Ботев Враца и Левски завършиха наравно 0:0 в двубой от петия кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев".
"Сините" диктуваха случващото се на терена почти през цялото време, но така и не успяха да стигнат до попадение. Трябва да се отбележи и много силната игра на вратаря на врачани Димитър Евтимов, който на няколко пъти се намеси по впечатляващ начин.
Така Левски не успя да се възползва от равенството, което направи Лудогорец с Локомотив София по-рано тази вечер. "Сините" и разградчани отново са с еднакъв брой точки - 13. Ботев Враца записа трето поредно равенство и се намира на 10-а позиция с 4 пункта.
Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес остави извън титулярния състав- Майкон, Алдаир, Кристиан Димитров, Марин Петков, Радослав Кирилов, както и младока Борислав Рупанов. Мустафа Сангаре също отсъстваше, а атаката водеше Рилдо.
Източник: startphoto.bg
Първите минути на срещата бяха равностойни, като и двата тима не създадоха нищо интересно. Първата добра възможност беше за гостите, но Фабио Лима бе спрян от Димитър Евтимов. До края на първата част Цунами от Левски получи шанс, но отново Евтимов се намеси.
Втората част започна отново с натиск на Левски, но първата добра възможност се откри пред Даниел Генов от Ботев. Капитанът на домакините стреля с глава над напречната греда. Левски отговори с възможност през Рилдо. Той стреля от дистанция, но Евтимов успя да избие с една ръка.
Източник: startphoto.bg
В 75-ата минута дойде най-чистото положение и то бе пред вратата на домакините. Борислав Рупанов свали топката към Радослав Кирилов, който стреля от малък ъгъл, но Евтимов отби, а топката се отби в гредата. Последва добавка на Рупанов, но кълбото бе избито от купа от играчи пред голлинията на Ботев. След това и Рилдо отправи неточен удар.
Източник: startphoto.bg
Последната възможност за Левски се откри пред Рилдо, но ударът му от непосредствена близост бе спасен от Евтимов.

USD
CHF
GBP
tundzhaka
на 17.08.2025 в 22:03:34 #50Ок Лека.
tundzhaka
на 17.08.2025 в 22:02:57 #49изобщо тома което беше във В група не го има. Дефакто кано Литекс трябваше 1 година да питат в Б група и тогава. Ама това беше абсолютен цирк.
tundzhaka
на 17.08.2025 в 22:01:38 #48аз говора за 2008 ма кано ве получихаиценз от уефа заради неспазване на финансовия феърплей
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:57:31 #47обаче ние сме и били виновни
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:56:22 #46то още преди време като беше истинското ц(*ка 2008ма не и дадоха лиценз, та трябваше във В група даже да идат, ама Боби Михайлов (ако се нелъжа той беше май) замаза положението.
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:51:50 #45Обаче с ребранда голям.майтап ще стане.. Там тия пари не се дават ей тъй...
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:48:26 #44Само ако си ги поиска може да има проблем. Иначе не пречи точно това за стадион.
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:46:11 #43изобщо такива "бащици" не ни трябват.
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:44:43 #42Той сега намеква от време на време нещо, ама не смее.
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:44:24 #41Ти остъй, добре че Божков не се задържа щото щеше да даде доста пари и да ги пише за дългове .
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:42:57 #40Иначе добре че не си отложихме мача. Този хикс не е изобщо фатален за нищо.
krasimir-nikolov-ByCfvzpd
на 17.08.2025 в 21:42:41 #39Колкото добри попълнения бяха привлечени в Левски като Кирилов,Вуцов,Сула и завръщането на амбициозния младок Рупанов, толкова и ментета акостираха на Герена. Кой ще понесе отговорността за Рилдо, Мислович и Търдин. Със сигурност Стефанов и Галчев са много по-добри но с лека ръка ги натириха. Или с две думи педесет на сто от селекцията е сбъркана и сега ще се търсят поредните отбори където да ги препратят.
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:41:34 #38то тука падне малко под 0 и го возят арктически снус. 10 см сняК и то в Планините и затварят проходи.Няма инфраструктура.
tundzhaka
на 17.08.2025 в 21:34:34 #37аз се чудя що има такава дълга зимна пауза кано дефакно няма зима, а лятото е страшно горещо. спокойно може по-късно да започва първенството.
Esox
на 17.08.2025 в 21:22:58 #36Да, ама ще има повече дербита и ще се отсеят мачовете с плявата...
Rossonera_83
на 17.08.2025 в 21:22:37 #35Esox
на 17.08.2025 в 21:17:34 #34#71, 10 мисля е най-добре, без олейофи, играят по 4 мача помежду си. 36 кръга! перфектно!!!
Esox
на 17.08.2025 в 21:16:21 #33Кос, ич и не се кося от тов Х, не пе не ми се искаше да дръпнем с две точки (това са шампионските точки), ама каквото - такова. Гледаме към следващия мач, той е по-важен!!!
Esox
на 17.08.2025 в 21:11:52 #32Стратегически Х, все пак не можем да обезсмислим ЕфбемтиИлигата още в средата на АфгЪс... Само ЛЕВСКИ!!!
grizzlybear1948
на 17.08.2025 в 21:08:39 #31Вий майтап си правите с тия равни, ама ще ви минем като малки гари.