Лудогорец ще бъде домакин на Ница в последния си мач от основната фаза на тазгодишното издание на Лига Европа. Срещата на "Хювефарма Арена" започва в 22:00 и ще бъде ръководена от чешка съдийска бригада начело с Онджей Берка.
Срещата е решаваща за класирането на "орлите" към фазата на елиминациите. Към момента разградчани са на границата на продължаването напред, като само една позиция ги дели от целта.
Играчите на Пер-Матиас Хьогмо са на 25-о място с актив от седем точки, събрани след две победи и едно равенство.
За да се класират за елиминационната фаза трябва да стигнат най-малко до 24-а позиция, така че победата над французите на практика се явява задължителна. Съществува и минимален вариант, при който и точката да е достатъчна за шампионите, но той е повече илюзорен. При него Селтик трябва да загуби като домакин на Утрехт, а отборите на Фейенорд, Базел, Залцбург, ФКСБ и Го Ахед Ийгълс не трябва да печели своя мач, тъй като всички те имат по 6 точки и при успех биха събрали 9.
При победа шансовете на "орлите" са значително по-големи, макар че отново не всичко ще зависи изцяло от тях самите. Основните конкуренти на българския тим и мачовете, от които ще се интересуват възпитаниците на Пер-Матиас Хьогмо, ще бъдат тези на Селтик, Йънг Бойс, Бран, Лил и Динамо Загреб.
При загуба на един от първите четири изброени отбора и победа на Лудогорец българският шампион със сигурност ще се класира напред. Само при загуба на Динамо Загреб точките на двата отбора ще бъдат равни и тогава ще се гледа по-добрата голова разлика, която към момента е в полза на хърватите. При равенство на Селтик разградчани отново ще продължат напред, а при равенство на един измежду отборите на Йънг Бойс, Бран и Лил отново ще се стигне до сравнение на головата разлика.
Към момента "орлите" имат по-добра такава единствено спрямо Йънг Бойс.
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 29.01.2026 в 19:21:40 #6...И Текпетей е в резервите. Как не успяха да го продадат шампионите докато струваше нещо...
jekkovv
на 29.01.2026 в 19:16:00 #5Успех на Ница
skolex
на 29.01.2026 в 19:15:26 #4Да разполагаш с топ тарани като Дуа, Тисера и Руан и да не можеш да ги ползваш и да излезеш с Биле.... Отдавна щяха да се класирали ако разполагаха с поне 1 от тези тримата в досегашните мачове
УмеренЦСКА
на 29.01.2026 в 19:12:22 #3В състава няма нищо изненадващо. Станич е титуляр, естествено. Ще видим и списъка на резервите. Националът Чочев сигурно ще е в него. Този мач е "решаващ" за нашия шампион в смисъл дали ще има късмет да играе още в ЛЕ. Нещо, което има значение за нашенския шампионат, в смисъл борбата за титлата.
УмеренЦСКА
на 29.01.2026 в 17:13:07 #2Толкова малък интерес към този мач...
n-a-chx8TkqA
на 29.01.2026 в 10:17:53 #1Успех, ама много се засилиха напоследък, трябваше да ударят Рейнджърс, а оная тиква Недялков, дето оср@ мачът с ПАОК, с Тея две точки + се класираха