Мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков направи официално обръщение след края на първата част от сезона. В него той се обърна към футболистите, треньорите, феновете и администрацията, като изрази благодарност за усилията и постигнатото до момента.
Пълният текст на обръщението:
"Скъпи колеги, футболисти, треньори и всички от семейството на "Левски",
Измина един от най-натоварените периоди в съвременната история на клуба. От 10 юли до 31 август "Левски" изигра 14 официални мача - 8 в Европа и 6 в Първа лига. Подобно натоварване, в толкова кратък отрязък от време, няма аналог в последните десетилетия.
Изтощението за футболистите беше видно - и физически, и емоционално. Мога да се поставя на тяхно място и знам колко тежко им беше в последните два мача преди паузата. Благодарен съм им, че устояха. Че показаха воля. Че защитиха честта на клуба.
Този период беше сериозно изпитание и за треньорския щаб. Ако използвам думите на старши треньора ни Хулио Веласкес - с ръка на сърцето казвам: "Левски" има изключителен спортно-технически екип. Отне време, но резултатите са видими за всички. Благодаря им, че преведоха успешно отбора през този тежък маратон.
Феновете... Не знам дали остана човек в Европа, който да не разбра колко велика е "синята" публика. В Алкмаар за първи път ми се случи човек от друг щаб да ме поздрави - не заради играта на терена, а заради феновете ни. Въпреки болката от загубата, изпитах невероятна гордост. Приех този поздрав и по-лично, защото съм сред малкото хора, които са усещали и двете крайности - колко силно тази публика може да мрази и колко силно може да обича. Благодаря, че не изоставихте отбора, а го носехте на раменете си - точно когато момчетата имаха най-голяма нужда.
Но днес най-голямата благодарност искам да отправя към хората зад кулисите - към екипа на администрацията. Този маратон изискваше невероятни усилия от тяхна страна. Трудно е човек да си представи каква логистика и организация изисква подобна серия от официални срещи. За мен тези хора са герои. С част от тях сме рамо до рамо от първите дни на най-тежката криза, която клубът ни преживя. Заедно сме минали през много. И можем да си кажем за пореден път - успяхме.
В този екип има хора, които не са почивали от години. Всеки ден са на стадиона, в офисите или на път с отбора. Дават всичко от себе си. Точно както го правят в момента и футболистите на терена. За мен в това се крие истинският успех - в отдадеността на всички нива. И това е разликата между футболен отбор и футболно семейство.
В последните седмици мнозина ме питаха на какво отдавам тази положителна промяна - дали е заради треньора или заради отделни играчи. Трудно е да се отговори, но от опит знам, че успехите на терена се коват много преди първия съдийски сигнал. Ако съблекалнята не е спокойна, ако къщата не е подредена - просто не ти остава време да се фокусираш или да мечтаеш.
Благодарен съм за постигнатото до момента и вярвам, че заедно можем да надградим. И тази къща отново да се превърне в крепост.
Но преди това - приятна почивка на всички, а на националите ни - успех в предстоящите важни мачове!
Наско Сираков,
Председател на Надзорния съвет и
Президент на ПФК Левски".
USD
CHF
GBP
Mr.Jack
на 02.09.2025 в 13:06:52 #30Да, ама тези хора ходят по мачовете и вкарват пари в касата, не форумни футболни корифей. Точно тези, не дават и лев! Същите паразити като вашите тартори, пристигат на стадиона и влизат гратис под претекст, че са стюарди.
Paul
на 02.09.2025 в 13:03:08 #29Въпросът НЕ Е защо феновете(групичка от наркоманизирани oтpeпки които са всякаква измeт според един псевдолевскар) на Левски вдигат плакат "СИРАКОВ ВЪН" а защо феновете на оранжевите викат "Сираков президент, президент"...
tundzhaka
на 02.09.2025 в 12:59:17 #28Колкото и кьостендилеца плаща, той даже е на хранилка.
tundzhaka
на 02.09.2025 в 12:58:19 #27Аз също ходя по мачове когато мога. И не си прав, на тех и плащат! Тези нито работят нито нищо. Тома са обикновенни дилърчета и прочие измeт.
194820
на 02.09.2025 в 12:27:21 #26user avatar 103323 Следвай tundzhaka на 02.09.2025 в 15:11:33 #25 това "Сираков вън" го вдигат една групичка от наркоманизирани oтpeпки които са всякаква измeт, но не и фенове! ======= Да, ама тези хора ходят по мачовете и вкарват пари в касата, не форумни футболни корифей.
tundzhaka
на 02.09.2025 в 12:15:23 #25ай гледайте си жалкото проектче!
