Левски и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на 15-ия кръг на Първа лига! Срещата на стадион "Васил Левски" е с начален час 15:00, а рефер на двубоя ще бъде Радослав Гидженов.
Очаква се на стадиона да има около 30 000 зрители, като "сините" продадоха всичките си билети предварително, а "червените" могат да купуват пропуски до първия съдийски сигнал и също да запълнят голяма част от секторите си.
Двата тима от дълго време не са влизали в сблъсък с подобна разлика в настроението и най-вече в точките един от друг. Символичните домакини са лидер в класирането с 35 точки, събрани от 11 победи, два равни мача и само една загуба. Гостите от своя страна стартираха много слабо сезона и макар в последно време да влязоха в малко по-правилен коловоз все още са много далеч от лидерските позиции.
Към момента ЦСКА са на шесто място с 19 точки - на 16 от съперника си днес.
Макар и с различно представяне от началото на сезона, формата на двата тима в последните мачове е доста добра, което дава предпоставка за качествен спектакъл. "Сините" са в серия от пет поредни победи в шампионата и още една към тях за Купата на България.
"Червените" от своя страна са в поредица от три победи за първенство и една за купата.
В предишния кръг Левски мина с лекота през Кърджали и победи с 3:0 местния Арда. ЦСКА също вкара три гола в миналия си двубой, но и допусна един при успеха с 3:1 като домакин на "Васил Левски" над Монтана.
По отношение на кадровите проблеми в двата тима за състава на Хулио Веласкес извън игра със сигурност е Карл Фабиен, който лекува контузия. Под въпрос пък е Мазир Сула, който може да попадне в групата. Някои играчи пък се оплакват от мускулна умора и също в последните моменти преди мача ще се реши участието им.
Христо Янев от своя страна може да разчита на всички основни футболисти и няма сериозни кадрови проблеми. Иван Турицов, който пропусна последните срещи на "червените", също вече е на линия и може да бъде използван. Иван Тасев също е възстановен, след като близо месец беше аут и дори игра и вкара гол за дубъла на тима при успеха с 3:0 над Янтра.


USD
CHF
GBP
bernal
на 08.11.2025 в 14:22:17 #95закривай този цирк ясно е какво подпиране има за говедата
anatoli-iliev
на 08.11.2025 в 14:21:44 #94ха хаааа...да ви ИБЪ ПМ говеда !!! Къде е ЧЕРВЕНИЯТ КАРТОН ЗА костадинов !!?
XAN_lil
на 08.11.2025 в 14:21:40 #93За оскар е майкати, че успяла да роди такова тъпо говедо
sebastian-bittner
на 08.11.2025 в 14:21:40 #92Поредният пълен абсурд и подигравка с ЦСКА. Говедата са толкова зле, че при толкова слаб ЦСКА и подкрепа от съдията, пак не могат да вкарат гол.
mottorrhead
на 08.11.2025 в 14:21:36 #91Баси съдията
bernal
на 08.11.2025 в 14:21:32 #90Шадоу кажи нещо за Гиджена сега спаси ли ви тук или не подпира ли ви цял мач
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 14:21:31 #89Хахаха големи късметлии били ааааааахахахаха
XAN_lil
на 08.11.2025 в 14:20:47 #88Ха ха ха ааааа ще се скъсам от смях с говеждия рефер
bernal
на 08.11.2025 в 14:20:44 #87хахах е как няма картон червен за Костадинов бе Гиджен баси и цирка , Шадоу айде кажи пак защо ревем срещу Гиджена
e123
на 08.11.2025 в 14:20:29 #86Лапеня Оскар за това падане и хващане за главата
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 14:19:57 #85Олигифрена обезумял костадинов е за червен картон
mottorrhead
на 08.11.2025 в 14:19:00 #84Баси боя, Лумбард Делова... Преподава, разнесе говедата, като сиганин нафтова печка
sebastian-bittner
на 08.11.2025 в 14:18:52 #83Червен картон за Марин Петков и Костадинов. Могат да опитат с други спортове ММА например
bernal
на 08.11.2025 в 14:18:42 #82Шадоу как и двамата бе най много жълт за Лапеня и задължителен червен за Костадинов
slayer
на 08.11.2025 в 14:17:10 #81Шадоу, съдията как трябва да отсъди ситуацията с Костадинов и Лапеня? Според теб.
XAN_lil
на 08.11.2025 в 14:17:05 #80Я сега ще видим рефера е с мисия
bernal
на 08.11.2025 в 14:16:04 #79Костадинов ти каква к@рва си сега да го видим Гиджена какво ще измисли пак
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 14:15:14 #78Вмедто засада има ъглов удар
LORD_SLIM
на 08.11.2025 в 14:14:20 #77Цесекар съм,но евала на Левски със свободни агенти направи добър отбор,владеят топката,играят с едно докосване,разнообразни са.ЦСКА си продължава с антифутбола-бавни,разпокъсани,хаотични.Аз лично също съжалявам за Томаш-трябваше малко късмет или малко по-добра селекция.Този Пастор ми лази по нервите.
Ol' Dirty Bastard
на 08.11.2025 в 14:13:57 #76Янев да прави смени, да ги смени всичките