Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на 15-ия кръг на Първа лига! Срещата на стадион "Васил Левски" е с начален час 15:00, а рефер на двубоя ще бъде Радослав Гидженов.
Очаква се на стадиона да има около 30 000 зрители, като "сините" продадоха всичките си билети предварително, а "червените" могат да купуват пропуски до първия съдийски сигнал и също да запълнят голяма част от секторите си.
Двата тима от дълго време не са влизали в сблъсък с подобна разлика в настроението и най-вече в точките един от друг. Символичните домакини са лидер в класирането с 35 точки, събрани от 11 победи, два равни мача и само една загуба. Гостите от своя страна стартираха много слабо сезона и макар в последно време да влязоха в малко по-правилен коловоз все още са много далеч от лидерските позиции.
Към момента ЦСКА са на шесто място с 19 точки - на 16 от съперника си днес.
Макар и с различно представяне от началото на сезона, формата на двата тима в последните мачове е доста добра, което дава предпоставка за качествен спектакъл. "Сините" са в серия от пет поредни победи в шампионата и още една към тях за Купата на България.
"Червените" от своя страна са в поредица от три победи за първенство и една за купата.
В предишния кръг Левски мина с лекота през Кърджали и победи с 3:0 местния Арда. ЦСКА също вкара три гола в миналия си двубой, но и допусна един при успеха с 3:1 като домакин на "Васил Левски" над Монтана.
По отношение на кадровите проблеми в двата тима за състава на Хулио Веласкес извън игра със сигурност е Карл Фабиен, който лекува контузия. Под въпрос пък е Мазир Сула, който може да попадне в групата. Някои играчи пък се оплакват от мускулна умора и също в последните моменти преди мача ще се реши участието им.
Христо Янев от своя страна може да разчита на всички основни футболисти и няма сериозни кадрови проблеми. Иван Турицов, който пропусна последните срещи на "червените", също вече е на линия и може да бъде използван. Иван Тасев също е възстановен, след като близо месец беше аут и дори игра и вкара гол за дубъла на тима при успеха с 3:0 над Янтра.


USD
CHF
GBP
mottorrhead
на 08.11.2025 в 14:34:00 #115Марин Петков блъсна умишлено легендата на ЦСКА Христо Янев
bernal
на 08.11.2025 в 14:32:58 #114Кажи ти срещу Годий имаше ли фал и след това такъв за вас
slayer
на 08.11.2025 в 14:32:33 #113Явно днес шадоу ще е клоунът на топа. Щом почна мъже да си търси.... Ай
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 14:32:20 #112Шадоу не те ли е срам така да подпират отбора ти!?
bernal
на 08.11.2025 в 14:31:04 #111Хахах падоу видя ли пак двойния стандарт или този път не , срещу Годой няма фал а вашия сам пада и веднага фал и картон за нашия футболист
mottorrhead
на 08.11.2025 в 14:28:41 #110bernal
на 08.11.2025 в 14:28:09 #109шадоу хахах е няма такъв индивид като тебе ей по гръб не падаш , така хубаво си посегна и го одари , а и защо беше скъсан екипа на Лапеня и имаше оток около окото
Ataspor
на 08.11.2025 в 14:27:06 #108Телетата трябваше да са с две по-малко в момента, ние преко сили с един по малко.
mottorrhead
на 08.11.2025 в 14:27:05 #107Да влиза и.Илиев да пори телетата
Tong
на 08.11.2025 в 14:27:04 #106Де и на терена да имаше такъв хъс като в коментарите тук
Tong
на 08.11.2025 в 14:26:13 #105Бе я ч.к. на всички сини и да прикючва мача. Тъкмо да са щастливи онези, които са винаги почтени и сами срещу всички и в позицията да дават меродавни определения за околните.
XAN_lil
на 08.11.2025 в 14:25:41 #104Гоедата се подивели и изперкали от злоба....все е едно последния мач и от него се решава титлата и то само с победа
slayer
на 08.11.2025 в 14:25:32 #103Тоя цвят, оранжевият, много ви бърка отзаТ. Що така? М?
mottorrhead
на 08.11.2025 в 14:25:23 #102Нищо друго не ни остава
sebastian-bittner
на 08.11.2025 в 14:25:11 #101Цирк Балкански с водещ Гидженов. Това е подигравка с ЦСКА. Гидженов повече не трябва да се занимава с футбол. Както и Марин Петков и Костадинов. Има и други спортове.
bernal
на 08.11.2025 в 14:25:08 #100Шадоу кажи честно в прав текст за червен картон ли беше Костадинов
mottorrhead
на 08.11.2025 в 14:25:01 #99На тия ще им вкараме брато
bernal
на 08.11.2025 в 14:23:08 #98Шадоу виж екипа на Лапеня и има посягане с глава и удар от Костадинов , Гиджена си върши добре поръяката за сега очаквам след малко да изгони някой от нашите
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 14:22:43 #97Който е отишъл да играе при сините винаги в3 превръща в обезумял клиничен олигофрен...
slayer
на 08.11.2025 в 14:22:29 #96Като махнеш сните цайси ще видиш.