Инспектори от Главната инспекция по труда проверяват мангановата мина "Оброчище". Вчера приключи втората за две седмици гладна стачка на миньорите, но работниците все още не са получили ваучерите си за храна за месец февруари, съобщи БНР.
Проверяват се работните места в рудника, за да е сигурно, че възстановяването на подземния добив се извършва по правилата за безопасност. Основната опасност е от срутване.
При проверката след първата стачка инспекторите установиха липса на метална обшивка в част от районите и необезопасена галерия. Сега ще се проследи дали нередностите са отстранени.
Припомняме, инспектори бяха заявили, че откакто мината е дадена на концесия, те не са допускани да проверят условията на труд там.