Европейският съюз добави осем бизнесмени и две компании, свързани с тях, към списъка си с физически лица и компании, подложени на санкции срещу сирийския режим и неговите поддръжници, се казва в изявление на Европейския съвет, цитирано от "Ройтерс".
"Техните дейности пряко облагодетелстват режима на Асад, включително чрез проекти, разположени върху земи, отчуждени от лица, разселени от конфликта", се казва в изявлението.
Ограничителните мерки са въведени през 2011 г. и в списъка вече има 277 лица и 71 компании, които са обект на забрана за пътуване и замразяване на активи.
Допълнителните санкции включват петролно ембарго, ограничения за определени инвестиции, замразяване на активи на сирийската централна банка, държани в ЕС, и ограничения за износ на оборудване и технологии, които могат да бъдат използвани за вътрешни репресии, мониторинг или прихващане на интернет или телефонни комуникации.
1abv1
на 18.02.2020 в 11:55:07 #3Тумор, помагат на големите държави да се освобождават от зависимостта на вноса от чужбина. На малките държави, разрушени от война, имащи задължително нужда от помощ отвън, пречат и то много. Що си толкова тъп?
1abv1
на 18.02.2020 в 10:01:46 #2Аха, значи не можаха нашите брадати резачи на глави да победят в Сирия и да свалят неудобния Асад, дай сега да налагаме санкции и всячески да пречим на възстановяването на тази държава. Па хората там как ще живеят, никой не го интересува. Евроатлантически ценности! Направо да му се доповръща на човек от гнусното лицемерие на Запада.
ISIS
на 18.02.2020 в 02:00:42 #1А как да го наречеш режима бомбадиращ жени и деца , печелещ от земята на принудително изселените? "режим" - даже емеко казано. По скоро е престъпление срещу сирийският народ.