Полицията в Ню Йорк е убила човек, който рано тази сутрин е намушкал млад евреин с нож в лицето, докато се е молел в синагога в Бруклин, съобщиха от полицията и синагогата, предаде Ройтерс.

Застреляният нападател е чернокож, а полицаят, стрелял по мъжа, е от латиноамерикански произход, каза говорител на полицията.

Медията припомня, че през последните месеци извършени от полицаи убийства на чернокожи доведоха до протести в редица американски градове. Участващите в тях се обявяват срещу расовата дискриминация.

От полицията поясниха, че след сигнал към 1:40 часа местно време са били изпратени служители на реда в синагогата, където са намерили 49-годишен мъж с нож.

Според свидетели нападателят е крещял „убий евреите".

Мъжът хвърлил ножа на земята, но после отново го взел и се насочил към полицаите. Един от тях стрелял веднъж към нападателят, който по-късно е починал в болницата.

Нападнатият е 22-годишният Леви Розенблат. Той е в стабилно състояние.

Полицията по-късно заяви, че нападателят е бил емоционално нестабилен.

Засилени са мерките за сигурност около религиозните институции.