Привърженици на руския опозиционен лидер Алексей Навални се очаква да се съберат в центъра на Москва на неразрешен протест срещу корупцията.
Навални е получил разрешение да проведе митинг на друго място, но обяви, че го е преместил, след като властите са се опитали да "унижат" протестиращите.
От руската прокуратура предупредиха, че полицията ще предприеме действия срещу всякакви неразрешени демонстрации.
Съобщава се за малки протести в градове в руския Далечен изток.
Последната вълна от протести, ръководена от Навални, завърши със стотици арестувани. Тези протести бяха най-големите от 2012 г. насам, изкарвайки по улиците хиляди хора, включително мнозина тийнейджъри, разгневени от публикуван от Навални доклад, обвиняващ премиера Дмитрий Навални в корупция.
Призовавайки протестиращите да се стекат в самия център на Москва Алексей Навални подготвя сцената за конфронтация, отбелязва кореспондентът на БиБиСи в руската столица.
Днес е Денят на Русия, като по този повод властите са предвидили различни мероприятия.
В призива си към хората да се присъединят към него днес, Навални пише: "Искам промени. Искам да живея в модерна демократична държава и искам нашите данъци да бъдат превърнати в пътища, училища и болници, не в яхти, дворци и лозя."
Навални през април лежа 15 дни в затвора за ролята му като ръководител на неразрешените от властите протести.
Българан
на 12.06.2017 в 11:02:24 #1Няма ли кой да гръмне този соросоиден ***?!