За да спасим производството на рози и розово масло, на България е необходима сериозна реклама. Това каза в Карлово министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов, цитиран от БиТиВи.
Той заяви, че ще покани американската певица Джесика Симпсън, за да представи нов парфюм в България.
Изпълнителката скоро пуска на пазара своя марка парфюм, чиято основна съставка е именно екстракт от българска роза.
Според министър Найденов нейното посещение у нас би било много добра реклама за страната ни, която е традиционен производител на маслодайната роза.
Той ще отправи официална покана към певицата чрез американското посолство.
Найденов бе в Карлово по повод на Празника на розата и откриването на розобера.
В момента разчитаме на традицията и носталгията към българското розово масло, а пазарът е динамичен и конкуренцията голяма, допълни министърът.
Според него трябва да се заложи на уникалността на розовото масло, което не може да се добие другаде.
Предвид на кризата, ситуацията в бранша не е по-тежка от тази в останалите отрасли, като се има предвид, че потреблението на парфюми в света е намаляло с 20 на сто, каза министърът.
Той съобщи, че в момента у нас има 36 хиляди декара розови масиви, които са с около 4000 декара по-малко отпреди 1989 година.
Розопроизводители посочиха, че изкупната цена през тази година е между 1.10 и 1.30 лв. на килограм, която е почти същата като миналогодишната.
blagoj
на 30.05.2010 в 21:14:56 #4Розовото масло се ползва от парфюмерийната индустрия, а не директно от крайния потребител. Трябва да има реклама пред забъркващите парфюмите, а не пред "простолюдието"! Тази идея е безсмислен PR предназначен за пред розоберачите...
Caboose
на 30.05.2010 в 16:07:29 #3С тази нова рекламна стратегия българското розово масло ще се превърне в абсолютен хит сред почитателите на Джесика Симпсън, а именно - тираджиите в САЩ.
ko4o
на 29.05.2010 в 21:57:16 #2parcuc | 29.05.2010 20:53 Съгласен съм с теб! Плюс нов ,,Бай Ганьо''...
parcuc
на 29.05.2010 в 21:53:10 #1Не само реклама, инвестиции трябват![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_lol.gif?_=1446728989)