Треньорът на Левски - Хулио Веласкес заяви, че Георги Костадинов и Мустафа Сангаре няма да бъдат в групата за мача с АЗ Алкмаар. Специалистът говори пред медиите преди срещата на "сините" от плейофите на Лига на конференциите срещу нидерландците.
"Преди да ми е приятно да разузнавам съперниците, това е и моя отговорност. Това е работа, която всеки щаб трябва да направи. В този случай, що се отнася до АЗ Алкмаар, след анализа, който направихме, стана ясно срещу какъв отбор и индивидуалности се изправяме. Изключително ефективни в атака, когато притежават топката. Ако им оставиш време и пространство могат да те притиснат. Отбор, който с много малко шансове може да ти създаде главоболия. Разбира се, ние също имаме нашите силни страни, които ще се опитаме да покажем утре.
Както вече казах преди мачовете с Брага, това че си играл срещу този съперник преди, по никакъв начин това не дава добавена стойност или прави някаква разлика. Разбира се, те винаги мислят за атакуващ стил на игра, изповядват атакуващ футбол. Това е философията на клуба, независимо от индивидуалностите, с които разполагат. Изповядват нападателен футбол. Клуб, който работи много добре с детско юношеските си формации. Клуб с огромен потенциал и един отбор, който изисква доста усилия срещу него, особено в мачовете в Европа. Разбира се, със съответните промени в състава си, които са нормални за съвременния футбол. Няма как да играеш само с един и същи състав.
Георги Костадинов и Мустафа Сангаре няма да вземат участие в мача утре. Останалите играчи са здрави. Ще разберем дали Никола Серафимов ще получи документи, за да е част от групата.
Източник: startphoto.bg
Утре няма да играем по същия начин като с Брага. Утрешният противник изисква друго поведение. Вероятно имате предвид за интензитета, влагенато, като отговорност. Разбира се, трябва да призная, че ако искаме да продължим трябва да бъдем възможно най- концентрирани, да дадем най доброто от себе си. Продължаваме да се стараем да доминираме и да бъде проактивни и в защита, и с топка в крака. След това идват и детайли, които трябва да модифицираме с оглед на играта на противника.
Алкмаар стои по различен начин на терена в различни моменти. За нас е най-важно как ще изглеждаме ние на терена. Отдавам висока оценка на моите играчи както индивидуално, така и колективно. Имаме възможност да играем в плейофите и това се дължи на високото ниво, което показаха нашите играчи до този момент.
Колективът е най-важното нещо в отбора. Ние сме голямо семейство. Това е най-важното нещо за нас. Няма напрежение. Опитваме се да се наслаждаваме. Това е нашата нагласа. Трябва да сме ефективни във всеки мач, а не само срещу АЗ. Отново ще кажа, че съм изключително горд от футболистите. Благодарение на тях изпитвам удоволствие от работата в клуба. Можем да подобрим ефективността пред гола, но считам, че отборът е във възходяща линия", каза Веласкес.
Първият сблъсък между двата тима е утре на стадион "Васил Левски", като се очаква на него да присъстват близо 40 000 зрители.
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 20.08.2025 в 17:04:39 #22"Дори и да се препсуваме - голям праз. Едва ли някой го приема лично..." ...Не разбирам какво удоволствие има в това "препсуване", даже и да не се приема "лично". Но случаите, в които "назаем брашно тъпкано се връща" също трябва да се приема като "голям праз", не е ли така?
chubtireaka
на 20.08.2025 в 17:02:06 #21user avatar 418 Следвай УмеренЦСКА на 20.08.2025 в 19:57:37 #35 ...Всеки може да си гледа собствените резултати и да престане да ги сравнява с резултатите на другите... ------------- напротив, всеки може да си сравнява каквото си иска, нали затова е форум. Дори и да се препсуваме - голям праз. Едва ли някой го приема лично
УмеренЦСКА
на 20.08.2025 в 16:57:37 #20...Всеки може да си гледа собствените резултати и да престане да ги сравнява с резултатите на другите...
tundzhaka
на 20.08.2025 в 16:55:22 #19единия е и дърт и вмрисан при това.
