Повече от 8500 руски десантчици са били ранени в боевете в Украйна, заяви командирът на руските Въздушно-десантни войски генерал Михаил Теплински в рядко официално признание за броя на загубите, понесени от войските на руските войски в Украйна, пише "Политико".

"Повече от пет хиляди ранени парашутисти се завърнаха на фронта след лечение, а над три и половина хиляди наши ранени отказаха изобщо да напуснат фронтовата линия", каза Теплински в сряда във видео съобщение, публикувано на държавната телевизия "Звезда", която принадлежи на руското министерство на отбраната.

Първоначално публикувано в ранните часове на сряда, видеото след това беше свалено от уебсайта на "Звезда" и канала в "Телеграм" според Moscow Times.

Нито Украйна, нито Русия предоставят актуални официални данни за собствените загуби във войната.

Според изчисленията на западното разузнаване загубите на Русия са между 40 000 и 60 000 убити и общо около 200 000 убити и ранени, докато неотдавнашен статистически анализ на две независими руски медии и германски учен показа, че около 47 000 руски войници са били убити от началото на пълномащабната руска инвазия през февруари 2022 г.

Путин призна за новата фаза на украинското контранастъпление

Путин призна за новата фаза на украинското контранастъпление

Той говори и за руските загуби - те били "колосално по-малки" от украинските