Саудитска Арабия планира да инвестира в повече от 25 земеделски, петролни и газови проекта в Русия. Това обявиха от Министерството на промишлеността и търговията на Русия, цитирани от руските медии.
По-рано министърът на промишлеността и търговията Денис Мантуров се е срещнал с енергийния министър на Саудитска Арабия Халид Фалих, за да обсъдят перспективите за двустранно сътрудничество. Руският пряк инвестиционен фонд и Саудитският държавен инвестиционен фонд се споразумяха да създадат енергиен инвестиционен фонд заедно със съудитската петролна компания.
"Положителна динамика... се наблюдава в сътрудничеството между Руския пряк инвестиционен фонд и Саудитския арабски публичен инвестиционен фонд... инвестиране в... цялостното развитие на територията на бившето летище "Тушино"... е одобрено... Руският пряк инвестиционен фонд и Публичният инвестиционен фонд имат кореспондиращи планове по отношение на повече 25 проекта", се посочва в изявлението.
По време на срещата Мантуров също така изразил интерес към програмата на Саудитска Арабия, обхващаща периода до 2030 г., която има за цел да развива промишлено производство и икономически сектори, различни от добиването на петрол и др. природни ресурси.
По-рано шефът на Руския пряк инвестиционен фонд Кирил Дмитриев заяви, че фондът и неговите партньори от Саудитска Арабия ще обявят създаването на нова инвестиционна платформа в енергийната област по време на посещението на краля на Саудитска Арабия Салман ал Сауд в Русия.
Legalen
на 05.10.2017 в 15:00:44 #2Civic Mundi на 05.10.2017 в 13:48:40 " След като водкаджийте не стават за нищо, те се продадоха на камиларите да им разработят земеделските, петролните и газовите проекти." ------------------------------------------------------------------------------------------------- Прав си! Някъде обаче четох (възможно да е било Дойче Веле), че водкаджиите тази година са най-големият износител на пшеница, задминали Америка, оправяли се и със Северен и Турски поток...Но по-нататък ще видим, може камиларите да им продават камилско мляко и месо за да вържат двата края..
Civic Mundi
на 05.10.2017 в 13:48:40 #1След като водкаджийте не стават за нищо, те се продадоха на камиларите да им разработят земеделските, петролните и газовите проекти.