Доходите са толкова назад, че ни трябват години растеж. Това заяви пред БНТ президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.
Доходите и цените се намесват, по думите му. В България все повече ще имаме дефицит на работници, прогнозира той. Вносът на работници не е довел до добър край, според Манолов. В ИТ сектора са заети около 10000 души и не е това секторът, който дърпа доходите напред.
Трябва да достигнем средноевропейските доходи, иска още Димитър Манолов. В България не сме любители на финансовата дисциплина, подчерта синдикалистът.
Държавният бюджет трябва да подкрепя предприятия като тези за градски транспорт, по думите му. Всички тези предприятия имат проблем с финансирането от държавния бюджет, каза Димитър Манолов. Тези дружества изпълняват и социална функция.
Политическата криза в София крие редица рискове, според него.
Докарахме се до там, че да купуваме от съседите, подчерта президентът на КТ "Подкрепа". Режим на тока не е абсурдна ситуация, според него. Не се знае докъде ще стигне енергетиката, по думите на Димитър Манолов.
shtimpo
на 22.01.2024 в 18:34:33 #5Откога ви думам да строите АЕЦ-а, а? Всички други усилия са празна работа. Докато не бъде построен всичко друго е цирк! И да рестартирате спрените реактори също.
projekt
на 22.01.2024 в 09:52:15 #4npp ................... то всичко супер с ВЕИ-тата, ама въпроса е какво правим нощем и какво правим във време като сегашното. когато няма слънце какво правим. просто спира бизнеса и всички се гушим на топло вкъщи за няколко дена докато се покаже слънцето ли. а и бизнеса работи и денем и нощем. най елементарното е складове за хранителни стоки които имат нужда от климатизирането и вечер когато няма слънце. те какво да правят. или през деня купуват ток и го събират в кофи...... добре и правилно е да се говори в реалности, а не да се говорят общи приказки в стил Грета Тунберг..... има дни в година в които няма слънце, няма вятър, няма вода......тогава какво правим. с какво резервираме мощността. а и резервната мощност трябва да осигури цялата мощност дори и само за 1-2 месеца. а ако няма дъжд...спират ВЕЦ-овете. тогава какво правим. ако има 2 дни дъжд и мъгла...тогава пак ли спираме да си светим и да се топлим/охлаждаме...... така че нека си говорим реални неща. а и ако потърсиш малко информация назад във времето ще видиш че строителството преди години излизаше според експерти 6-6,5 милиарда евро. разни демократи говореха е ще е най малко 7- милиарда. Плевнелиев, Биков, Димитров, Паси и други говореха че имало излишък на енергия и цената била евтина....къде е тя излишък. оказа се че никой от тия експерти не предвиди бума на "зелени устройства" като електромобилите така че суми като 80 милиарда може да се случат ако всичко минава през "посолството". ядрени експерти от Европа и САЩ са съгласни с тезата че в момента най добрите технологии са руските. само ние тук го отдаваме на политика, а не на наука и бизнес,. дори самите САЩ си казват че 20% от нужния има уран внасят от Русия и 20% от Казахстан което си е пак руска технология. отделно внасят от Канада. само ние пак казахме че няма да купуваме от Русия, а от САЩ. и как точно ще купиш нещо от САЩ след като те самите го нямат и си го внасят. как ще го вземеш. последиците от скъпия ток виждаме в момента в "двигателя" на Европа - Германия - стачки, протести, инфлация, съкращаване на хора..... да не стане като зелените автобуси в София дето се зареждат от дизел генератори....
rambaldievskievich
на 20.01.2024 в 13:13:13 #3А стана наистина (режимът), а почна бой. Мамицата ви некадърна, алчна и ненаситна "управленска"!
npp
на 20.01.2024 в 12:06:26 #2Със сигурност ще станем вносител на ток още тази година. Всчките ни съседки строят лудо ВЕИ, произвеждащи евтин ток. Тук се повтаря на всяка крачка още идиотизма, че "ядрения ток е евтин". Ще правим два нови ядрени реактора за 80 милиарда лева. Кой ще го купува този "евтин ядрен ток" бе? Ще ги бием ли съседите за да ги накараме да го купуват?
projekt
на 20.01.2024 в 11:18:31 #1Докъде я докарахме. От износител да станем вносител. Разни експерти демократи и Евро атлантици ни обясняваха как нямало нужда от нови мощности....... Плевнелиев, Димитров, Паси и разни други експерти обясняваха как енергия имало колкото искаш и било по евтино да си купуваш отколкото да произвеждаш.... Ние сме бананова държава...