Няколко британски политици от опозиционни партии се обърнаха срещу вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс, който заяви в интервю за Fox News, че американският дял в разработването на украинските полезни изкопаеми е по-надеждна гаранция за сигурност от "20 000 войници от някоя произволна страна, която не е воювала от 30-40 години".

Като се има предвид, че единствени само Великобритания и Франция досега са изявили готовност да предоставят големи контингенти войски, британските политици приеха тази забележка лично.

"Дълбоко неуважително е да пренебрегнем нашата служба и саможертва", написа министърът на отбраната в сянка Джеймс Картлидж в X.

Джони Мърсър, също консерватор и бивш заместник-секретар по въпросите на ветераните, нарече Ванс клоун.

Либералната демократка Хелън Магуайър, пенсиониран капитан от военната полиция, служила в Босна, написа, че Ванс "изтрива от историята стотиците британски войници, дали живота си в Ирак и Афганистан".

Ванс отговори на упреците в X: "Това е нелепо и несправедливо. — написа той в социалната медийна платформа на Илон Мъск — В това видео дори не споменавам Великобритания или Франция, които смело се биеха рамо до рамо със САЩ през последните 20 години и не само."

Ванс: По-добре икономическа сделка с Украйна вместо да пращаме войски
Обновена

Ванс: По-добре икономическа сделка с Украйна вместо да пращаме войски

Вратите на Белия дом оставали отворени за Зеленски