Ниското ниво на река Рейн, главната плавтелна артерия на Германия, ще засегне работата през следващия месец на някои от големите електроцентрали, захранвани с въглища, една източно от Франкфурт и друга в северната част на Рур, показват данни от уебсайта на германска енергийна борса, цитирани от Ройтерс.
Едната централа има капацитет от 510 мегавата и е разположена на река Майн, основен приток на Рейн. Нейната работа ще бъде затруднена до 7 септември "поради ограничение на обемите въглища на място", причинено от ниското ниво на река Рейн.
Друг документ, публикуван късно в четвъртък сутринта, казва, че друга 1100-мегаватова централа също може да има нарушения в работата до 7 септември поради нивата на водата.
Германия миналия месец се съгласи да реактивира своите електроцентрали, работещи с въглища, или да удължи техния живот в отговор на най-тежката си енергийна криза от поколения, предизвикана от намаляващите доставки на руски газ.
Но ниските нива на реките след горещо и сухо лято означават, че баржите, които доставят въглища към тези централи, могат да плават само с непълен товар. Подобни условия доведоха до спад в производството в електроцентралите и засегнаха рентабилността в химическите заводи през 2018 г.
Горещата вълна тази седмица също повиши цените на транспорта по реката, тъй като по-малко кораби могат да пътуват по нея и да преминават през проблемни точки, свивайки транспортния капацитет.
Ниското ниво на вода също се отразява на цените на електроенергията, както и на други стоки като продукти от минерални масла и зърнени храни.
Спадащите реки през последните седмици също ограничиха доставките на вода за охлаждане на френските атомни централи, което допринесе за стагнацията на европейската енергийна система и повиши спот цените на електроенергията.
Obektiven_29
на 04.08.2022 в 17:38:55 #3краинските сили изложиха на опасност цивилни, като създадоха бази и оперираха с оръжейни системи в населени жилищни райони, включително в училища и болници, докато отблъскваха руското нахлуване, започнало през февруари, информира Amnesty International. Такива тактики нарушават международното хуманитарно право и застрашават цивилните, тъй като превръщат цивилни обекти във военни цели. Последвалите руски удари в населените райони убиха цивилни и разрушиха гражданска инфраструктура. "Документирахме модел на украински сили, които излагат цивилни на риск и нарушават законите на войната, когато действат в населени райони", каза Агнес Каламар, генерален секретар на Amnesty International. "Това, че е в отбранителна позиция, не освобождава украинската армия от спазването на международното хуманитарно право."
Obektiven_29
на 04.08.2022 в 17:34:48 #2Затова пък летците-убийци от САЩ си построиха паметник в София, градът подложен от тях на жестока бомбардировка. Този паметник на самозвани "герои" трябва да бъде разрушен.
linkaln
на 04.08.2022 в 15:59:42 #1Руските окупатори поругаха паметника на хан Кубрат в Мала Перешчепина, Украйна. Мемориалът на хан Кубрат в Мала Перешчепина - село в Новосанжарски район на Полтавска област, е издигнат през 2001 година. На мястото където е гробът на владетеля на Велика България хан Кубрат За поругаването, кметът на селото е съобщил в полицията. съобщава украинският сайт poltava.to. В момента полицията провежда разследване, за да установи щетите на мемориалния комплекс. Село Мала Перешчепина е известно с откритото на 29 май 1912 г. съкровище, съдържащо около 800 предмета, много от тях златни (общо около 25 kg) и сребърни (общо около 50 kg). Те са открити на дълбочина от 20 до 100 cm в естествена пясъчна дюна на левия бряг на река Ворскла, ляв приток на Днепър. Съкровището е узурпирано от Русия, пренесено е в Ермитажа в Санкт Петербург, където се съхранява и днес. Описание на част от предметите от съкровището е публикувано от руски учени непосредствено след неговото откриване през 1912г. Изследването на съкровището се активизира отново след 1984 г., когато Йоахим Вернер разчита между знаците върху два златни пръстена името на Кубрат. Според хрониките на Теофан Изповедник и Никифор Константинополски Кубрат умира „през годините на Константин, който управлявал на Запад“- около 650 г. на базата на откритите в съкровището монети. През 1963 година единият от хората, открили находката, заявява, че там е имало човешки и животински кости. През 200