Изключително кратък в изказването си бе министър Симеон Дянков, представяйки пред депутатите проекта за Бюджет 2010.
Това е труден бюджет, най-трудният от последните 10 години, заяви от своя страна финансовият министър.
Той бе категоричен, че трудността идва от прахосничеството на тройната коалиция.
Кабинетът "Борисов" няма да позволи да се случи това, което се случва в някои наши съседки, убеден е той.
Дянков бе категоричен, че тройната коалиция е довела държавата до дефицит в края на своето управление.
Това е труден бюджет, защото се приема и в разгара на световната икономическа криза, допълни Симеон Дянков.
При всички тези трудности от октомври правителството вече намалява дефицита за 2009 година и се опитва да го балансира до края на годината, както и да постигне балансиран национален бюджет за следващата 2010 година, каза още финансовият министър.
Приемането на балансиран бюджет за следващата година според него е гаранция за сигурността на доходите на всички граждани.
Приемането на бюджет 2010 гарантира стабилността на валутния борд и оттам на спестяванията на всички българи, обясни още Дянков.
Приемането на предлагания бюджет според финансовия министър е най-силната заявкана България за влизане в еврозоната.
Това от своя страна осигурява дългосрочния възход на доходите на всички българи, категоричен е Дянков.
Основният приоритет на бюджет 2010 е увеличаване на покупателната способност на всички българи, изтъкна той.
Липсата на дебат финансовият министър тълкува като подкрепа и от опозицията в парламента.
"Това показва, че нашата подготовка през последните 2-3 месеца, всичките обяснение защо това е единственият начин за излизане от кризата, явно е разбран от всички", заяви Симеон Дянков в кулоарите на парламента.
Като се приема бюджета с такова мнозинство, това означава голям успех за правителството, допълни той.
Това е единственият възможен бюджет за България, защото това е най-добрият бюджет в целия ЕС смята още Дянков.
Според него ще има достатъчно средства в социалната сфера, за да се справи обществото с кризата.
Единственото, което опозицията може да каже, е че те са профукали парите и затова са ни оставили дефицит, смята Дянков.
Ние най-отговорно се справяме с този дефицит, изтъкна още финансовият министър.
От 1989 година не е имало такъв начин на приемане на бюджета, смята и вицепремиерът Цветан Цветанов.
Това означава, че опозицията признава тежкото наследство, категоричен е той. Освен това, според него, опозицията в парламента е нямало какво да каже по бюджета.
USD
CHF
GBP
CRUISADER
на 17.11.2009 в 09:15:19 #7Сардете се на мрасните , гангренйасали комунйаги ....
Минувач
на 17.11.2009 в 09:05:58 #6Добрият икономист винаги казва, че няма пари, но почти винаги намира начин да осигури.
kapitalat
на 17.11.2009 в 09:05:48 #5Ако всички пенсионери дадат по 1 стотинка от пенсиите си, не само че ще има пари за пица с агнешки глави по хаджийски за финансовото ни недоразумение, ами ще има и пари за еднопосочния му билет към Уолстрийт !
muncho
на 17.11.2009 в 09:04:42 #4И на теб Дянков да ти опрашвам майката проста, свалям доверието си от теб, оправяй се сам без мойто доверие.. :-)
lilana
на 17.11.2009 в 08:57:22 #3Приеамането на предлагания бюджет според финансовия министър е най-силната заявка на България за влизане в еврозоната. Това от своя страна осигурява дългосрочния възход на доходите на всички българи, категоричен е Дянков. .......... Радвайте се, българи!400 евро минимална пенсия и също толкова минимална работна заплата! Честито!
kapitalat
на 17.11.2009 в 08:55:25 #2Финансовото недоразумение знае ли какво е станало през 1869 г. ? Може би си мисли, че Менделеев се е занимавал с пране на пари на БФБ ? Финансовото недоразумение познава ли законите у нас за притежателите на патент, които бяха приети от 'мъдрите' ни депутати ? Ако учен или екип от учени, които работят към частна фирма, направят нова технология, то те / учените / не са собственици на собственото си изобретение, а фирмата е патентопритежател на техния интелектуален труд ! Тогава как ще я правим науката ? Едни ще измислят нещата, други ще прибират парите ... В ЕВРОПА, ако някой въведе нова технология, то фирмата, която купи патента му, му плаща около 1 % от производствената цена, докато произвежда продукт по неговата технология ... Нека финансовото недоразумение да спомене поне една такава фирма у нас, която плаща 1 % от продажната цена на изобретателя на технологията, докато произвежда по неговата технология ! Що се отнася до оня с жестикулирането, то е време той да престане да говори въобще за НАУКА ! Стъкмистиката, с която той се занимава преди време на избори, няма нищо общо с науката ! Финансовото недоразумение да си яде пицата с агнешки глави по хаджийски и да не се изказва неподготвен ! При добро желание може да си я подправи с чесън, който предпазвал от болести ! Как гарантирате доходите на гражданите като все говорите за повишаване на данъците и акцизите, повишаване нивото на безработицата ? Може би имате предвид доходи от 200 лв месечно, а не примерно 1000 евро ?
bobygada
на 17.11.2009 в 08:48:46 #1дянков е добър икономист но си остава евреин по душа. С тези рязания на разходи много ми падна в очите