Отборите на Аржентина и Хърватия ще премерят сили в голямото дерби от група D на Мондиал 2018. Победата е задължителна и за двата тима, които са се устремили към едно от първите две места.
Напрежението е далеч по-голямо в лагера на "гаучосите", които стартираха с незадоволителното 1:1 срещу Исландия. За този си резултат, момчетата на Хорхе Сампаоли бяха подложени на унищожителна критика в аржентинската преса, като негативния си коментар даде и легендата Диего Армандо Марадона. Разбира се, пожален не бе и Лионел Меси, който пропусна дузпа срещу скандинавците и не съумя да дари родината си с така важния успех.
Селекционерът на латиноамериканците възнамерява да промени схемата на игра от 4-2-3-1 на доста офанзивната 3-4-3. Очаква се и някои от титулярите от първия мач да получат принудителна почивка на резервната скамейка, като големите "кандидати" са Лукас Билия, Анхел Ди Мария и Макси Меза.
Макар и победили в първия си мач, хърватите също имаха проблеми в своя отбор. Основният виновник за тях бе нападателят Никола Калинич, който не пожела да влезе като резерва в двубоя срещу Нигерия, защото "трябвало да започне като титуляр". Всичко това отприщи всевъзможни теории за отношенията между самите играчи в балканския тим, като в крайна сметка всичко приключи с отстраняването на голаджията от националния тим.
Хърватите демонстрираха интелигентен футбол на старта си на Мондиал 2018, като надеждите в Загреб са, че такава продукция ще бъде представена и срещу именитите аржентинци. Отново с диригентската палка пък ще трябва да се нагърбят звездите Модрич, Ракитич, Манджукич и Иван Перишич. Покрай тях отлично впечатление правят младите Анте Ребич и Андрей Крамарич.
Балансът от мачовете между двата тима е две аржентински победи, една за Хърватия, а веднъж двата тима са завършвали наравно. Двата тима са били в една предварителна група и на Мондиал 1998. Тогава Аржентина печели с 1:0, но и двата тима продължават напред, а впоследствие хърватите стигат до бронзовите медали.
Отговорният двубой на стадиона в Нижни Новгород, е поверен на опитния съдия от Узбекистан - Равшан Ирматов. Негови помощници ще бъдат Абдухамидуло Расулов и Яахонгир Саидов. Четвърти рефер пък ще бъде екзотичният Норберт Хауата от Таити. В стаичката за видеоповторения настанени ще са Феликс Цвайер, Бастиан Динкер, Кори Рокуел и Дани Макелие.

USD
CHF
GBP
Xa-x@v
на 21.06.2018 в 20:31:38 #25Не можеш го накара милионер с ц.игански манталитет да играе за родината си.
KOH_be_KOH
на 21.06.2018 в 20:20:34 #24юнайтед
Исландия бият Нигерия, правят равен с Хърватия и се класират
Xa-x@v
на 21.06.2018 в 20:15:12 #23Барби, Питай тоя,където им е тренер.
hufu
на 21.06.2018 в 19:59:13 #22Хърватия имат много силна средна линия и играят от сърце за страната си... Имат играчи в много силни отбори и най важното е в този мач показаха , че играят като отбор.
Xa-x@v
на 21.06.2018 в 19:56:55 #21Барби, Като индивидуалности Аржентина са много добри,но нямат точния човек,който да ги вкара в пътя.
hufu
на 21.06.2018 в 19:56:37 #20Аржентина все още имат шанс да се класират Исландия и Нигерия правят Х и последния мач ще се решава съдбата им
Xa-x@v
на 21.06.2018 в 19:55:08 #19С толкова много звезди в отбора и да падаш с 3:0 е резил.
hufu
на 21.06.2018 в 19:49:28 #18hufu
на 21.06.2018 в 19:46:08 #17а щатите и България биеше аржентина с по 2-0
silent taurus
на 21.06.2018 в 19:44:46 #16Мецко, Мецко, малък си да се сравняваш с най-великите.
smili
на 21.06.2018 в 19:40:39 #15Малкият да си хваща самолета.
hufu
на 21.06.2018 в 19:38:10 #14Xa-x@v
на 21.06.2018 в 19:37:31 #13Hufu, Казват,че в България няма таланти и заради това вземат чужденци.Това е оправданието,което чувам.
KOH_be_KOH
на 21.06.2018 в 19:35:11 #12Тоя чемпионат фаворитите никви ги няма... ФИНАЛ: ХЪРВАТИЯ - БЕЛГИЯ
XAN_lil
на 21.06.2018 в 19:18:56 #11С тия леваци и двама Меси да имат, все тая
Хърватите си играят здраво и напред каквото стане, но там си имат много помагачи от другия отбор
hufu
на 21.06.2018 в 19:13:28 #10Xa-x@v
на 21.06.2018 в 19:12:49 #9Дибала не е кой знае какво.Първо,когато се махне от мафиотското отборче Дуспентус тогава ще си проличи. Игуин вече е бита карта. Много звезди имат Аржентина и в това е проблемът.Трябва им треньор,който да имат респект от него,а очевидно от тоя нямат.
hufu
на 21.06.2018 в 19:06:43 #8Е там е проблема. Представи си ако преди 10 години бяха въвели това правило всеки отбор от А група да играе с минимум 3 -ма юноши, това значи че в групата за мача си щеше да има поне 5 момчета които щяха да израстват и дори можеше да получат шанс да ги забележат в чужбина и да стане нещо от тях. Последните ни успехи са точно такива, Леверкузен си хареса Бербо докато играеха с ЦСКА, Барса си хареса Ицо и така станаха световни звезди. Сега модрич и ракитич играят в най силните отбори, а колко е голяма Хърватия
Xa-x@v
на 21.06.2018 в 19:03:44 #7hufu, Мокетът е изпълнител и нищо повече.Нали виждаш,че не изтрезнява.От пияница,какво трябва да очакваме? А и кой е Мокета,когато парите ги дава друг?
hufu
на 21.06.2018 в 19:00:20 #6Не проблемът ми е ча заради домус ага и шофьора и гришата се пълнят с чужденци, защото в Лефски и ЦСКА никой няма да ги чака да се обиграват юношите. Най големия виновник е Перукан, защото трябваше да задължи отборите от А група да имат в състава си минимум 3 български юноши във всеки един момент от мача. А за 7 години шалварспорт не е дал на националния отбор един национал. Срам