Рустам Ашуров, който застреля двама служители на летището в молдовската столица Кишинев на 30 юни, е починал от раните, получени по време на задържането му. Това съобщиха в понеделник в Генералния инспекторат на полицията на Министерството на вътрешните работи на Молдова.

"Обвиняемият в двойно убийство на летището в Кишинев почина", се казва в съобщение в канала в Telegram, цитиран от ТАСС.

Както казаха на кореспондента на ТАСС източници от ведомството, Ашуров така и не е дошъл в съзнание.

Двама загинали при стрелба на летището в Кишинев

Двама загинали при стрелба на летището в Кишинев

Руснак, който е бил спрян да влезе в страната

Припомняме, че по предварителна информация, стрелецът е бил спрян на влезе в страната от гранични служители. Изтръгнал е пистолет от служител по време на проверката и след това е произвел изстрели. 

Един граничен служител и още един човек бяха убити.

Според молдовските медии заподозреният извършител е руски гражданин, който е кацнал със самолет от Турция.

Сградата на летището беше евакуирана. Въздушният трафик беше забавен заради нападението.

Първите съобщения говореха и за ситуация със заложници.