Ботев Враца спря ЦСКА - 1:1 между двата отбора в последния мач за кръга в Първа лига. В заключителните секунди Йоанис Питас отбеляза за 2:1, но голът му бе отменен след консултация със системата за видео повторения! По традиция за българския футбол адекватна камера за повторение така и не се намери, а начертаните линии отново будят дискусии.
ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:
През първото полувреме "армейците" владееха трайно топката, но и двата отбора не създадоха почти никакви интересни положения.
Временният треньор на 31-кратния шампион - Валентин Илиев, мина в схема 4-4-2, а и речета му на почивката очевидно даде резултат. В 49-ата минута току влезлият Леандро Годой намери елегантно Йоанис Питас в наказателното поле, който с майсторски завършващ удар матира Димитър Евтимов!
Източник: startphoto.bg
Впоследствие ЦСКА пропусна няколко много изгодни положения и противно на логиката домакините възстановиха паритета. Заканилият се преди дни на "червените" Даниел Генов отбеляза 4-ия си гол срещу тях в своята кариера. Това се случи с глава след центриране в 75-ата минута.
До края той можеше и да оформи пълния обрат, но гредата го спря, а "червените" опитаха хаотичен натиск, но без резултат. Както вече стана ясно, гол на Питас пък бе отменен след консултация с ВАР.
Така ЦСКА вече има 8 точки и е на 12-о място, а Ботев Враца е на 7-а позиция с 11 т.

USD
CHF
GBP
XAN_lil
на 22.09.2025 в 20:11:02 #25Нормално, Враца биха у дома ЧМ и равен с Леца. Като имаш наизпредвит, че повечето още не се познават и 5-6 въобще не стават и за Б отбора, равния е макс и успех за тая сбирщина
machkai-kobra-2
на 22.09.2025 в 20:09:51 #24Петьо е станал путиу още кога след леефски е избрал ЦСКА. Два мача подред си развява пръднята на терена. Кво да чакаме да свирят пряк свободен че да вкара ли? Ама то всеки ден не е Великден! Когатоо за цял мач коментаторът ти споменава името в началото кога чете състава и втори път кога го сменят значи и с човек по малко да сме били все същото
bozia-ivanov
на 22.09.2025 в 20:06:40 #23Отново свирчовците плюс вар,прецакаха ЦСКА—тея на терена не отсъдиха засадата,а после въобще не отидоха да проверят че имало такава.А картинката показана от лефскарчетата от диемите винаги може да се манипулира,спирайки мааааалко по—късно,когато вече имало засада.Пак казвам,не вземе ли ръководството на ЦСКА мерки и в тая насока,то прецакването ще продължи и със засилването си…..
Fernando
на 22.09.2025 в 20:03:51 #22Само чичо Пенчо , или бате Любо с Никълас могат да ги спасят от изпадане!
gychopopov
на 22.09.2025 в 20:03:44 #21Абе гъчко яж л-айна и се мажи по гърба бе. Мноо добре знаеш какво искам са кажа ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Като вкара на Септември беше велик, сега стана Пyтьо Петьо...
machkai-kobra-2
на 22.09.2025 в 19:59:38 #20Смените не бяха правилни трябваше да са още в 60-65 мин Брахими трябваше да влезе
kopeleto 1
на 22.09.2025 в 19:56:07 #19Е нали ни подпираха онова говедо с никнейм Никола тесла дето под статии за ЦСКА пише повече отколкото за собствения си обор
kiril-dimitrov-8q95vYQa
на 22.09.2025 в 19:56:01 #18Като за първи мач от подготовката беше добре.Цял мач Илиев им викаше къде да се позиционират.Просто този отбор е без подготовка.Имаше желание за игра.Тотално превъзхождаха Ботев.За един ден работа на Илиев с отбора,много добре.Правилни смени.Норвежците играха под нивото си.Излизането на Турицов се отрази зле на защитата.Следващия мач победа.Има светлина в тунела.Успех
Esox
на 22.09.2025 в 19:53:58 #17Май верно, вината не е у Керкенеза. Както не беше и у Стипич. Керкенеза вика: лош матрЯл, и то ето - лош е. Стипич вика: пето място максимум и то - пето място. Ама който слуша кюстендилската слива и пригласящите му наоколо пИпИРуТки, че треньорът е виновен...
LORD_SLIM
на 22.09.2025 в 19:53:50 #16Бусато е класи над Лапоухов,макар че за мен нямаше вина за гола.
gychopopov
на 22.09.2025 в 19:53:48 #15Вратаря Петко --------------------- Петко не е вратар!
Blade_Reloaded
на 22.09.2025 в 19:53:05 #14Голът на Враца дойде в момент на липсата на Турицов и от неговата зона. По отношение на енергията - една идея по-добре от предния мач. По отношение на схема и начин на игра - същата скръб. Психика 0 Като ни изравниха и 15 минути дива паника и накрая 2-3 минути хаотичен натиск. Илиев закъсня със смените.
machkai-kobra-2
на 22.09.2025 в 19:52:51 #13Пастор ги прави луди по тъча те го държът резерва! Брахими резерва! Пуска някакви знайни и незнайни българпета дето нямат класа и за Ботев Враца
machkai-kobra-2
на 22.09.2025 в 19:49:32 #12Ако вратаря не беше излязал 3 крачки напред тая топка я хващаш. Щом си излязал имаш ръце отиваш и хващаш. ТОЯ ВРАТАР Е СТРАХЛИВ. ПАНИКА. Виж по късно след тяхната греда имаше центриране от дясно на вратаря тръгна да я хваща а с ръце и я подари на зелен играч Бусато е класи над. Тоя
gychopopov
на 22.09.2025 в 19:48:07 #11Ако ставаше за футболист говедата щяха да си го държът
bernal
на 22.09.2025 в 19:47:05 #10Кобра вратаря си хвана 2 от трите му точни удара към врата за гола нямаше какво да направи ти водя ли къде отиде топката , стига сте търсели вина там където е няма или е най - малка .
machkai-kobra-2
на 22.09.2025 в 19:42:01 #9Засада си имаше на гола на враца ама... Кой да я види
machkai-kobra-2
на 22.09.2025 в 19:41:15 #8НИе сателити нямаме! За разлика от динамовци Вратаря Петко Аут от отбора
n-a-chx8TkqA
на 22.09.2025 в 19:39:05 #7Вальо Илиев нещо оставка ? Да поеме отговорност, ако не Томанов да го изгонят и да вземат скаут от Враца
anatoli-iliev
на 22.09.2025 в 19:38:36 #6Последно -не обвинявайте треньора !!