Третият предварителен кръг в Лигата на конференциите предлага на Левски една задача с много сериозна неизвестна. Съперник е Сабах от азербайджанската столица Баку. Гостите са носители на Купата на страната, където бе победен Карабах.
Серията на Левски в Европа е известна. "Сините" изиграха два мача срещу Апоел Беер Шева и Спортинг Брага, като и двата мача завършиха 0:0 и се наложи влизане в продължения. При първия двубой българският тим преодоля израелците след изпълнение на дузпи, докато при втория португалците спечелиха с гол, паднал в продълженията.
В шампионата Левски е безапелационен, след като взе три победи над Монтана (5:0), Септември (2:1) и Славия (2:0). Три мача, в които "сините" показаха три различни лица, но най-важното за тях, че те бяха победни. Вижда се и дълбочина в състава, след като Хулио Велскес има възможността да ротира почти целия състав в последната среща срещу Славия.
Голямата въпросителна пред треньора на "сините" е дали в утрешния ден ще могат да бъдат възстановени двама от ключовите играчи на тима - Георги Костадинов и Кристиан Димитров. Двамата са с контузии и за тяхното участие ще се вземе решение буквално часове преди срещата.
Сабах, както казахме, е една сериозна неизвестна, добре подплатена със солидна статистика. В отбора са двама бразилци с имена като Андрей и Игор, но безспорно най-голямата звезда не германския футболист Джой-Ланс Микелс, който бележи гол след гол от началото на този все още ранен сезон. Вкара и три попадения на молдовския Петрокуб, само преди дни, за около 30 минути. Освен, че Сабах победи във финала за Купата на Азербайджан Карабах с 3:2 след продължения, то и в редовния сезон Сабах не загуби от големия доминатор в тази страна - Карабах, като в двата мача завърши 1:1.
Мачът от третия предварителен кръг в турнира Лига на конференциите между Левски и Сабах е на стадион "Георги Аспарухов" в четвъртък от 21:00 ч.
USD
CHF
GBP
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 07.08.2025 в 18:34:31 #19Не може да е такъв олигofрен...
УмеренЦСКА
на 07.08.2025 в 18:07:41 #18"...но като цяло всичко освен победа в този мач с 2+ гола би било грандиозен провал..." Не е съвсем така, нагоре най- лесно се стига не с "летене"а с "пълзене". Поне до сега нашите "евробойци" само "пълзят". Но и това е нещо.
Ragnar2
на 07.08.2025 в 18:06:37 #17"Пред погледа на своя баща, и пред погледа на своя дядо днес Светослав Вуцов..." - коментаторът. Арда погребват, Диема спорт възкресява
piatek.fut
на 07.08.2025 в 17:53:11 #16Цунами също е добре да се появи вместо Търдин,но като цяло всичко освен победа в този мач с 2+ гола би било грандиозен провал съизмерим само с онзи срещу Иртиш или Вадуц.
piatek.fut
на 07.08.2025 в 17:51:21 #15Митков категорично няма място в този състав.Второто трябва да влезе Сула
УмеренЦСКА
на 07.08.2025 в 17:38:55 #14...Просто се пошегувах, като се опитах да оценя що за "дрийм тим" е Сабах...
УмеренЦСКА
на 07.08.2025 в 17:36:54 #13...Жалко, че някой прилежен журналист не е изследвал етническия състав на Сабах... Може би наш Тунчо ще се нагърби с тая почетна задача да оцени от своите "расови" позиции азербайджанския футбол... По имена в състава на Сабах има две имена (Рахман и Зинедин), които приличат на тюркски и въобще мюсулмански, значи "автохтонни". Има три (Стив, Джес и Джой), които май са европейски- англоезични. Останалите имена водят в Славяния. Не че това има някакво съществено значение, но е редно да се отчете "глобализацията" в азербайджанския футбол.
german
на 07.08.2025 в 17:21:36 #12#10. ми щото си плащат е коSS
mottorrhead
на 07.08.2025 в 17:15:55 #11Коце, този път не казвам, кой ше бие...
donaldtrump
на 07.08.2025 в 17:08:34 #10Само Левски оле! Европейски и Вековень!
tundzhaka
на 07.08.2025 в 12:52:40 #9Джендъра после.ще се скрие и ще.се покаже другия четвъртък.
tundzhaka
на 07.08.2025 в 10:00:21 #8Кос, aко ме.неш омерения кажи му че е дърт пeepac.
tundzhaka
на 07.08.2025 в 09:58:20 #7Както и да е ще ги отстраним.
tundzhaka
на 07.08.2025 в 09:58:02 #6говоря за миналата година срещу Макаби Хайфа.
tundzhaka
на 07.08.2025 в 09:51:56 #5Сабах продължава, след дузпи де., но това беше изненадата на кръга.
tundzhaka
на 07.08.2025 в 09:44:12 #4Още миналата година се чу за тях,след като бяха на път да отстранят Чакали Хайфа. бият ги 0:3 като гост в Реванша изключителна драма 2:5за Макаби и след дузпи продължават Макаби.
pala4a
на 07.08.2025 в 09:36:33 #3power
на 07.08.2025 в 08:22:21 #2Довечера в 21.00 h започва мачът с набиращия скорост млад азерски тим Сабах . Те победиха азерския хегемон Карабах и пометоха с лекота Петрокуб . С двама бразилци и германската голова машина Микелс се очертават като сериозен противник . Дано нашите подходят отговорно . Да си пожелаем успех !
Sampdoria
на 07.08.2025 в 06:49:50 #1Празник е! Левски играе!!!