Отборът на Ботев (Пловдив) гостува на гръцкия Панатинайкос в двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата в столицата Атина започва в 21:00 часа и ще се проведе на Олимпийския стадион.
В предишния кръг пловдивчани се справиха със словенския Марибор, а апетитът идва с яденето. Все пак Панатинайкос е далеч по-стойностен клуб и исторически може да се похвали с големи успехи на местно ниво, както и на европейската сцена. Ботев обаче няма намерение да се предава и мечтае за успех в този сблъсък, след който футболистите на Душан Керкез ще си гарантират два мача с нидерландския Аякс. При поражение от Панатинайкос обаче Ботев ще има още два мача в турнира Лига на Конференциите.
Тва ще бъде първи мач от от съперничеството между двата тима, като "канарчетата" да постигнат добър турнирен резултат преди реванша в Пловдив следващата седмица. Плюс за Ботев може да бъде това, че тимът вече изигра три официални мача, два от които бяха в Лига Европа. Панатинайкос не може да се похвали с подобно нещо, тъй като сезонът в Гърция все още не е започнал.
Очаква се около 150 привърженици да подкрепят пловдивчани в гръцката столица, като на разположение на старши треньора Душан Керкез няма да бъде единствено Атанас Чернев.
USD
CHF
GBP
svetoslav-hristov-97Yr0eYi
на 25.07.2024 в 19:33:25 #30Esox
на 25.07.2024 в 19:01:44 #29Фактът е, че резултатът набъбна до 2:0 и е нужно много повече от желание за да се изправиш и върнеш в мача: класа му се вика....
tundzhaka
на 25.07.2024 в 19:01:31 #28май работата отива към интертото
german
на 25.07.2024 в 19:00:54 #27Нещо гръмнало в Шоплука... ****************************** явковлевич, се върна от отпуск и проблемите почнаха един след друг
1914riner
на 25.07.2024 в 18:59:20 #26Една НЕсвирена,чиста дузпа за канарите
и една супер спорна дузпа за византийците
german
на 25.07.2024 в 18:56:25 #25яковлевич
я не се занимавай с въпроси дето не да ти ясни ами кажи тук на джентълмените:
а. Защо не уцели Тръмп
б. платихме ли ти... платихме ти
в. нов усъвършенстван Чадър дадохме ли ти...дадохме ти
г. докога ще се издънваш, сколько терпеть можно
rising.red
на 25.07.2024 в 18:55:43 #24Ко стаа, Путяф, не е кат да ви легнат чалмарите за купата, а?
cvetomirmagnitski
на 25.07.2024 в 18:52:37 #23Запей за вестник Народен спорт, закрит през 1949 година, лaйно
blue_canary
на 25.07.2024 в 18:50:11 #22Няма как да стане,разликата в класите е огромна,нищо неочаквано
MM61
на 25.07.2024 в 18:47:25 #21Оная,нашата мърша,Хайнц,да гледа как се бие дузпа в центъра на вратата!
cvetomirmagnitski
на 25.07.2024 в 18:39:07 #20Значи, нямаме спор, педальон
duneraaa
на 25.07.2024 в 18:32:25 #19Баси тъпия гол им вкараха...
cvetomirmagnitski
на 25.07.2024 в 18:30:08 #18Да съм те споменал, Яковлевич?
QWERTY
на 25.07.2024 в 18:28:48 #17Дано издържим до почивката само с гол пасив... Второто е НУЖНО Керкез да направи промени... А Уджа и Попето отново да си поговорят с момчетата.
cvetomirmagnitski
на 25.07.2024 в 18:25:40 #16Пeдальон, кой го интересува тъпия ти спам, стар гeйзер
32_is_coming
на 25.07.2024 в 18:02:28 #15Успех на Ботев и Черно Море !
blue_canary
на 25.07.2024 в 17:58:17 #14И няма се приправям ама ич
blue_canary
на 25.07.2024 в 17:56:33 #13Тумбак,аз съм винаги тука дори и като ме няма
УмеренЦСКА
на 25.07.2024 в 17:50:26 #12На другите мачове нещо не се получава до момента, дано поне Ботев Пд успее...
tundzhaka
на 25.07.2024 в 17:49:13 #11и Аз не очаквах Левски да отстрани Паок, ама категорично ги отстранихме.