Футболистът на Ливърпул Трент Александър-Арнолд бил съобщил на мениджъра Арне Слот за решението си да напусне клуба още през март.
Както по-рано днес стана ясно защитникът ще напусне тима след края на сезона.
Според информации, футболистът е постигнал устна договорка за трансфер в Реал (Мадрид).
По данни на The Athletic, Александър-Арнолд е уведомил своя мениджър по време на паузата за националните отбори през март, когато се възстановяваше от контузия.
По същото време неговият агент официално е информирал спортния директор на Ливърпул Ричард Хюз, че играчът няма намерение да подновява изтичащия си през лятото договор.
Слот изразил разочарование, но подходил с уважение към решението му и е обяснил, че бранителят е важна част от неговия състав.
В публикацията се съобщава още, че в клуба не били изненадани от решението, тъй като преговорите за нов договор са приключили още през март.
Защитникът е решил да обяви публично напускането си, едва след като тимът спечели титлата във Висшата лига, за да избегне всякакви странични фактори, които могат да повлияят на представянето на отбора.
USD
CHF
GBP