На 2 май руските сили не са извършили наземни нападения в Украйна и не са напреднали сериозно никъде и по нито една от осите на настъпление, а вместо това обстрелваха украински позиции по фронтовата линия.
Възможно е украинският артилерийски удар по руския команден пункт в Изюм, за който бе съобщено на 30 април, да е истина и това да продължава да пречи на руските усилия. Припомняме, че се появиха информации, че шефът на руския генщаб е бил ранен по време на тази атака. Информациите не бяха потвърдени, макар и пребиваването на Герасимов на фронта да беше.
Това може да възпрепятства руската офанзива по направлението Изюм.
Руските сили на южната ос продължиха да се прегрупират и да разузнават, вероятно в подготовка за сухопътни настъпления по посока на Кривий Рох, Николаев и Запорожие.
Руските войски на фронтовата линия Донецк-Луганск и на южната ос продължиха да се прегрупират, вероятно в подготовка за подновяване на офанзивите.