Благодарение на добрата работа на правителството, службите, агенциите и всички участващи институции, успяхме да завършим 2015 година с близо 3 милиарда повече приходи и помощи.

Това обяви в профила си във "Фейсбук" премиерът Бойко Борисов, като нагледно показва данните по години.

Този ръст се дължи основно на увеличените постъпления от данъци - с близо 1,9 млрд. лв., както и увеличените приходи от акцизи - с 0,5 млрд. лв., написа още той.

По думите му, 2016 година също е започната с впечатляващи приходи.

Той благодари на всички за успешните действия срещу контрабандата и безпогрешната работа по усвояване на евросредствата.