Тотнъм загуби на собствен терен от Евертън в първия си мач от новия сезон в английската Висша лига.

"Карамелите" се наложиха с минималното 1:0, с попадение на Доминик Калвърт-Люин.

Това бе и първа победа за гостите над "шпорите" от осем години насам.

Снимка 495932

Източник: Twitter

През първата част бъдещият съперник на Локо (Пловдив) в Лига Европа имаше инициативата и владееше повече топката, но не успя да стигне до излизане напред в резултата.

Жозе Моуриньо води всичко най-добро в Пловдив

Англичаните няма да подценяват носителя на Купата на България

Гостите разчитаха на контраатаки и само веднъж Ричарлисон имаше добра възможност, но шутира покрай целта.

Снимка 495934

Евертън започна по-добре втората част и в първите минути с пропуски се отчетоха Ричарлисон и Андре Гомеш.

След това обаче Калвърт-Люин се извиси над всички и с глава да даде преднина на "карамелите", при центриране на Дин от фаул. Това се случи след точно 55 минути игра.

Това бе шампионатен гол номер 25 за нападателя с екипа на тима, изравнявайки по този показател Уейн Рууни.

Снимка 495935

В 70-ата и 72-ата минути Ричарлисон пропусна нови изгодни възможности, а "шпорите" така и не успяха да отвърнат на удара и да застрашат сериозно противниковата врата.

В 84-ата минута Калвърт-Люин опита отново да се разпише, но Лорис спаси.