Министерството на отбраната на САЩ започна задълбочено проучване на индустриалната база за хиперзвуково оръжие, за да разбере слабостите на САЩ за притежание на високоскоростни нападателни и отбранителни технологии, съобщава "Дефенс нюз".
Марк Люис, директор изследвания и модернизация на Министерството на отбраната на САЩ, заяви, че е създаден нов консултативен орган по хиперзвукови войни, който да идентифицира "критичните точки" в задачата, ръководен от Кевин Феи, зам.-министър на отбраната на САЩ по въпросите на снабдяването.
"Какво е състоянието на нашата база, готова ли е за производство в мащаба, който очаквахме? Очевидно е, че сега можем да разработваме концепции, да разработваме прототипи, но масовото производство е съвсем различна задача", обяснява Люис.
"Това са производствени възможности, производствена база, високотемпературни материали. Искаме да сме сигурни, че ние не сме само доставчици на първо ниво, но също така търсим други доставчици, необходими за осигуряване на масово производство."
Люис коментира, че очаква "първоначален доклад" следващите няколко месеца и отбелязва, че тази работа ще бъде "продължаваща дейност", която се развива с напредването на хиперзвуковата стратегия и процеса на развитие.
Като пример, Люис посочва въпроси за свръхзвуково ракетно гориво и ракетно задвижване за хиперзвукови крилати ракети с реактивен двигател.
В момента ръководеният от него отдел не знае със сигурност какви материали има или ноу-хау за изпълнение на такава задача в рамките на индустриалната база.
Редица доклади на Пентагона през последните две години подчертават сериозните опасения относно отбранителната индустриална база, особено що се отнася до висококачествени материали и познания в ракетния дизайн.
В някои случаи единственият доставчик на критични материали е Китай, страна, която принуждава САЩ да инвестират в хиперзвуково оръжие.
Люис, който е главен учен във ВВС от 2004 до 2008 г., също подчертава важността на увеличаването на работната сила, по-специално чрез осигуряване на стабилно финансиране за хиперзвукови изследвания в университетите, с които катедрата е в началните етапи на създаване на хиперзвуков консорциум.
"Особено сме заинтересовани от ангажирането на части от университетската общност, онези нетрадиционни слоеве, които все още не са усвоили основната механика на високоскоростните течности и газове, но които могат да донесат други възможности, като напътстване, навигация и контрол, разработване на материали, инженеринг на системи. Ние вярваме, че това е важно не само за концепциите за развитие, но и за осигуряване на работна ръка в промишлеността и в нашите държавни лаборатории."
Във финансовата цел за 2021 г. отделът поиска 3,2 милиарда долара за изследвания, разработка, тестване и оценка на средства, свързани с хиперзвуково оръжие.
emilioner
на 04.03.2020 в 21:14:58 #3Грабежът е дълбоко внедрен в руската народна психология. Понеже нямат капацитет за собствени разработки крадът ли крадът. Иначе специално за изпадналите в еуфоричен амок руски рубльовки ще направя малко резьоме. Концепцията на САЩ за ядрена война се състои в така наречената триада. 1 Сухопътен компонент Балистични суборбитални ракети САЩ и СССР подписват договор за точната бройка коят ще имат и поддържат в бойна готовност или 378 или 478 забравил съм.Успехът на тези оръжия е над 95 процента.Това гарантира пълното унищожение на целия военнопромишлен комлекс и стопански такъв на всяка една от двете държави. 2Морски компонент Авио бомби със ядрени бойни глави.Със своите 12 самолетоносача разгърнати по целия свят а също так и със военните си бази в приятелски държави където естествено има по 50-100 ядрени бомби се гарантира че дори и при изненадващ удар, държавата започнала агресията в последствие ще бъде унищожена.Ядрено задвижвани подводници пълни с балистични ракети и крилати ракети.На някой от бойните кораби има монтирани крилати ракети с ядрени глави,томахоук круз и прочие други нисколетящи направлявани от космоса джаджи. 3Авио компонент Най качествата система си остава стелт бомбардировачите б-2.Всеки струвал преди време по 2млрд бройката сега съм към 700-800млн. Имат към 12 броя.Товарят се тия с по 30-40 ядрени авио бомби,литват в нощта и над 95 процента успеваемост че набелязаната цел ще бъде поразена.Радарите не могат да ги локализират. А какво са тия хиперзвукуви ракети на Русия? Част от някой компонент на тия три които изброихме. И какво толкова като се подобряват една част от единия компонент? Тов ще даде съкрушително предимство ли?Какво ли?
karamazov
на 04.03.2020 в 20:35:45 #2Гафе, скапан глупако! Аз от десетки години знам перфектно руски писмено и говоримо!До толкова, че съвсем ясно мога да те определя като пълен тъпанар-пърдялник! Кефя се, че всичките русофили са такива тъпанари като теб!Можеше и да не е така!Но в русофилското общество такива смотаняци са най-желани! Особено ти си невероятно смешен! Давай, голубчик! Ха, ха .....ха!
karamazov
на 04.03.2020 в 18:06:13 #1Целият пушек е кампания, която да оправдае тези 3,2 милиарда долара само в рамките на една година -2021! Който е умен, веднага ще разбере защо са тези вайкания от страна на ръководителя на американската програма за хиперзвукови войни. Тази сума е равна на около 216 трилиона и 616 милиарда руски рубли по днешния курс.Колосална сума за наистина съвсем сериозни намерения само в едно направление. "Братския руски народ" може само да подсмърча в ъгъла, Гафе!