България гостува на Турция от 19:00 часа в световна квалификация за Мондиал 2026. Нашите загубиха първия мач с разгромното 1:6 в София. Сега турците ще бъдат още по-мотивирани, защото президентът Реджеп Ердоган ще присъства в ложите.
България пристига в Бурса с кадрови проблеми. С контузии са Антон Недялков, Петко Христов, Радослав Кирилов и Станислав Иванов. Обстановката около отбора допълнително се усложни от скандала след поражението от Испания във Валядолид. Вратарят на Левски Светослав Вуцов обяви, че се оттегля от националния тим за неопределено време заради "лошо отношение" от страна на щаба. Извън групата остана и стражът на ЦСКА 1948 Димитър Шейтанов. На тяхно място бяха повикани Димитър Евтимов от Ботев Враца и Алекс Божев от Славия Прага.
Турция влиза в срещата като втори в групата с три победи и едно поражение, продължавайки битката за място на Мондиал 2026. България е на последната позиция с четири загуби и само един отбелязан гол, при цели 16 допуснати - статистика, която ясно очертава ситуацията пред националите.
Мачът ще се играе на един от най-оригиналните стадиони в света. Арената е изцяло покрита и издържана в зелено - цветовете на местния Бурсаспор, а северната ѝ трибуна е оформена като глава на крокодил, вдъхновена от прякора "Зелените крокодили".
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 15.11.2025 в 18:54:47 #24Не можахме да вкараме почетен гол, но за щастие не ни вкараха третия...
Xa-x@v
на 15.11.2025 в 18:54:09 #23Didоgun на 15.11.2025 в 20:48:08 Нивото на националния отбор на България е на нивото от В група преди 89 година.За какви професионални футболисти може да се говори тука.
УмеренЦСКА
на 15.11.2025 в 18:52:20 #22В този мач поне "дух" имаше.
oficer1
на 15.11.2025 в 18:48:15 #21Сянка
Ясно е, че анадола са класа. На нас тФа най ни липсва!
Обнадежден съм от поведението на играчите и показаното от тях.
Когато играеш играта както трябва и се опитваш да не излъжеш нея, а
противникът, тогава играта ти се отплаща!
Аз съм доволен от играта! Приятно съм изненадан!
Ragnar2
на 15.11.2025 в 18:45:25 #20Ние си вкарваме положенията всеки път, просто не са в правилната врата
oficer1
на 15.11.2025 в 18:41:28 #19Сянка
ТФа е най-футболния ни мач от не знам кога!
Толкова ни се снижиха очакванията и критериите, че малко да замирише на футбол и ти става драго!
Според мен в тази среща момчетата показаха, че могат много повече, а Русев прАИ мача на живота си!
Но когато играеш играта както трябва, ще стане!
Толкова освободени национали, играещи и търсещи футболни комбинации, аз лично не помня скоро!
Дано така да продалжат!
УмеренЦСКА
на 15.11.2025 в 18:38:30 #18Трябва да се даде заслуженото на нашите национали. Не се предават, опитват всичко възможно. Турците изпуснаха доста положения, но това е техен проблем.
УмеренЦСКА
на 15.11.2025 в 18:31:01 #17...В последните минути стана някакво "опълчение" пред нашата врата...
duneraaa
на 15.11.2025 в 18:24:47 #16Тоя Здравко Димитров е баси мухата без глава
grizzlybear1948
на 15.11.2025 в 17:59:03 #15Бием 1:2 второто полувреме.
boris
на 15.11.2025 в 17:38:10 #14Грузинците отиват на разгром
нешо
на 15.11.2025 в 17:26:18 #13Като сме слаби и съдиите не ни броят за живи.
duneraaa
на 15.11.2025 в 17:22:47 #12Каква беше тая дузпа бре, то сме си слаби ама тва е смешно.
Ragnar2
на 15.11.2025 в 17:21:18 #11И без съдията щяхме да си паднем, ебати смешната дузпа
ИДВАМ !
на 15.11.2025 в 17:20:34 #1010' Турция опитва да пробие с дълги къси подавания около наказателното поле.... ======================================= "Топспорт", дългите къси подавания ще ги неутрализираме с дефанзивни атаки по десния ляв бек
Didоgun
на 15.11.2025 в 16:24:01 #9Не са, но поне с един от двата могат да спират топката.
cvetomirmagnitski
на 15.11.2025 в 16:02:28 #8Да не са с по три крака
abc-xyz
на 15.11.2025 в 15:04:23 #7sojourner на 15.11.2025 в 14:40:30 #6 Излизаме за победа. Как беше клишето? ====== Ние по принцип си играем за победа и ще дадем всичко от себе си, пък каквото стане! Топка е (от женски род)! Играем 11 на 11! И досега не съм видял торба с пари да излезе на терена!
sojourner
на 15.11.2025 в 12:40:30 #6Излизаме за победа. Как беше клишето?
odalv
на 15.11.2025 в 11:56:07 #5По-добре да не ходим - ще си оправим головата разлика.