Британският министър на вътрешните работи Сюела Брейвърман предупреди във вторник за ураган от масова миграция и атакува  по-либерално настроените хора. Тя направи това в популистка реч, целяща да циментира позицията ѝ сред консервативната десница, коментира "Гардиън".

В твърдение, което вероятно ще разгневи адвокати, съдии и дори някои лица в собствената ѝ партия, министърът каза на делегатите на конференцията на партията на торите, че Законът за правата на човека трябва да бъде преименуван на "Закон за правата на престъпниците".

Тя твърди, че "Великобритания ще се събуди правилно" при правителство на лейбъристите, като "гонят хора от работните им места, защото казват, че един мъж не може да бъде жена" и "отхвърлят, че са облагодетелствани от институционалния расизъм".

Доказателства за гняв от нейната реч се появиха, когато член на Консервативната Лондонска асамблея беше изгонен от конферентната зала, след като я подиграваше, че направи партията му да изглежда "трансфобска".

28-минутната реч, която имаше за цел да обедини партията около защитата правата на обикновените британци срещу един недостъпен елит, дойде след продължили три дни сблъци между съперничещи си партийни фракции за това кой може да наследи премиера Риши Сунак, ако той загуби следващия избори.

Брейвърман започна обръщението си с предупреждение, че светът е изправен пред безпрецедентна масова миграция.

"Вятърът на промяната, който понесе и собствените ми родители по целия свят през 20-ти век, беше обикновен порив в сравнение урагана, който идва, каза тя. Защото днес възможността за преместване от по-бедна страна в по-богата не е просто мечта за милиарди хора. Това е напълно реалистична перспектива."

Тя каза на делегатите, че тяхната партия стои зад "трудолюбивото мнозинство със здрав разум срещу малцината привилегированото "събудено" малцинство, с техните луксозни вярвания. Хората с луксозни вярвания ще се стекат към лейбъристите на следващите избори, защото това е начинът да получат обществото, което искат", каза тя.

ООН загрижени за нормализацията на смъртта в Средиземно море

ООН загрижени за нормализацията на смъртта в Средиземно море

Новият ръководител на Агенцията на ООН за миграцията обеща да работи със страни, които искат да обновят работната си сила

Припомняме, че това се случва на фона на рекордния за тази година мигрантски натиск, от който се оплакват редица европейски държави.

Сред тях е и България. 

Ден по-рано ООН изрази загриженост за нормализацията на смъртта в Средиземно море.

Ейми Поуп, новият ръководител на Агенцията на ООН за миграцията в понеделник изрази загриженост, че смъртта на мигранти и бежанци в Средиземно море се "нормализира" и обеща да работи с правителствата, за да предостави възможности за икономическа миграция за справяне с проблема криза.

През последните дни италиански министър на отбраната Гуидо Крозетои и милиардерът Илон Мъск разкритикуваха Германия за подкрепата на благотворителни организации, насочващи на бедстващи мигранти по най-опасния маршрут в света, Средиземно море, където 22 000 души загинаха или изчезнаха от 2014 г. насам. Германското външно министерство защити политиката си.

Макрон и Мелони търсят решение за мигрантския натиск

Макрон и Мелони търсят решение за мигрантския натиск

След като по-рано Париж отказа да приеме мигранти от Лампедуза