Австралийският министър-председател Скот Морисън повтори думите на САЩ, че руската инвазия в Украйна вече е започнала, информират от Би Би Си (BBC).
Той осъди строго този непровокиран и неприемлив акт.
Морисън заяви, че Русия е в пълна готовност да осъществи пълна инвазия в Украйна и е много вероятно това да стане факт в следващите 24 часа. Той добави, че има доклади за престрелки и това е индикатор, че инвазията вече е започнала.
В заключение Скот Морисън сподели, че демократичните общества трябва да се подкрепят и да се противопоставят на авторитарните режими, които искат да постигнат своето.
Припомняме, че от украинска страна съобщиха за ново развръщане на руски войски по пограничните райони, а сателитни снимки на частната компания Maxar Technologies показват разполагане и на военнополеви болници.
tsvetoslav-angelov
на 23.02.2022 в 18:37:03 #2Руснаците са ПИШМАН ИМПЕРИЯ. Опитите им да си откраднат история са познати на свободния свят.Тези руски политици живеят в 19 век и комплексарщината им води само до смърт, разруха и глад. Дано все пак демократичните държави успеят да вразумят освирепелият путин
chafeto
на 23.02.2022 в 13:07:00 #1Пак ли?