Днес от 10 часа, в Съюза на транспортните синдикати в България съвместен семинар с представители на Норвежката конфедерация на синдикатите LO на тема: „Как да направим условията на труд в транспорта здравословни, безопасни и екологични?".
Семинарът ще бъде открит от доц. д-р Желязко Христов, д.м. - президент на КНСБ, която е партньор по 2-годишен Проект "Здравословни, безопасни и екологични условия на труд, България" с финансовата подкрепа на Правителството на Норвегия чрез Норвежката програма за сътрудничество за икономически растеж и устойчиво развитие в България. Лично Ане Лизе Рогнлидален от Иновация Норвегия, която отговаря за проектите в България и Румъния и се включи още в първата среща на партньорите по проекта през юни т.г. ще поздрави участниците утре от 10 часа.
Норвежкият модел на безопасност, здраве и екология, както и предизвикателствата и примери на добра практика от транспортния бранш- както от законодателна, така и от приложна гледна точка. Как функционират и пред какви проблеми са изправени комитетите и групите по условия на труд в транспорта в България ще представи н.с. Надежда Даскалова - зам.-директор на Института за социални и синдикални изследвания въз основа на специално проучване в шестте пилотни бранша - транспорт, металургия, здравеопазване, енергетика, строителство и корабоплаване.
До април 2011 г. предстоят работни срещи, конференции и семинари, които да доведат до създаване на Мрежа от комитети по условия на труд в 6 пилотни бранша с цел използване на иновативни мерки за усъвършенстване и мониторинг на условията на труд въз основа на обмен на примери на добра практика с Норвегия. Другите партньори по проекта от България са Министерство на труда и социалната политика, Изпълнителна агенция Главна инспекция по труда, Институт за социални и синдикални изследвания, а от Норвегия - Институтът FAFO.
Jonni
на 26.11.2009 в 11:16:22 #1В България трябва всеки чиновник да бъде внимателно проследен,дали днеска действително сие заработил надницата и тогава да им се плаща,знаетели колко кукомявки има по работните места които само чакат да свърше работното време и да дойде заплатата,трябва яка дисциплина,работното място е свещенно,апък за кметовете дане говорим,по малките села,абсолютно неим се полагат заплати защото абсолютно нищо не правят по цял ден,да живее бюджета той плаща.Всички излишни пари трябва дасе спрат да изтичат които не работи не трябва да получава.Вцял свят е така.