ОД МВР-Благоевград е най-големият длъжник на общината със 100 000 лв. задължения от местни данъци и такси. Сумата е натрупана за последните две години и до дни полицейската дирекция ще бъде предадена на частен съдебен изпълнител.

Tова съобщи Иво Николов, директор на Дирекция "Местни данъци и такси" в кметството.

Не може да заложим запор не сметките на ОД МВР, тъй като представлява бюджетна структура, заяви той и поясни, че дълговете са натрупани основно от неплатени такса смет и данък върху превозните средства.

Към 30 юни общината е събрала 72% от планираните за тази година приходи. В общинската хазна вече са постъпили 6 млн. лв. от местни данъци и такси, информира infomreja.bg.

От общината поясниха, че добрата събираемост е резултат от непрекъснатите ревизии на лица, декларирали ниски стойности за облагане и от ежедневната селекция на хората с просрочени задължения.

Прилаганите ревизии на практика стопират давността на вземанията и по този начин общината не се лишава от очакваните приходи, коментира още Иво Николов.