УмеренЦСКА
на 20.08.2025 в 16:54:34 #18"Аре стига сте ни пожелавали успех." Повече няма да Ви пожелавам каквото и да било!
chubtireaka
на 20.08.2025 в 16:54:21 #17jekkovv Грам не ме вълнуват полюциите ти, но аз нито съм бил в една агитка с румънски ***, нито със сръбски глупаци. Да не говорим пък в турска агитка. Нито съм питал Къде е купата в еврейска
tundzhaka
на 20.08.2025 в 16:52:52 #16много пеераси се навъдиха навъдиха напоследък.
chubtireaka
на 20.08.2025 в 16:51:06 #15Как да пожелае някой цесекар успех на Левски в тая форумна атмосфера, а кажете, де, писенца милички! -------------------- Аре стига сте ни пожелавали успех. Нито го пожелавате, нито пък ние ще ви го пожелаем в аналогична ситуация. Това е съвсем нормално. Колкото до псувните - псувам два индивида тук и то не заради футболните им предпочитания, а заради факта, че са мизерници като хора. Нешо, обади нещо за един мач срещу Ботев колко бяхте щастливи като паднахте? За врътката с Литекс дори няма нужда да коментираш, тя вече си е част от общата ви история
нешо
на 20.08.2025 в 16:25:26 #14Майка ми е на 74 години, *** долна.Що не дойдеш лично да ми го кажеш,мърша недоебана?Много сте отворени зад клавиатурата.
нешо
на 20.08.2025 в 16:24:05 #13Какъв питон си ти бе,жалък смок си.Поредната форумна ***.
УмеренЦСКА
на 20.08.2025 в 16:22:28 #12Всеки може да оцени, че Веласкес се изказва за предстоящия мач с необходимия респект към противника. Напълно по "европейски" признава качествата му. И съвсем не думка тъпан за непременна победа. Веласкес въобще не свързва мача с Алкмар с "вечния враг" (което би било направо нелепост), нещо, което някои форумци правят. Как да пожелае някой цесекар успех на Левски в тая форумна атмосфера, а кажете, де, писенца милички! Ако някой го направи, ще го изкарат "лицемер". Добре де, айде да си мълчим и да гледаме какво ще стане...
kremvirsha
на 20.08.2025 в 16:22:20 #11Мили сини венчета, не е ясно чеп ли е, какво ли е, ясно е само, че хармуна е вечен.
нешо
на 20.08.2025 в 16:20:40 #10Духай супата,синя ***.Чак и терор се именувал форумния мишок.
jekkovv
на 20.08.2025 в 16:18:21 #9ТЕ СА ОНЕЗИ КОИТО СЕ БОРИЛИ ПРОТИВ КОМУНИЗМА,ОБАЧЕ ЦЕЛИЯ ИМ ОТБОР Е БИЛ С ДС-ПАГОНИ!ТЕ СА ОНЕЗИ КОИТО РЪКОВОДСТВОТО ИМ Е СЪСТАВЕНО ОТ ДВАМА КОМУНИСТИ И ТРИМА АГЕНТИ НА ДС ! ТЕ СА ОНЕЗИ КОИТО ОБЯВИХА ГОНЗО ЗА ГОЛЯМ ФУТБОЛИСТ , А ОНЗИ 3 ГОДИНИ НЕ МОЖЕ ДА ВКАРА ГОЛ ЗАД ГРАНИЦА!ТЕ СА ОНЕЗИ КОИТО РЕВЯХА ,ЧЕ БЪЛГАРСКИ ОТБОР ПАДА ОТ ТУРСКИ!ТЕ СА ОНЕЗИ КОИТО ИСКАТ ДА ИМ СЕ ВРЪЩАТ РАЗНИ СТАДИОНИ ,НА КОИТО НИКОГА НЕ СА БИЛИ СОБСТВЕНИЦИ
jekkovv
на 20.08.2025 в 16:12:34 #8Серa На гърчавата пияндурска отрепкa под мен
pitona-kobrev
на 20.08.2025 в 15:54:33 #7нешка е известна магистрална прости.тутка. Предпочита турските тираджии поради многообразието на актовете- ора.лно, ваги.нално и ана.лно, което предпочита. Преди сеансите развява червени кюлоти, демонстрирайки привързаност към ребранда!
tundzhaka
на 20.08.2025 в 14:39:10 #6каквото ще да прави , но си остава пеерас. Най-обикновен.
chubtireaka
на 20.08.2025 в 14:37:22 #5Не така, Тунджа. На мен не ми пречи, току виж изскочил от някой храст със заря. Иначе трябва да гледа само клипчета със строежа на стадиона
chubtireaka
на 20.08.2025 в 14:29:12 #4Хич не ти давам наклон за нищо. Твоите коментари, особено за съдиите, винаги ме радват. Иначе знам, че от нас се интересуваш повече
А откога Ловеч е 90% от българите си остава загадка
нешо
на 20.08.2025 в 14:22:36 #3Не ми давай наклон на оная работа какво да коментирам. Мен ме интересува, че комунистическия тумор Динамо ще бъде публично унизен за радост на 90 процента от българите.