България е не само най-големият почитател на Европейския съюз, но е на път да се превърне и в държавата с най-голям износ на резервни части за коли в него, съобщава в свой репортаж от вторник телевизия „Евронюз”.
Стотици чуждестранни компании се „нанесоха” в тази страна, за да произвеждат части и да ги продават на атрактивни цени на големите световни производители на коли.
Според „Евронюз” между 15 000 и 20 000 души се трудят във фабриките за авточасти у нас. А китайската фирма „Грейт уол” сглобява автомобили в Ловеч, допълва тв програмата.
Репортерите подчертават, че в България условията за инвестиране са добри, данъците ниски, а има и облекчения за закупуване на земя от компаниите, решили да вложат парите си тук.
Освен това разликата в заплащането на труда е огромна. За сравнение в Швеция се плаща по 43 евро на час, във Франция 36,8 евро на час, а в България едва 3,70, цитира телевизията последното проучване на Евростат.
Не е чудно при това положение, че производството на резервни части представлява 4 процента от износа и 2,5 на сто от БВП на България, завършва репортажът на „Евронюз”.
Пантю
на 21.05.2014 в 22:08:21 #6Егати перспективата! Аиде, чупката!
Legalen
на 21.05.2014 в 21:24:51 #5Ниските цени на труда на път да ни превърнат в Китай на ЕС ................................................... Стойнев допълни, че се мисли за квалифицирани работници, което, по думите му се очертава като сериозен проблем. А как ще правиш автомобили а даже и рез. части ако си неквалифициран?
halo
на 20.05.2014 в 19:03:23 #4dgapi | 20.05.2014 17:52 Балумбо като го чета ми е ясен че ще гласува за тези дет ши му дадът 50 кинта ------------------------------ Много скъпо го оцени!

dgapi
на 20.05.2014 в 18:52:16 #3Балумбо като го чета ми е ясен че ще гласува за тези дет ши му дадът 50 кинта
Nigel
на 20.05.2014 в 18:51:29 #2Малка подробност е че Кунева в краен случай би могла да работи работата на Булумбу, а дали Булумбу може изобщо да разбере какво работи тя е съмнително, ама карай да върви... Комунизмът още е в главите на поне 80% от народонаселението у нас, даже и на тези които най-много псуват комунистите.
halo
на 20.05.2014 в 18:19:22 #1Булумбу, със същия успех можещ да гласуващ и за Гея и батакаджията!