ChernotoVlechugo
на 02.09.2025 в 12:14:26 #24Признавам тази година постигнахте 8ма победа като гост в турнирите на ЕКТ за цялата история на всички отбори подвизаващи се под шапката на ДС и милицията. Вярно срещу отбор който за първи път чух тази година - но за вас си е успех
tundzhaka
на 02.09.2025 в 12:14:14 #23колкото повече злобеети по великия левски-толкова по продължителна ще ви е агонията!
ChernotoVlechugo
на 02.09.2025 в 12:12:49 #22Не разбирам защо не си размърдате мозъчните клетки, даваме 120 мил. за стадион. Следващото логично нещо като го построим е да дадем и 20 мил. за селекция, 2 мил. за съдии и 1 на Осмокласника да си трае
И после до 41 поредни
tundzhaka
на 02.09.2025 в 12:11:33 #21това "Сираков вън" го вдигат една групичка от наркоманизирани oтpeпки които са всякаква измeт, но не и фенове!
ChernotoVlechugo
на 02.09.2025 в 12:10:56 #20Като носихте 10 години числото и лопатката за емблема и в последствие ги откраднахте от Пешо Кучето и оригиналният ПФК "Левски" не ви пречеше да сте ребрандирани
tundzhaka
на 02.09.2025 в 12:10:20 #19преди 4 години и вие имахте отбор.имахте късмет да се доберат до основна фаза където нищо освен един равен . И Левски не е по-зле сега, ама Алкмаар и вие да бяхте тогава щяхте да ядете чета. ЕкТ-прец крив макарони и догодина не само щото нямате отбор. А и да отиде решила от Сепси майтап ще ви се види.
ChernotoVlechugo
на 02.09.2025 в 12:09:42 #18Говорим за това кой донесе това България да има представител направо в ЛЕ - и това не е Леца Пеевска, ако бяхте влезнали в групите щяхте да вдигнете коеф. Но сега паразитирате
tundzhaka
на 02.09.2025 в 12:08:20 #17Ай веж догодина къв ще е коефициента ребранда.? И спрете с лужата че тоя ребрандиран ypoдпе стария комунистически тумор.
ChernotoVlechugo
на 02.09.2025 в 12:06:34 #16Леца Пеевска има по-нисък коеф. и ползва този за който е за България, ЦСКА и рязааните имат по-високи и ползват своя. Благодарение на коеф. на ЦСКА и рязааните тази година имаме и отбор в ЛЕ. Другите български потенциални участници в Европа - Черно море, ЦСКА 1948, Ботев (Пловдив), Локомотив (Пловдив) и други, имат по-малък коефициент от България и ще участват с държавния - 3,675. Леца Пеевска имаше 4.5 коеф., а миналата ползваше държавният
преди тази година, на ЦСКА беше 8. като преди беше много по-висок когато играхме в групите и той формира старата с колко отбора в кой турнир ще играе.
anatoli-iliev
на 02.09.2025 в 11:56:29 #15Напред сини богове ....ето виж те...това е изявление но говорителя на наштъ президеншъ ..нейно величество г-жа пут--це Раева !! Та...Наско Сираков: В Алкмаар за първи път ми се случи човек от друг щаб да ме поздрави заради феновете ни...и това не е това което ...Е !!? За първи път в галактиката това е това което ...е ! В Антверпен още ни помнят и изпращат поздравителни картички ...от Беларус получихме трактор и косачка за ...ливадата на г-жа Раева !!?? За нас е чест и радост да окосиме ливадката на г-жа Раева ..да я обработиме в дълбочина....и да я смажиме подобаващо !! От Финландия получаваме винаги най новите версии на ските с които обработваме нашите бананови плантации !! Вперед товарищи...носете с гордост фАнелките и кюлотките с лика на баба Цаля !! Като в 24 китчен !!
tundzhaka
на 02.09.2025 в 11:39:36 #14всеки си получава заслуженото и всичко се връща тъпкано!
tundzhaka
на 02.09.2025 в 11:38:57 #13о що ония боклук и отpeпка и убиец, забравих му смешното заглавийце, не си показва уродливата физиономия като шефче на ребранда?
tundzhaka
на 02.09.2025 в 11:20:18 #12ся, да не говорим че вече имаме по-висок коефициент и ребранда с 2 поредни плейофа. В основната фаза на турнира влязоха доста по-слаби отбори от нас, ама Алкмаар и лудогорец да бяха срещу тях абсолютно същото щеше да стане.
tundzhaka
на 02.09.2025 в 11:15:23 #11коефициента е заради Лудогорец. Ребранда преди 4 години някак си се добутаха до основна фаза къде едва едва взеха 1 точка. След това и резил със Сепси.