС, че злоупотъребяват с Европейски средства само фермери близки до политическите опоненти на ГЕРБ и е пазела герберите! Как мислите, Ц.Цветанов, които подслушва всеки и всичко, няма да се усъмни и да не провери, какво е писла тази кукла в 400 ес ем ес -а до ОЛАФ с клевети! Интересно в кой период ги е писала! Сега се е скатала и си гледа бебето със скромната сума детски от НОИ, около 5400 лв. Толкова и се полагат по закон, ако е вземала 6000 лв. заплата, а тя май бе по-голяма! На всичко отгоре властите и помогнаха да укрие оригинала на Фалшивата диплома и сега няма съд, които да я осъди за фалшификация и измама, при тълкуването, което ще направят ГЕРБ-ерските Покурори на законите.
koi4o1234
на 11.02.2011 в 13:05:10 #3Прави по 20$ на ден. За повече инфо тук---http://bux-matrix.com/splash.php?r=petko1234
жунгръц
на 11.02.2011 в 11:34:55 #2Има голям риск тази година България да загуби между 80 и 120 млн. евро от Програмата за развитие на селските райони. Това става ясно от междинната оценка за нейното изпълнение, изготвена от консултантската компания "Агротек" (Agrotec), с която "Дневник" разполага. Средствата са от бюджет 2009 на програмата, а срокът за неговото усвояване изтича в края на тази година. Според заключението на доклада от общо 22 мерки само една - за младите фермери, се изпълнява в срок. Сериозен е рискът бюджетите на 7 мерки да не се оползотворят. Като основен проблем се посочва административният капацитет. Освен препоръки, насочени към подобряването му, одиторите предлагат България да договори с Брюксел прехвърлянето на 306 млн. евро от непопулярни към атрактивни мерки. София все още не е изпратила официално искане. Процедурата на одобрение обикновено трае 3-4 месеца и ако не е завършила до началото на приема на нови проекти (най-вероятно от юни), шансовете средствата да се спасят силно намаляват. =========================================
НА ТЯХ ИМ ГИ СПИРАХА, НА КАЛИНА И ГИ ПУСКАТ 
Catalyst
на 11.02.2011 в 11:01:36 #1Какъв е тоя абсурд - фермери били докарани до ръба на мизерията, защото държавата им спряла плащанията. Интересно що на мен държавата само ми взема пари, не ми плаща, за да правя бизнес. Какъв е тоя бизнес, дето разчита на държавата да го издържа? По-добре да се върнат ТКЗС-тата, пак държавата ги финансираше, но поне произвеждаха. А сега ядем аржентински чушки и гръцки домати, в супермаркетите никаква земеделска продукция, произведена в България не можеш да намериш - защо плащаме субсидии за земеделие?